reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torba do szpitala!

mycha12

Wrześniowe mamy'06
Dołączył(a)
30 Styczeń 2006
Postów
2 850
Pozwoliłam sobie założyć nowy wątek, na temat tego co powinnyśmy zabrać ze sobą do szpitala!
Proszę Was abyście w razie braków pisały co trzeba w tej liscie uzupełnić!! ;)

PS
Renee ja jeszcze nie jestem doświadczona mamuśką ale przez ostatni kwartał rodziły dwie moje koleżanki, wkleje to co znalazłam w necie uzupełnione o to co doradziły mi kumpele ;)

Rzeczy potrzebne w szpitalu podczas porodu i po porodzie

Dokumenty - karta ciąży,książeczka zdrowia, badanie oznaczenia grupy krwi, ostatnia morfologia i badanie moczu, wyniki badania USG, antygen HBS oraz dowód osobisty.

Szlafrok - lekki szlafrok, temperatura w pomieszczeniach na oddziale położniczym jest zwykle wyższa, dostosowana do potrzeb noworodków.
Koszule 2x - koszule najlepiej rozpinane, aby łatwo było karmić.
Kapcie + klapki - kapcie do chodzenia po oddziale, a klapki pod prysznic.
Wkładki laktacyjne - dobrze wchłaniające pokarm, trzymające wilgoć z dala od sutka. Do wyboru jednorazowe wkładki np. Bella, Avent, Johnsons. Wkładki wielorazowego użytku można prać. Dostępne także muszle ochronne wykonane z silikonu, zbierające nadmiar pokarmu i dopuszczające powietrze do piersi, np. Medela.
Biustonosz do karmienia - wygodny stanik z odpinanymi miseczkami ułatwia karmienie i utrzymuje piersi we właściwej pozycji.
Jednorazowe majtki fizelinowe - jednorazowe majtki przepuszczające powietrze do rany gojącego się krocza, przytrzymują podkład higieniczny we właściwym miejscu, jednak nie we wszystkich szpitalach na oddziale położniczym są dozwolone. Zaleca się chodzenie bez majtek w szpitalu - powietrze musi mieć dostęp do rany.
Podkłady higieniczne - 2 op. dużych wkładów higienicznych np. pieluszki Bella.
Krem na popękane brodawki - problem z popukanymi brodawkami może zacząć się już w szpitalu warto więc mieć ze sobą specjalne kremy gojące popękane brodawki. Np. Bepanthen. Purelan 100 Medeli. Trzeba jednak pamiętać, że na popękane brodawki najlepiej działa wietrzenie i smarowanie własnym pokarmem.
Pomoc dla gojącego się krocza - już w szpitalu możemy używać środków gojących i przynoszących nam ulgę. Znakomitym środkiem odkażającym jest specjalny preparat w saszetkach do rozpuszczenia w wodzie Tantum Rosa. Pomaga też płyn do higieny intymnej z wyciągiem z kory dębu.
2 ręczniki - jeden duży kąpielowy, a drugi miękki delikatny do wycierania krocza
oraz
Sztućce, kubek i talerzyk - niektóre szpitale dają ale na wszelki wypadek lepiej wziąć.
Papier toaletowy
Kosmetyczka z potrzebnymi kosmetykami dla mamy: mydło (najlepiej te które używasz na codzień) krem dol twarzy, szczotka lub grzebień do włosów, pasta+szczoteczka do zębów, wszystko to czego używamy na co dzień i wydaje się nam niezbędne również w szpitalu oraz mały zestwik do makijażu ;)
Czasopismo/książka - dobrze jest mieć coś do poczytania, bo czasem poród sie opóźnia.
Jedzenie - dobrze też wziąć coś do przekąszenia, moze krakersy lub kanapki? i oczywiście niegazowaną wodę min.
Dla maluszka
Ubranka - co najmniej po 3 szt śpiochów, kaftaników, koszulek, pajacy, skarpetek plus czapeczka
Pieluchy - parę tetrowych i jednorazowe
Kosmetyki dla maluszka-Mokre chusteczki do wycierania pupy ,nie perfumowane mydełko dla niemowląt,ręcznik kąpielowy z kapturem, zestaw do pielęgnacji pępka (gencjana na spirytusie, spirytus 70 %, jałowe gaziki),oliwka dla niemowląt, zasypka(wg uznania), krem ochronny na każdą pogodę, krem do pupy,szczoteczka do włosów i nożyczki do paznokci oraz kocyk lub rozek i fotelik samochodowy, jeżeli będziesz z dzidzią wracała samochodem ;)

No to chyba tyle !



