reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torba do szpitala!!!

Ania76

Mama czerwcowa'06 Fan(ka)
Dołączył(a)
15 Czerwiec 2005
Postów
2 134
Miasto
Warszawa
Dziewczyny chyba juz niedlugo czas kompletowac torbe do szpitala.
Skopiowalam z majowek i troche zmienilam:))))
Dajcie znac jesli uwazacie ze trzeba cos jeszcez dodac.... :)
TO CO POTRZEBNE BEDZIE MAMIE

Dokumenty
• dowód osobisty
• karta ciąży
• Książeczka Ubezpieczeniowa
• wyniki badań
* grupa krwi i czynnik Rh
* przy ujemnym Rh (Rh-) - badanie na obecność przeciwciał anty Rh
* zrobione po 32. tygodniu HBS - badanie krwi na nosicielstwo antygenu wirusa żółtaczki zakaźnej
* odczyn WR - badanie w kierunku kiły (robione dwukrotne: na początku i pod koniec ciąży)
* wynik USG zrobionego po 36. tygodniu ciąży
* ostatnia morfologia i badanie moczu.
• skierowanie do szpitala, jeśli jest wymagane

Bielizna
• majtki jednorazowe z siateczki (kilka sztuk)
• staniki laktacyjne (2 sztuki)
• kapcie
• klapki pod prysznic
• szlafrok, 1-2 T-shirt
• koszule nocne, rozpinane
• skarpetki cieple
• odzież na wyjście

Kosmetyki i artykuły higieniczne
• kosmetyki (dezodorant-najlepiej bezzapachowy, pasta do zębów, szczoteczka, delikatne
mydło, mydło / płyn do higieny intymnej, szampon, kosmetyki do makijażu,
szczotka do włosów, nożyczki, pilniczek do
paznokci, pomadka do wysuszonych ust)
• ręczniki (co najmniej 2-3)
• ręcznik papierowy, jednorazowy (może służyć do wycierania
krocza)
• podpaski nocne (np. pieluchy Bella, największy rozmiar)
• wkładki laktacyjne (np. Bella, Gerber-ultracienkie, bez
ceratek-pakowane po 24 sztuki.)
• papier toaletowy
• jednorazowa maszynka do golenia
• LAKTATOR


Żywność i napoje
• woda niegazowana
• soki (najlepiej jabłkowy, gruszkowy, z aronii, winogronowy)
• ulubiona herbata, kawa bezkofeinowa.
• przysmaki energetyczne (czekolada, ulubione ciasteczka itp.)
• owoce (jabłka, śliwki kalifornijskie) surowe lub z kompotu

Inne
• karta telefoniczna, ewentualne telefon komórkowy
• aparat fotograficzny, kamera, filmy, baterie
• książka, krzyżówki, czasopismo
• talerz, kubek, sztućce
• leki, które przyjmujesz
• drobne pieniądze

TO CO POTRZEBNE BEDZIE MALUSZKOWI


• skarpetki/ rekawiczki ochronne do założenia na dłonie
• szczotka do włosów
• kilka koszulek i kaftaników i pajacykow/spioszkow lub
• kilka sztuk body i pajacykow
• 2 czapeczki
• pieluszki (jednorazowe lub tetrowe, z ceratkami)
• skarpetki
• kocyk, rożek
• krem do pupy (np. Linomag, Tormentiol)
• ręczniczek, można też wykorzystać pieluszki tetrowe
• ubranie na wyjscie ze szpitala


DLA TATY:

• wygodne ubranie dla taty (czasem wymagany jest zestaw jednorazowy: fartuch, maska, ochraniacze na buty - wówczas sprzedawane są w szpitalu, kapcie)
 
reklama
a ja sie juz spakowalam ;D
moze nie wszystko co jest na tej liscie, bo wtedy to chyba ze 3 walizki bym musiala wziac hehe ;)

problem tylko bedzie z jedzieniem :( bo przy ryzyku cesarki chyba sie nie zaleca jesc.
 
