reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torba do szpitala!!!

Ostatnio gdzieś czytałam jak to zaaferowany urodzeniem dziecka tatuś myślał że waga podawana na pieluszkach to informacja ile kupy i moczu dana pielucha może przyjąć  ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Ja zamierzam używać z wygodnictwa jednorazowych, chyba że dzidzia okaże się alergikiem. Poprzednio miałam bohaterski zamiar używać tylko tetry i po 2 dniach musieliśmy się przestawić na jednorazowe, bo dostał takich odparzeń że hej ::)
 
reklama
Ja planuję używać jednorazowych, o ile nie będzie alergii. A na tetrę przerzucę się, ajk Maluch będzie miał bliżej roku, żeby uczył się sikać do nocniczka. Bo podobno pampersy rozleniwiają i takie dzieci strasznie długo leja w majtasy.

Ja wychodzę z założenia, że jeśli w pampersie będzie dziecku dobrze, to nie ma co cudować z tetrą, bo to tylko kupę prania, prasowania, pilnowania, żeby Maluch nie leżał w mokrym. A jak policzyć koszt proszków dla dzici, prądu (pranie w wysokiej temperaturze + prasowanie) i czasu na to poświęconego, to wcale sie to finansowo nie opłaca, bo 1 pampers wychodzi ok 0,50 zł z dużej paczki...

 
Ja tez kupilam Pampersy New baby New Born 2-5 kg. Terowych nie bede uzywac.
Kolezanka mowila ze jej maly mial uczulenie od pampersow i przezucila sie na Huggies, zobaczymy jak nasze malenstwa, nigdy nie wiadomo...
 
Ja własnie kupiłam Huggies 2-5 kg ale słyszałam że nie są za dobre więc sama jestem ciekawa jak mały zareaguje ;D
 
Ja mam zamiar od początku uzywac jednorazówek, bo tak jak pisała aniasorsha jest dużo "zabawy" z tetrowymi. Radziłam się koleżanek i również odchowały swoje dzieci na jednorazówkach. Nigdy maleństwa nie miały problemów z odparzeniami i wszystko było w porządku (oczywiście trzeba pilnowac, żeby mluch nie był w jednej pieluszcze pół dnia ;-))
Córcia jednej z koleżanek do trzeciego miesiąca życia była niesamowicie płaczliwym nimowlakiem i sama mi powiedziała, że nie wyobrażałaby sobie przy Hani uzywac tetry, bo po prostu nie wystarczyłoby rąk do zajmowania się maluchem.

A pieluszki kupiłam Pampersy New baby New Born 2-5 kg, a później przerzucę sie na Huggies (bo podobno dla starszych dzieci są lepsze)
 
Ja na początku mam zamiar używać w domu tetrowych, a na spacery, wyjścia czy na noc pampersów. Przynajmniej przez kilka miesięcy. Różne opinie na ten temat słyszałam, jedne mówią, że tetrowe są lepsze dla dziecka inne odwrotnie. Ale myślę, że wszystko wyjdzie "w praniu". A na początek kupimy paczkę Pampersów 1, a potem przerzucimy się na 2 (te od 3 kg). A co do tych New Born Ell to one są bardziej chłonne.
 
PysiaB dokładnie tak jak piszesz - wszystko wyjdzie w praniu :-) Może róznie sie okazać, że np. Mały będzie uczulony na jednorazówki i trzeba będzie stosować tetrę - dlatego zapas w domu mam ;D
 
Ja też kupiłam Pampersy od 3 do 6 kg ale wszystko wyjdzie w praniu!!!!!!!!!!Ale jak dotąd to przewaga pampersa przy córce używałam ARO i też je bardzo chwalę!!!!!!!!!!!
 
U mnie tez w szufladzie spoczywaja 2 opakowania pambersow newborn 1 i jedno 2. Z ostatniej wizyty do Polski przywiozlam wprawdzie 50 pieluch tetrowych bo myslalam, ze sa zdrowsze ale jak sobie poczytalam to tak naprawde niewielka roznica a wygoda jednak przu pampersach wieksza. wprawdzie mamy suszarke wiec z suszeniem problemu by nie bylo ale bawic sie w plukanie (bo chyba takich brudnych to sie do pralki nie wrzuca) i w przechowywanie do prania jakos mi sie nie chce. Moze zmienie jeszcze zdanie a na razie 3 zuzylam na 'ochraniache przeciw sisianiu w twarz' tzn. kazda przecielam na 4 czesci i pozarebialam i te szmatki bede malemu klasc na instrument przy kazdym przewijaniu :)
No i dwie zuzylam na opakowanie dla 'doopsuiker' - w Belgii jest bowiem taka tradycja, ze kazdemu kto cie odwiedza w domu albo w szpitalu daje sie pudeleczko lub jakkolwiek zabawnie zapakowany pakunek z cukierkami (tzn. czekoladkami w kolorowej polewie cukrowej). Poniewaz maz nie chcial calkowicie rezygnowac z tradycji to postanowilam troche przansie sie tym zajac i zamiast zamawiac specjalne opakowania z Belgii pocielam pieluszke na kwadraty 10 na 10 cm, popakowalam cukierki i pozawiazywalam taka wysuszana trawa w jasno bezowym kolorze. Wyglada calkiem fajnie (jak sie dorwe do aparatu to zrobie zdjecie zeby bylo wiadomo o co chodzi). Zostalo tylko doczepic karteczke z imieniem i data urodzenia do kazdego pakunku i rozdawac :)
Tak wiec u mnie tetra juz w uzyciu ;D
 
reklama
Cicha - sympatyczny zwyczaj i super pomysł :) :) :)
Ja też kupiłam małe opakowanie pampersów 1 do szpitala i mega pake 2 - u nas połozna mówiła że spokojnie można zaczynać od 2 bo 1 są naprawdę maciupkie....Ale kasy będzie na te pampersiaki szło - szok :D Moja koleżanka jak ktoś przychodził ją odwiedzać jak urodziła i pytał co przynieść dziecku to mówiła wszystkim żeby pieluchy :D bo ciuszków ma za dużo ;) Ja też nakupowałam tyle ciuszków że nie wiem czy mały zdąży je znosić!!!
 
Do góry