 
reklama
Ładna ta lista ale z mojego osobistego doświadczenia to mi w szpitalu nie wszystko z tej listy było przydatne:

dokumenty (patrz wyżej nalistę)
szlafrok
koszule - korzystałam ze szpitalnych, było to o wiele wygodniejsze i napewno zużyłam więcej niż 2
kapcie i klapki - oczywiście
wkładki laktacyjne - miałam, nieużywałam
biustonosz- miałam, nieużywałam
podkłady higieniczne - miałam ale korzystałam ze szpitalnych (jałowych)
krem na brodawki - jeśli zacznie się coś dziać to zawsze coś mają na oddziale
ręczniki - owszem 2 wystarczą
sztuśce - zawsze lepiej i przyjemniej korzystać ze swoich
papier toaletowy
kosmetyczka z przyborami dla mamy

czasopismo/ksiązka - ja miałam tez krzyżówki
jedzenie i picie tez dobrze mieć

dla maluszka
ubranka miałam lecz nie korzystałam (dzieci są tak zgrabnie zawijane w pieluszki tetrowe przez położne - ucza tego u nas na szkole rodzenia)
pieluchy - miałam lecz nie korzystałam (szpital dawał swoje - również oryginalne pampersy)
kosmetyki dla maleństwa - nie miałam ale wszystko zapewnił szpital

Mój bagaż do szpitala wyglodał ogromnie i az się położne przestraszyły, że przybyłam na jakieś 2 tygodnie. Ok. z połowy rzeczy zabranych do szpitala nie korzystałam, wiec tym razem mo bagaż bedzie mniejszy.
 
To ja dodam do tej listy jeszcze laktator - sama odciągałam ręcznie, ale większość dziewczyn używało. Trzeba pamiętać, że jeszcze w szpitalu zacznie się nawał mleczny
 
Pozwoliłam sobie założyć nowy wątek, na temat tego co powinnyśmy zabrać ze sobą do szpitala!
Proszę Was abyście w razie braków pisały co trzeba w tej liscie uzupełnić!! ;)

Oczywiście tak jak pisała Megi nie w każdym szpitalu jest tak samo, niektóre z nich zapewniają różne rzeczy dla mamy i dzidziusia (ten w którym ja chcę rodzić niestety nic nie daje) dlatego zawsze można zadzwonić lub wpaść do szpitala w którym chcemy rodzić i zapytać co szpital zapewnia a co zabrać ze sobą ;)

Rzeczy potrzebne w szpitalu podczas porodu i po porodzie

Dokumenty - karta ciąży,książeczka zdrowia, badanie oznaczenia grupy krwi, ostatnia morfologia i badanie moczu, wyniki badania USG, antygen HBS oraz dowód osobisty.
Szlafrok - lekki szlafrok, temperatura w pomieszczeniach na oddziale położniczym jest zwykle wyższa, dostosowana do potrzeb noworodków.
Koszule 2x - koszule najlepiej rozpinane, aby łatwo było karmić.
Kapcie + klapki - kapcie do chodzenia po oddziale, a klapki pod prysznic.
Wkładki laktacyjne
- dobrze wchłaniające pokarm, trzymające wilgoć z dala od sutka. Do wyboru jednorazowe wkładki np. Bella, Avent, Johnsons. Wkładki wielorazowego użytku można prać. Dostępne także muszle ochronne wykonane z silikonu, zbierające nadmiar pokarmu i dopuszczające powietrze do piersi, np. Medela.
Biustonosz do karmienia - wygodny stanik z odpinanymi miseczkami ułatwia karmienie i utrzymuje piersi we właściwej pozycji.
Laktator
-do odciągania pokarmu
Jednorazowe majtki fizelinowe - jednorazowe majtki przepuszczające powietrze do rany gojącego się krocza, przytrzymują podkład higieniczny we właściwym miejscu, jednak nie we wszystkich szpitalach na oddziale położniczym są dozwolone. Zaleca się chodzenie bez majtek w szpitalu - powietrze musi mieć dostęp do rany.
Podkłady higieniczne - 2 op. dużych wkładów higienicznych np. pieluszki Bella.
Krem na popękane brodawki - problem z popukanymi brodawkami może zacząć się już w szpitalu warto więc mieć ze sobą specjalne kremy gojące popękane brodawki. Np. Bepanthen. Purelan 100 Medeli. Trzeba jednak pamiętać, że na popękane brodawki najlepiej działa wietrzenie i smarowanie własnym pokarmem
Pomoc dla gojącego się krocza - już w szpitalu możemy używać środków gojących i przynoszących nam ulgę. Znakomitym środkiem odkażającym jest specjalny preparat w saszetkach do rozpuszczenia w wodzie Tantum Rosa. Pomaga też płyn do higieny intymnej z wyciągiem z kory dębu.
2 ręczniki - jeden duży kąpielowy, a drugi miękki delikatny do wycierania krocza
oraz
Sztućce, kubek i talerzyk - niektóre szpitale dają ale na wszelki wypadek lepiej wziąć.
Papier toaletowy
Kosmetyczka z potrzebnymi kosmetykami dla mamy: mydło (najlepiej te które używasz na codzień) krem dol twarzy, szczotka lub grzebień do włosów, pasta+szczoteczka do zębów, wszystko to czego używamy na co dzień i wydaje się nam niezbędne również w szpitalu oraz mały zestwik do makijażu ;)
Czasopismo/książka - dobrze jest mieć coś do poczytania, bo czasem poród sie opóźnia.
Jedzenie - dobrze też wziąć coś do przekąszenia, moze krakersy lub kanapki? i oczywiście niegazowaną wodę min.
Dla maluszka
Ubranka - co najmniej po 3 szt śpiochów, kaftaników, koszulek, pajacy, skarpetek plus czapeczka
Pieluchy - parę tetrowych i jednorazowe
Kosmetyki dla maluszka-Mokre chusteczki do wycierania pupy ,nie perfumowane mydełko dla niemowląt,ręcznik kąpielowy z kapturem, zestaw do pielęgnacji pępka (gencjana na spirytusie, spirytus 70 %, jałowe gaziki),oliwka dla niemowląt, zasypka(wg uznania), krem ochronny na każdą pogodę, krem do pupy,szczoteczka do włosów i nożyczki do paznokci oraz kocyk lub rozek i fotelik samochodowy, jeżeli będziesz z dzidzią wracała samochodem ;)

