reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torba do szpitala

asia*

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Styczeń 2011
Postów
1 239
Miasto
Wrocław
To zakładam wątek co zabrac do szpitala.
wklejam na początek moją liste, to taka wstępna lista wymaga jeszcze dopisania i poprawek.
podzielona na 2 części pierwsza dla mnie w drugim poście dla dziecka.
Jeśli czegoś brakuje na liście to napiszcie to w poście na czerwono z pogrubieniem to nie przeocze tego i dopisze do listy.

Przed spakowaniem sprawdzcie też co w waszym szpitalu zapewniają, a co macie zabrać, może okazać się że nie wszystko musicie pakować.

rzeczy dla mamy:

koszula do karmienia
koszula na straty do porodu
klapki pod prysznic
"kapcie"
szlafrok
tantum rosa + butelka 0,5 l z dziubkiem
ręczniki jednorazowe
nakładki na wc
papier toaletowy
husteczki higieniczne
pomadka do ust
soczeki+pojemnik+płyn
okulary
krople nawilżające do oczu
dokumenty
gumki opaski do włosów
skarpetki bezuciskowe
płyn do higieny intymnej (do tejpory stosowany) lub szare mydło Biały Jeleń lub w płynie
kosmetyki w małych opakowaniach
ręczniki
majtki siatkowe i/lub bawełniane
biustonosz do karmienia
wkładki laktacyjne
podkłady ginekologiczne ABSORGYN lub inne
laktator
coś do czytania
sztućce
kubek
woda do picia
słuchawki do tel
aparat + ładowarka
bephanten lub coś innego na sutki
cukierki z cukrem
silikonowe nakładki na brodawki


rzeczy do dopakowania na końcu :
ładowarka do tel
podusia
szczoteczka


rzeczy do przygotowania i zostawienia w domu:
ubranie na wyjście dla dziecka i dla mnie
kocyk


dokumenty:
Dowód
ubezpieczenie
karta ciaży
oryginał grupy krwi
badania aktualne
wymaz z pochwy
 
Ostatnia edycja:
reklama
rzeczy dla dziecka:
pieluchy jednorazowe
pieluchy tetrowe
pieluchy flanelowe
maść na odparzenia np linomag
rożek
pajac
body
czapeczki
czapeczka cieplejsza
skarpetki + niedrapki
chusteczki mokre
podkłady do przewijania
smoczek
 
miały być komentarze czy nie? bo zapomniałam:-)?
jesoo ile rzeczy..full wypas, chyba nie miałam tego wszystkiego przy pierwszym porodzie.
Zastanawiam sie po co tyle tych pieluch dla dzidzi? jednorazowe ok, rozumiem..ale jeszcze flanelowe i tetrowe?? to samo podkłady do przewijania?
Dla siebie kubka, sztućców, nakładki na wc, płynu jeleń, kropli nawilżających, papieru toaletowego, ręczników papierowych nie miałam..ale wiadomo każda bierze co uważa za słuszne. Po drugie leży sie tam 2-3 dni, więc nie ma co pakować sie jak na tygodniowy wyjazd. Po trzecie mąż czy ktokolwiek moze zawsze coś dowieźć jak nagle poczujemy taka potrzebę..
aha niektórym przydają się silikonowe nakładki na brodawki bo czasami dzidzia poora na dzień dobry cycki i jest problem z karmieniem..
 
A co to za podkłady ginekologiczne ABSORGYN? Jakie maja spelniac zadanie? A ten plyn do pupy Jelen to w jakich przypadkach sie stosuje?
Po co sie stosuje te silikonowe nakladki na brodawki?

Dobrze ze asia wypisala tyle rzeczy bo kazda z nas moze zdecydowac co z tego chce wziac dla siebie a co nie.
 
Bluetooth
te podkłady to taki PODKŁADY POPORODOWE ABSORGYN DUŻE! 10SZT TANIO!! (1622126800) - Aukcje internetowe Allegro w jakimś wątku dziewczyny polecały to wpisałam na liste.
O jelenia to chodziło mi o płyn biały jeleń do higieny intymnej do mycia po prostu. Polecana jest po porodzie zwykła szara kostka, ale wiadomo że płyn wygodniej.
A nakładki sie zakłada jak dziecko porani sutki, żeby bardziej nie raniło

ania
o tych pieluchach to myślałam że się mogą przydac żeby na nich dzidzie położyć, albo do wycierania zamiast ręcznika?. natomiast podkładki do przewijania to w celu nie upaprania wszystkiego przy niewprawnym przewijaniu kupki, pozatym mogą sie nam tez przydac po porodzie np na noc pod pupe żeby sobie łóżka nie upaprać jak poprzecieka nam noś.

na pisałam u góry że nie wszyskto dla każdego jest potrzebne każdy niech sobie przemyśli i wynierze co potrzebuje. Jeszcze pewnie sporo rzeczy dopiszemy :)
ja np wole mieć swój mięciutki papier do pupy, niż szpitalny pewnie szary zwykły.
 
reklama
Do góry