reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

torba do szpitala

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
U nas nie robia lewatywy wiec lepiej sie nie objadac:blink:,choc pewnie to ostatnie rzecz o ktorej sie mysli.
Moja przyjaciolka rodzila w wodzie i opowiadala,ze stoi sobie taki czlowieczek z siateczka jak na rybki w akwarium i dodatki wylawia:baffled:
 
reklama
U nas nie robia lewatywy wiec lepiej sie nie objadac:blink:,choc pewnie to ostatnie rzecz o ktorej sie mysli.
Moja przyjaciolka rodzila w wodzie i opowiadala,ze stoi sobie taki czlowieczek z siateczka jak na rybki w akwarium i dodatki wylawia:baffled:
Hahaha dobre z tymi "dodatkami" :-D:-D:-D Ja szczerze mówiąc nie wiem, czy u nas robią lewatywę,ale postanowiłam, ze sama sobie zafunduję "jazdę" w domu.Nie ma to jak własne WC,a nie maraton szpitalnymi korytarzami ;-)
 
u nas tez robią lewatywę, jakoś nie wyobrażam sobie ze mogłoby się coś niekontrolowanego pojawić podczas porodu, w domu nie będę robić, bo do szpitala daleko i mogłyby być problemy :tak:
 
tylko prosze trzymac sie tematu. wybor szpitala jest w innym watku, kwestie porodowe w jeszcze innym (moze ktos w koncu sie wypowie nt czy skleic wybor szpitala/poloznej/szkoly rodzenia z watkiem porodowym?)
 
na stronie szpitala, w którym zamierzam rodzić znalazłam takie info:
Podczas pobytu w szpitalu przydatne mogą okazać się rzeczy, które może Pani wcześniej przygotować:
- przybory toaletowe

- dwa ręczniki

- pantofle

- klapki pod prysznic

- biustonosz ciążowy lub do karmienia (z otwieranymi miseczkami)

- krem lub pomadka do zwilżania ust
- 1 butelka wody mineralnej niegazowanej lub soku z owoców bezpestkowych (nie z cytrusowych)


Dobrze przygotowana przyszła mama powinna zgłosić się do porodu z następującymi dokumentami:

- dowód osobisty

- dokument ubezpieczenia

- karta przebiegu ciąży
- wyniki badań laboratoryjnych ( w tym informacja o grupie krwi) oraz inne zaświadczenia o zdrowiu (np. karty informacyjne z pobytów zpitalnych)

DODATKOWE INFORMACJE
* w Izbie Przyjęć służymy rodzącym wykonaniem wlewu oczyszczającego (oczyszcza dolny odcinek przewodu pokarmowego i ułatwia poród) oraz goleniem krocza (usunięcie owłosienia ułatwia zachowanie higieny po porodzie). Czynności te wykonujemy na wyłączne życzenie pacjentki
* rodząca podejmuje decyzję kto będzie osobą towarzyszącą przy porodzie (mąż, mama, siostra, koleżanka) oraz wyraża pisemną zgodę na jej obecność
* rodząca otrzymuje informacje o stanie zdrowia swoim i dziecka na bieżąco od zespołu dyżurnego: lekarzy i położnych
* za zgodą rodzącej rodzina może uzyskać informacje drogą telefoniczną​


ODWIEDZINY - SALA PORODOWA
* krótkie 15–minutowe odwiedziny dotyczą wyłącznie pacjentek przebywających w obrębie sal obserwacyjnych
* w oddziale porodowym odwiedzin nie ma do rodzących i pacjentek po porodzie​
 
Ja zabrałam wielką torbę do szpitala, a przez dwa dni P. mi jeszcze dowoził rzeczy odbierając te, które są już niepotrzebne typu brudna koszula, skarpetki, czy dwie duże walizeczki z materiałami reklamowymi, które każda mama dostała na dobry początek. Najlepsze, że przez noc po porodzie do nich nie zajrzałam, bo po co, myślałam tylko o tym, że tak strasznie chce mi się pić. Rano się okazało, że w jednej z teczek była butelka mineralnej..!!!!! A w nocy wszystko bym za nią oddała.:tak::tak::tak:
 
fajny i przydatny wątek ale może stworzyłybyśmy jedną, wspólną listę na I stronie tego tematu?? każdy ma inne dane, są różne źródła i szkoły pakowania tej torby.. może połączymy to wszystko do kupy dopisując po prostu nowe rzeczy, które się pojawią? nataliak co Ty na to? w przeciwnym razie znowu nastukamy setki stron i trudno będzie cokolwiek odnaleźć..
 
pomysl ma sens ale kazdy szpital wymaga czegos innego (najlepszy przyklad to wyprawka dla dziecka - w moim trzeba miec wlasne ciuszki a niektore szpitale zapewniaja). poza tym watek ma tez sluzyc troche do omawiania co i gdzie kupic (jakie majtki, wkladki czy podklady sa najlepsze), fajnie tez jak majowki ktore juz rodzily moga napisac co sie nie przydalo, ile czego faktycznie potrzebowaly i co z poza tych list warto ze soba zabrac. takie jest moje zdanie ale oczywiscie watek dostosuje do wiekszosci :)
 
reklama
poza tym watek ma tez sluzyc troche do omawiania co i gdzie kupic (jakie majtki, wkladki czy podklady sa najlepsze), fajnie tez jak majowki ktore juz rodzily moga napisac co sie nie przydalo, ile czego faktycznie potrzebowaly i co z poza tych list warto ze soba zabrac. takie jest moje zdanie ale oczywiscie watek dostosuje do wiekszosci :)
to byłaby bardzo przydatna wiedza przynajmniej dla mnie bo jestem zielona w tych sprawach, a za jakis czas mozna by faktycznie stworzyc taka liste co i w jakich ilosciach trzeba zabrac i najlepiej jakby ja mozna bylo wydrukowac tak zeby sie z jej pomoca pakowac:-)
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry