reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torba do szpitala

reklama
Lista rzeczy do szpitala - TAKĄ dostałam na szkole rodzenia

Mama dziecka
- grupa krwi, hbs, wr, mocz, morfologia, usg
- dowód osobisty
- książeczka ubezp lub dokument potwierdzający ubezpieczenie
- karta przebiegu ciąży
- woda lub sok do picia
- dwie wygodne koszule
-szlafrok
- grube skarpety
- kapcie , klapki,
- przybory toaletowe
- dwa ręczniki bawełniane
- ręcznik papierowy
- pieluszki higieniczne Bella zamiast podpasek
- woda w aerozolu do odświeżania twarzy

Dla dziecka
- dwie czapeczki
- trzy pary śpiochów zapinanych na ramionach
- trzy kaftaniki bawełniane cienkie
- trzy kaftaniki grube
- skarpety
- rękawiczki
- kocyk
- ręcznik
- pieluszki z tetry
- pieluchy jednorazowe
- chusteczki higieniczne dla niemowląt

Os towarzysząca
- wygodne ubranie
- kapcie
- kanapki , napoje
Lista z warszawskiej inflanckiej ale moze sie komus przyda bo chyba wszedzie jest podobnie !!
 
hmmm... wicie co mi się przypomniało- zaraz po porodzie (przy każdym wyjściu do toalety) bardzo pomogły mi chusteczki do higieny intymnej lactatyd:tak::tak: także i tym razem zamierzam zakupić ze dwie paczki:tak:
 
ewa - u mnie te chusteczki tez były zbawienne i teraz tez je biorę a i pomadka do ust bo bardzo mi się wysuszyły w szpitalu
natomiast totalna klapa były majtki jednorazowe - wolałam zwykłe bawełniane jakieś niedrogie żeby nie było ich szkoda
 
wiecie co, przejrzałam wszystkie materiały ze szkoły rodzenia i w każdej ulotce (w zależności od firmy) były różne rzeczy. a tak naprawdę wszystko zależy od zwyczajów panujących w szpitalu oraz od naszych upodobań co do różnych rzeczy.a propos- wie ktoś co trzeba zabrać ze sobą do szpitala w niemczech? właśnie się przeprowadziliśmy i nie mam zielonego pojęcia jak wyglądają tutejsze porodówki:confused:
 
Ewa, Aqua - chusteczki do higieny intymnej popieram na 100%, nie wiem dlaczego o nich zapomnialam. A majtasy jednorazowe to była porażka... Zostało mi z tył tyle jakbym miała za chwilę nawalić, zaczepiały się o koszulę i wkładka się ruszała cały czas.

Kate_Bush - nie mam zielonego jak to wygląda w niemczech....
 
ja uzywałam po wizytach w toalecie prysznica plus recznik jednorazowy plus zapryskiwalam tantum rosa (spryskiwacz do kwiatów rulezz). Ale to pewnie zależy, czy jest dostęp swobodny do prysznica. :happy:
 
u mnie po dzisiejszym zwiedzaniu torba zrobi się baaardzo ciężka albo będą 2 torby, bo jedna dla mnie a 2 dla małej.
bo oprócz ubrań muszę jej zabrać ręcznik z kapturkiem i pampersy- szpitalowi wyczerpał się limit na pieluszki wrrrrrr.............
koszuli do porodu brać nie muszę, a atmosfera oddziału jest super tzn pełna intymność dla każdej pacjentki, nawet lekarze jak wchodzą do sal to pukają.............
 
reklama
Na stroinie mojego szpitala jest dokladna lista, moze na innych tez. Ja tez zuzuylam duzo reczników papieorywh i mialam wielkie pragnienie, codziennie ze 3-4 litry płynow wypijałam w czasie pobytu w szpitalu.
 
Do góry