reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

torba do szpitala

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi:tak: u mnie tak jak u anecznik biorę tylko ciuszki na wyjście, a teraz taka pogoda, że nie wiadomo co wziąć:baffled:
a właśnie jeszcze takie techniczne pytanie w czym zabiera się malucha do domu w beciku czy w foteliku samochodowym???:sorry2::sorry2: sorki za te pytanka, ale tak mnie trochę panika ogarnia:szok::szok:, ze mogę rodzić w każdej chwili i wolę wszystko przygotować:tak:


jak najbardziej w foteliku, nie wyobrażam sobie przewożenia dziecka bez fotelika - takie moje małe zboczenie:-D
 
reklama
u nas nawet niektore taxi maja foteliki do przewozenia dzieci
nazywaja sie bocianowe taxi:)

do szpitala tez biore ciuszki tylko na wyjscie i radza rozmiar 56
 
Ja na wyjście mam koszulkę kaftanik i śpioszki i na to pajacyk welurkowy i czapka.
Maluszek będzie przewożony w foteliku, jeśli ewentualnie będzie trochę chłodniej to kocykiem go dodatkowo okryję.
 
Gosiu jesli jedziesz samochodem to na pewno wylacznie w foteliku, nawet jesli to tylko 5 minut, dla waszego bezpieczenstwa :tak: Chyba nawet sa juz ustalone mandaty za przewoz dziecka bez fotelika, wiec lepiej nie ryzykowac[/QUOTE

dziewczyny mandat jest ustalony - 150 zł i 3 pkt karne - ale to nic w porownaniu z ryzykiem. Ja bym nie ryzykowala - nawet jesli mialo by to byc tylko 5 min.
W niektorych szpitalach nie wydadza dziecka jesli nie ma sie fotelika.
 
Jeśli chodzi o przewożenie to napewno fotelik!

No i chyba zacznę pakować torbę jak wrócę ze spaceru tak dla świętego spokoju-mojego i męża:D
 
Fotelik to podstawa do odbioru dziecka!Ale ja jeszcze musze go kupić to juz chyba ostatnia rzecz albo jedna z ostatnich do kupienia wrazie jakbym nie zdażyła to mąż zakupi.
 
Ale jak w gondolce od wozka bedziesz wiozla dziecko do domu ze szpitala to sie nic nie stanie - jezeli nie posiadasz jeszcze fotelika. Wiadomo,ze w foteliku najbezpieczniej,ale zobaczycie same,jakie te kruszynki nasze malutkie beda hihi

Co do ubranek, ja biore i 56 i 62 ,bo niewiem jaki ten maluch bedzie,na wyjscie biore pajacyk 62 i czapusie no i kocyk do fotelika.

No i jeszcze mleko musze kupic do szpitala na wszelki wypadek i wypatrzylam w Rossmanie najtaniej herbatki HIPP z kopru włoskiego i na uspokojenie, kupujecie tez?
 
W poniedzialek podczas wizyty na porodowce polozna poradzila zabrac dwie, trzy czapeczki, nie wiem jak to wyglada w Polsce ale tutaj nie myja od razu dzidziusia tylko zaraz po urodzeniu zakladaja czapeczke i laduja mamie na brzuch i okrywaja czyms tam, i tak sie lezy dopoki maluch nie zacznie ssac. Wiec ta pierwsza czapeczka jest praktycznie do wyrzucenia, bo raczej bardzo brudna :tak:
 
reklama
Ale jak w gondolce od wozka bedziesz wiozla dziecko do domu ze szpitala to sie nic nie stanie - jezeli nie posiadasz jeszcze fotelika. Wiadomo,ze w foteliku najbezpieczniej,ale zobaczycie same,jakie te kruszynki nasze malutkie beda hihi

Co do ubranek, ja biore i 56 i 62 ,bo niewiem jaki ten maluch bedzie,na wyjscie biore pajacyk 62 i czapusie no i kocyk do fotelika.

No i jeszcze mleko musze kupic do szpitala na wszelki wypadek i wypatrzylam w Rossmanie najtaniej herbatki HIPP z kopru włoskiego i na uspokojenie, kupujecie tez?
Żeby przewozić dziecko w gondoli to musisz mieć taka która jest przystosowana do przypinania jej pasami a u nas takich jeszcze nie ma i zadnemu policjantowi nie przetłumaczysz że jest inaczej.
W Polsce obowiazuje przepis przewozenia dzieci w fotelikach zapietych w pasy i przypietych do fotela samochodu pasami bezpieczeństwa zainstalowanymi w aucie i nie ma co na ten temat dyskutowac
 
Do góry