reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torba do szpitala

reklama
zaraz po porodzie dostaje zastrzyk z wit K. a potem chyba dopiero w 6tyg albo i dalej na 1szym szczepieniu. Nie pamietam dokladnie kiedy pierwsze szczepienie wypada. czekaj pojde po ksiazeczke mlodego i zobacze.

edit:
w 8 tygodniu dostaje 2 szczepionki w jedna i drugą nozke.
Tu masz kalendarz szczepien
http://www.polkadot.pl/pl/mama_i_dziecko/niemowle_i_maluch/szczepienia_dzieci_w_uk
przed Josiem jeszcze 3 ostatnie szczepienia (2 jak zaczyna szkole i kolejne w wieku 14lat.)
Najlepsze jest to ze nie dziecko nie moze pojsc do szkoly do pluki nie ma wszystkich szczepien.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
w 8 tygodniu dostaje 2 szczepionki w jedna i drugą nozke.
Najlepsze jest to ze nie dziecko nie moze pojsc do szkoly do pluki nie ma wszystkich szczepien.

u nas to samo, w pierwszej dobie wit k. a po 2 miechach dopiero reszte.
A jesli ktos nie chce dziecka szczepic? Do szkoly nie przyjma??
 
a ja ich mam w d... i chyba nie wyraze zgody na szczepienie dziecka w szpitalu w pierwszej dobie.
nigdzie w europie nie szczepi sie tak malych dzieci!!!

nie wiem co mam zrobic:confused::-(
 
Morgaine - zrobisz tak jak Ci rozsądek podpowiada. Ja też uważam że najgłupsza rzecz jaką się w PL robi to szczepienia w 1 dobie. Ledwo się ten człowiek na ten świat wydostał, tyle wrażeń, bodźców, to jeszcze go załądują jakimś cholerstwem co to nie wiadomo czy coś daje czy nie.
 
Wiecie co, ja też nie wiem co robić. Z jednej strony naczytałam się o tych szczepionkach, z drugiej strony boję się ryzykować, bo przecież tyle dzieci jest szczepionych i to jest traktowane jako norma. Bądź tu mądra, kiedy nie wiesz w które artykuły wierzyć. Do farmaceutów zaufania nie mam, tak jak do polityków, ale sama nie wiem co robić. Chyba zacznę od tego, że postaram się kupić ten engerix zamiast euvaxu. Potem będę myśleć dalej.

Edit: A tak w ogóle to chyba nam się wątek pomylił, bo tu jest ,,torba do szpitala" :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
anisad nie marudź. w 9tym mcu wszystko nam wolno:-D
ja postanowiłam że będę szczepić wybiórczo. tzn. na pewno nie 5w1 i chyba nie w szpitalu. skoro w uk szczepią w 2 mcu, w skandynawii po skonczonym 3cim, to ja tez to odroczę. powiem im że zaszczepię tym energixem ale za 2 mce. a przede wszystkim powiem że jak ma żółtaczkę to niech nie próbują!!
ale boję się że będę oszołomiona po porodzie, a oni zaczną mnie namawiać itd, a mnei będzie już wsio rawno... ehh ciężko podjąć taką decyzję... boję się nieszczepić wcale, chociaż w głębi duszy czuję że to słuszne...
 
Do góry