reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torba do szpitala

Morgaine - zrobisz tak jak Ci rozsądek podpowiada. Ja też uważam że najgłupsza rzecz jaką się w PL robi to szczepienia w 1 dobie. Ledwo się ten człowiek na ten świat wydostał, tyle wrażeń, bodźców, to jeszcze go załądują jakimś cholerstwem co to nie wiadomo czy coś daje czy nie.
dokladnie mysle tak samo! JA nie jestem przeciwniczka szczepien ale bez przesady wszystko w swoim czasie i na bank nie zgodzilabym sie na szczepienie w 1dobie.
Chociaz z drugiej strony miliony w polsce sa szczepione i wszystko jest ok....
Zrobisz jak uwazasz.
anisad prawda nie ten watek - moderatorki jakby co moga przeniesc nasza rozmowe w odpowiedni dział :-)
 
reklama
asiunia wiesz jak ciężko się przeciwstawić całej zgrai lekarzy w szpitalu, potem w przychodni itd. przecież to jest walka!! dla nich szczepionki to Bóg.
ja mam b.dobrą pediatrę, antybiotyk w ostateczności, dobrze prowadzi moje dzieci. ale przy Konradzie namówiła nas na meningokoki, coś na grypę - doustną szczepionkę i chyba jeszcze jedną dodatkową., a ospę. a jeszcze mówiła o czymś na rota itd itd. wymieniała ich tyle że nie dość że 3 tyś by nas kosztowało,to przecież to bomba jakaś by była!! dla takich maluszków!!!
Niko już tylko to co obowiązkowe, z tym że miał 5w 1.też bez sensu... FAK FAK FAK
acronka zazdroszczę Ci podjętej decyzji :-( ja się z tym gryzę dniami i nocami. może nie urodzę dopóki nie podejmę właściwej decyzji?:-)
 
Morgaine, skandynawią to ja bym się nie sugerowała. Ostatnio jak była świńska grypa, to jakoś w Norwegii był szał i wszyscy się szczepili jak leci. W przedszkolu wszystkie dzieci szły na szczepienie, tylko ja córki nie dałam.
 
dziołuszka a Ty to się tak umiesz z miejsca na miejsce przenosić w 10 minut??
jedno dziecko w uk urodzone, potem skandynawia, teraz polska.
ja pierdziu jakie towarzycho international
nie pogadasz;-p
 
ludzie laski w zyciu szczepionki na grype!!! W zyciu to jest najwiekszy pic jaki stworzyli!
Raz sie skusilam w ciazy z Joshem bo mam darmowe jako astmatyk i to chyba byla moja najgorsza grypa jaka w zyciu przeszlam... Nosz masakra.
Teraz co roku mi proponuja i Joshowi (bo dziecko tez ma za free do 16rż) ale w zyciu nie dam sie zaszczepic na to, zwlaszcza mojego dziecka!
Co do reszty szczepien to nie nazekam. Tutaj wiekszosc to te 5 w 1 i Josh je dobrze znosil. Baaa tu nawet nie masz badania przed z lekarzem czy dziecko jest wystarczajaco zdrowe by przyjac szczepionke i wg nich katar czy lekkie przeziebienie nie przeszkadzaja.
WIec...:confused:
Nie wiem co o tym myslec. Jedna ta sama rzecz na calym swiecie i tyle roznych podejsc i opini...
No ja szczepic bede bo mi dziecka do szkoly nie przyjma:-D a nie widze siebie na macierzynskim do 16rż moich dzieci:-D:-D
 
dziołuszka a Ty to się tak umiesz z miejsca na miejsce przenosić w 10 minut??
jedno dziecko w uk urodzone, potem skandynawia, teraz polska.
ja pierdziu jakie towarzycho international
nie pogadasz;-p
Potrafię i jeszczę nie powiedziałam ostatniego słowa :) To takie ciekawe doświadczenie pomieszkać 2 lata tu, 2 lata tam, doświadczyć nowego i zrozumieć po raz kolejny, że się wcale nie żyje tak łatwo w obcym kraju, nawet jak jest kasa.
 
a ja szczepie, poniewaz nie jestem lekarzem, nie znam sie na tym, co przeczytam, to jestem sklonna uwierzyc, a komus takiemu nie powinno sie powierzac decyzji ;-) skoro szczepienia sa obowiazkowe to je robie i juz.
ja robie 5w1 i 6w1 (Maks).

plus rota teraz dla bejbe nr 3. :-)
 
reklama
..aenye ja tez sie nie znam i wiem tyle co uslysze, czy przeczytam, ale ponoc wlasnie te kilka w jednym sa najgorsze, bo maja skumulowana mase "wszystkiego" [czyt. bialek, wirusow, konserwantow i czego tam nie dodaja do szczepionek] i cala taka bombke aplikuje sie dzieciaczkom... Fakt, ze szybko i tylko raz sie dziecko kluje, ale cos za cos... Wiecej syfu...
Ja juz nie wiem co gorsze?!
 
reklama
Do góry