reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

torba do szpitala

Mam pytanie, która z Was bedzie rodziła na Karowej w Warszawie....wiem że Karo napewno....Wiecie może się orientujecie co jest potrzebne do szpitala????Czy trzeba miec własne ubranka i pampersy.....Ja nie mam szans żeby podjechć do szpitala bo prosto z Instytutu maja mnie przewieźć na Karowa, a poród mój już za 3 tygodnie....

Agi78 na stronie Karowej jest taka informacja:
Należy mieć ze sobą:
- dokument tożsamości, numer NIP własny i pracodawcy, dokument uprawniający do świadczeń zdrowotnych
- kartę przebiegu ciąży.

Wyniki badań:
- grupy krwi i Rh z pieczęcią ZOZ i imienną osoby wykonującej badanie;
- WR, HbsAg,
- cytologii;
- posiewu z kanału szyjki macicy;
- GCT;
- USG;
- inne badania wykonywane w ciąży.
Należy pamiętać o konsultacjach specjalistycznych, kartach wypisowych ze szpitali.
Do planowego cięcia cesarskiego potrzebne będą również takie badania jak: układ krzepnięcia (wynik najpóźniej sprzed tygodnia), morfologia, elektrolity, badanie ogólne moczu oraz skierowanie ze swskazaniem do cięcia cesraskiego z zaświadczeniem uzasadniającym skierowanie do operacji.

RZECZY DLA SIEBIE



Na trzy tygodnie przed planowanym terminem porodu należy przygotować rzeczy, które mogą przydać się w szpitalu:
- koszule nocne bawełniane umożliwiające karmienie;
- szlafrok;
- kapcie, klapki pod prysznic;
- skarpetki;
- biustonosz ciążowy (wzmocniony) lub do karmienia (z otwieranymi miskami), wkładki do biustonosza, wkładki higieniczne (nie z siateczką i bezzapachowe!), jak największe, np. typu nocnego lub maxi;
- przybory toaletowe, chusteczki higieniczne, kosmetyki;
- dwa ręczniki;
- sztućce, kubek lub filiżankę;
- wszystkie przedmioty umilające Pani pobyt;
- karty telefoniczne na chip lub telefon komórkowy;
- odciągacz do pokarmu (można też wypożyczyć w Oddziale Położniczym).

DLA DZIECKA (dotyczy równiez Oddziału Patologii Noworodka oraz Oddziału Intensywnej Terapii Noworodka)
Należy zabrać ze sobą:
Ubranka dla Dziecka
- 3-5 szt. ciepłych i cienkich kaftaników;
- 3-5 szt. śpiochów lub pajacyków, body;
- skarpety, rękawiczki,czapeczki bez wiązania;
- kocyk lub śpiworek, jasiek przydatny przy karmieniu;
- kosmetyki do kąpieli, chusteczki do pielęgnacji, ręcznik;
- paczkę pieluch jednorazowych dla noworodka (typu newborn), flanelowe i tetrowe pieluchy.
Bielizna noworodka powinna abyć wykonana z naturalnych włókien, najlepiej bawełny. Wszystkie te rzeczy powinny być swieżo uprane w specjalnym proszku do prania dziecięcej bielizny oraz wyprasowane.
W dniu wypisu w sezonie zimowym należy przynieść grubszy kocyk, śpiwór, ciepłą czapkę, sweterek, kombinezon lub dodatkowy ciepły kocyk.
Uprzejmie informujemy, że szpital nie pierze rzeczy osobistych pacjentek i noworodków. Brudne rzeczy należy zabierać do domu.
 
reklama
Dziewczyny jaki rozmiar ubranek szykujecie dla maleństw na wyjście 56 czy 62 cm i jakie konkretnie ciuszki?
 
Ja do szpitala i na wyjście przygotowałam ubranka najmiejsze jakie mam tak na 56wziełam 5 par body 3 pajace 2 komplety śpiochy z bluzeczką 2 czapki 1 skarpetki niedrapki na łapki kocyk i becik i na wyjście taki kombinezonik letni
 
Ostatnia edycja:
ja najmniejsze mam na 62,mysle ze nie ma sensu mniejszych bo przy dwojce poprzednich dzieci te ubranka na 62 i tak uzywalam niecale 3 miesiace,chlopcy szybko przybierali na wadze.
 
ja spakowalam cala walizke i nawet moj porannik sie nie zmiesci,zabralam body z krotkim,z dlugim,ogrodniczki lub dresiki z dlugimi nogawkami,4 kompleciki "na lato",pieluszki tetrowe mam tez 2 bluzy,wzielam tyle ubranek bo nie wiem jak dlugo bede lezala,przynajmniej 3 doby,a poprzednie dzieci duzo ulewaly i czesto tzreba bylo ich przebierac,a poza tym mysle ze ta pogoda jest teraz tak dziwna ze nie wiadomo czy spodziewac sie upalow czy zimna.
 
U nas ciuszki przynosi się dopiero na wyjście, więc maluch będzie już pomierzony i będziemy wiedzieć jakie będą odpowiednie :-) Wydaje mi się jednak że 62 to najlepszy rozmiar, tym bardziej że ciuszki w rozmiarze 62 różnych firma są różnej wielkości :-) Rękawki zawsze można podwinąć :-)
 
do szpitala mam przygotowane:
3 koszulki
3 kaftaniki
3 pary spiochów
2 bawełniane pajacyki
2 bawełniane czapeczki
skarpetki
założyłam że będę tam max 3 dni:)

a na wyjście to mam taki zestaw:
 

Załączniki

  • P1140964.jpg
    P1140964.jpg
    31 KB · Wyświetleń: 85
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi:tak: u mnie tak jak u anecznik biorę tylko ciuszki na wyjście, a teraz taka pogoda, że nie wiadomo co wziąć:baffled:
a właśnie jeszcze takie techniczne pytanie w czym zabiera się malucha do domu w beciku czy w foteliku samochodowym???:sorry2::sorry2: sorki za te pytanka, ale tak mnie trochę panika ogarnia:szok::szok:, ze mogę rodzić w każdej chwili i wolę wszystko przygotować:tak:
 
reklama
Gosiu jesli jedziesz samochodem to na pewno wylacznie w foteliku, nawet jesli to tylko 5 minut, dla waszego bezpieczenstwa :tak: Chyba nawet sa juz ustalone mandaty za przewoz dziecka bez fotelika, wiec lepiej nie ryzykowac
 
Do góry