No Ania to ja widzę że ciebie dziś nosi w przygotowaniach ;D ;D ;D ;D A swoja drogą jak czytam, że chciałybyście jeszcze wytrzymać ze 2 tygodnie to ogarnia mnie taki malutki dyskonforcik, że nie zdążę ze wszystkim. Pocieszam sie tylko że apteki i markety czynne 24 na dobę, więc w razie czego małżonek będzie mieć przerąbane

A co do badań to w moim szpitalu dobrze mieć badanie na posiew z pochwy w kierunku Streptococcus agalactiae wtedy jeśli się ma tą bakterię to podaje się w czasie porodu antybiotyk i trzeba do szpitala przyjechać troszkę wcześniej. No ale oczywiscie nie jest to konieczne ;D
 
Nosi, nosi...:))) :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Ja to jeszcze z 5 tygodni, chcialabym tak kolo 38 tygodnia urodzic....

Zapytam sie gina o ten posiew z pochwy jak bede na wizycie w przyszlym tygodniu, dzieki Sumka. :)

Ja jeszcze musze kupic jakas torbe, bo na razie nie mam nawet w co sie spakowac. ;D
 
Ja się troszkę nastraszyłam bo z naszej szkoły rodzenia już jedna dziewczyna urodziła w 37 tc. I co ciekawe dziewczynka ważyła 3200 i mierzyła 54 a traktowana była jako wcześniaczek. Więc bójmy się dziewczyny bo nie znamy dnia ani godziny. Oczywiście oprócz Agaciulki, która już wszystko wie ;D ;D ;D
 
ja mam skurcze przepowiadajace-przygotowujace czy jak zwal tak zwal juz teraz dzien i noc wiec tak sobie mysle, ze lepiej niech ta torba juz czeka :D
oczywiscie jak juz pewnie sto razy pisalam i jak powtarzam malemu.....przed 17/05 nie ma mowy o zadnym wychodzeniu na swiat bo mamusia musi prace na uczelni zaprezentowac

z reszta mi sie nie wydaje, zeby jemu sie jakos wybitnie spieszylo poza tym ze ja nie wiem czy to przyjemne miec glowe w czyichs zebrach ;)
 
Ja mam ambitny plan spakować torbę jeszcze w tym tygodniu. U nas w szpitalu nie trzeba nic dla maluszka brać tylko na wyjście no i ewentualnie na noc pampersy. Powiedzcie tylko te podkłady poporodowe jak to wygląda i normalnie w aptece to kupić? Bo poza tym to jeszcze tylko koszulę nocną i wszystko mam.
 
Pysia ja mam jako podklady poporodowe - pieluchy belli 10 szt=1 opak.

A i przypomnialo mi sie jak polozna mowila ze w tym szpitalu co rodze maja wlasne kosmetyki do pielegnacji i zeby nic nie brac swojego, bo i tak tego nie uzyja.Nie wiem jak u Was...????

Ja jeszcez kosuzle musze kupic i kapcie:) no i staniki do karmienia ale to planuje dopiero w 36 tygodniu.
 
u nas tez kosmetyki i wszystko dla dzidzi daja w szpitalu
jedyne co to trzeba ubranko na wyjscie wziac
ubrania dla siebie na powrot raczej nie bede brac bo nigdy nie wiadomo z pogoda wiec dam jakies instrukcje mezowi i miejmy nadzieje, ze przyniesie ze soba cos w co bede mogla sie ubrac ;)
 
reklama
Ja tez postanowilam sie w ten weekend spakowac. Chyba juz najwyzszy czas.
Wszystko wlasciwie mam (oprocz cukierkow ) wiec trudne to byc nie powinno. Moja torba bedzie zreszta bardzo mala bo niewiele tu trzeba wziasc ze soba - cos dla malucha na wypis, ciuchy i kosmetyki dla siebie, no i szlafrok i kapcie i tyle tego. Mozna dorzucic ksiazke lub plyty ale skoro kaza sie pojawic dopiero w aktywnej fazie porodu to kto by tam myslal o czytaniu.
No a torbe chce miec gtowa w weekend bo w nastepnym tygodniu w koncowce mam jeszcze zamiar pojechac z mezem do Waszyngtonu na kilka dni - a to jednak 5 godzin jazdy, wiec planuje juz wyjazd z torba i fotelikiem ( w sumie bowiem nigdy nie wiadomo :))
 
Do góry