No to chyba tyle !



 
A ja może dopiszę,żeby nie brać długich szlafroków bo jakoś tak w nich potem nie wygodnie gdy krew leci jak z kranu i w toalecie tzreab to wszystko podtrzymywać(koszulę i szlafrok,żeby nie ufajdać :p)
Tak troche z grubej rury,ale mnie się sprawdził krótki szlafroczek ;)
 
ja zagladam do Was z pazdziernikowek :)

dzisaj wlasnie bylam na pierwszych zajeciach w szkole rodzenia i polozne uculala na to, zeby nie przesadzac z iloscia rzeczy. zanim zrobimy liste, trzeba dowiedziec sie dokladnie, co zapewnia szpital. w moim szpitalu jest np. wypozyczalnia laktatorow dla kobiet przebywajacych na oddziale.

po drugie w kazdym szpitalu jest na miejscu apteka i sklep, wiec czasem nie warto wydawac pieniedzy na cos, co nie bedzie nam potrzebne (np. kapturki na piers do karmienia).

ja do tej listy dodalabym jeszcze jedna rzecz, ktora mi doradzily kolezanki: jednorazowe przescieradla. mozna je sobie samemu zmieniac zamiast ciagle prosic polozna. a wiadomo, ze po porodzie ciagle cos cieknie i trzeba zmieniac . sa do kupienia w szpitalnych skelpach.
 
Gufi dzięki ale ja osobiscie nie bede kupować specjalnie jeszcze prześcieradeł, bo nie dość że człowiek i tak musi wziąć tyle ze sobą to jeszcze mam kupować prześcieradła?? sorki ale na co idą nasze składki do ZUS? już nie bede ciągła tego tematu, ale co do zmiany tych prześceradeł to jeżeli będzie tak jak piszesz to bede truła pielęgniarkom i nic mnie to nie obchodzi! ;)
 
Chyba nie jest teraz tak źle,bo kiedyś prześcieradła się brudziły bo mamy nie mogły używać bielizny.A sama wkładka nie utrzyma się tak bez przytrzymania.Ja w ub.roku nie poplamilam przescieradła bo miałam jednorazowe majciochy i popachy bella się w nich dobrze trzymaly ;)
 
Ja też kupiłam sobie te majtki poporodowe. Narazie mam tylko 2 szt ale za to takie, które można prać. Ale to chyba i tak mało Edi jak myślisz? przecież w szpitalu ich nie wypiorę więc chyba kupię jeszcze parę jednorazowych??
a po CC też się krwawi prawda? no bo gdyby mała się nie obróciła to bedzie CC........... więc i tak musze dokupić tych majteczek ;)
 
reklama
Bez względu na pród macica musi się oczyścić i występuje krwawienie.Ja miałam 7 sztuk tych jednorazowych,leżałam 5 dni,więc 2 sztuki mi zostały.Nie są drogie i nie żal pieniędzy na nie.
 
Do góry