reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torba do szpitala!

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Dzieki dziewczyny. ja juz sobie kupila pizamke ,ale okazala sie ze rozmiar jakis trafiony i juz teraz jest ona na mnie dobra a co dopiero za pare miesiecy.wiec teraz bede szukala koszuli dlugiej i rozpinanej:-) :-) tylko w koszuli nie umiem spac. zawsze jak spala w takiej koszuli to swiecilam tylkiem a koszula mi sie do cyckow podnosila:-D :-D :-D :-D
 
reklama
To ja moze zamieszcze liste dla ciezarowek-eksportowek:-)zwyczaje troche sie jednak roznia, np. w uk nie uzywa sie spirytusu do przemywania pepka:confused:
znalazlam taka liste, ale sa oczywiscie rozne wersje:
Hospital bag:
For your baby:
- four pairs of scratch mitts
- three light cardigans
- six cotton bodysuits
- six sleepsuits
- pack of newborn nappies/nappy sacks
- baby toiletries including shampoo, lotion, wipes, cotton wool balls, nappy cream
- outdoor/going home clothes
- infant carrier car seat (wazne, bo podobno nie wypuszczaja ze szpitala bez fotelika samochodowego)
Your hospital case:
- two nightdresses/shirts with front-opening for breastfeeding
- light dressing gown and slippers
- two nursing bras/support bras
- two packs disposable briefs
- 24 maternity towels
- pack of breast pads
- essential toiletries
- books/magazines
- loaded camera
- outdoor/going home clothes
- small change for phone
:-)
 
Tigger co to sa te" scratch mitts "?:confused: :confused: Dzisja patrzalam za tymi ogromnymi podpaskami i nie widziala ich tutaj w supermarkecie ani w aptece.gdzie je mozna kupic?Moze jeszcze w innych sprubuje
 
miloku - scratch mitts to sa takie rekawiczki, zeby sie malenstwo nie drapalo jak ma dlugie paznokcie:-)a maternity towels na pewno w bootsie dostaniesz, wydaje mi sie, ze w ktoryms z supermarketow tez widzialam, ale sprawdze jeszcze. A w ogole to jakby ciebie to interesowalo poszukaj sobie takiej gazetki - I'm pregnant - kosztuje kolo 5£ i reklamuje sie :buy it once - it's all you'll ever need. No i rzeczywiscie, jest tam bardzo duzo informacji, m.in. tez na temat zakupow i calej wyprawki. Wszystko jest podzielone na kategorie i sa produkty zroznicowane cenowo, zeby kazdy
mogl cos dla siebie znalezc. Poza tym mnostwo ciekawych artykulow.
 
cytuje z Fundacja Rodzi� po Ludzku co nasza torba powinna zazwierac :-)

Dokumenty
  • dowód osobisty
  • aktualna książeczka ubezpieczeniowa i RUM
  • karta przebiegu ciąży
  • skierowanie do szpitala (nie jest wymagane, ale dobrze mieć).
Wyniki badań
  • grupa krwi i czynnik Rh
  • przy ujemnym Rh (Rh-) - badanie na obecność przeciwciał anty Rh
  • zrobione po 32. tygodniu HBS - badanie krwi na nosicielstwo antygenu wirusa żółtaczki zakaźnej
  • odczyn WR - badanie w kierunku kiły (robione dwukrotne: na początku i pod koniec ciąży)
  • wynik USG zrobionego po 36. tygodniu ciąży
  • ostatnia morfologia i badanie moczu.
NA CZAS PORODU
  • ubranie dla mamy (1 lub 2 długie koszulki bawełniane typu T-shirt, szlafrok, ew. rozpinany sweter lub bluza, ciepłe skarpetki, kapcie, majtki)
  • wygodne ubranie dla taty (czasem wymagany jest zestaw jednorazowy: fartuch, maska, ochraniacze na buty - wówczas sprzedawane są w szpitalu, kapcie)
  • jednorazowe pieluchy w kształcie podpasek
  • jednorazowa lewatywa, jednorazowa maszynka do golenia, jeśli wykonywane są zabiegi przygotowawcze
  • jednorazowe chusteczki
  • przybory toaletowe
  • mały ręcznik
  • szczotka do włosów, opaska, spinki lub gumka
  • pielucha lub bawełniana chusteczka (do przecierania twarzy, do okładów)
  • gąbka kosmetyczna do zwilżania twarzy i ust
  • woda kosmetyczna w aerozolu do odświeżania twarzy
  • termos z kostkami lodu (do okładów), wypełniony do 1/3 objętości
  • termofor z gorącą wodą (do okładów), owinięty w poszewkę
  • piłka "jeżyk" lub dwie piłki tenisowe włożone do skarpetki (do masażu okolicy lędźwiowej)
  • lanolinowa pomadka do ust (wysuszonych podczas długotrwałego oddychania)
  • walkman i kaseta z ulubioną, relaksującą muzyką
  • coś do jedzenia i picia (szczególnie dla męża)
  • kilka jednorazowych kubków
  • notatnik i długopis
  • karta telefoniczna lub żetony
  • dla zwolenników: aparat fotograficzny
PO PORODZIE Rzeczy dla mamy:
  • koszula lub piżama wygodna do karmienia
  • rozpinany sweter
  • skarpetki
  • 6 par majtek (w sprzedaży jednorazowe)
  • przybory toaletowe
  • 2 ręczniki
  • 20 pieluch jednorazowych w kształcie podpasek
  • ręczniki papierowe
  • dziecięce kółko do pływania (do siadania w okresie gojenia się krocza)
  • specjalna poduszeczka do karmienia (pod główkę dziecka)
  • 2 staniki do karmienia
  • wkładki laktacyjne
  • ręczny odciągacz do pokarmu
  • karta telefoniczna, żetony (trzeba spytać na oddziale o typ automatu) lub telefon komórkowy
  • drobne pieniądze
Rzeczy dla dziecka (na trzydniowy pobyt w szpitalu):
  • 15-20 pieluch tetrowych albo najmniejszy rozmiar jednorazowych (wygodne do użycia w szpitalu) i odpowiednio mniej tetrowych; jeśli jednorazowe pieluchy nie mają wycięcia na pępek, trzeba to zrobić
  • 3 bawełniane koszulki
  • 2 bawełniane cienkie czapeczki i jedna cieplejsza
  • 3 pajacyki (śpiochy z rękawami i nogawkami - wygodniejsze są rozpinane w kroku) lub 3 kaftaniki i 3 pary śpiochów
  • skarpetki
  • nie perfumowane mydełko dla niemowląt
  • ręcznik kąpielowy z kapturem
  • zestaw do pielęgnacji pępka (gencjana na spirytusie, spirytus 70 %, jałowe gaziki)
  • oliwka dla niemowląt
  • zasypka
  • delikatny krem do pupy
  • wata bawełniana
  • szczoteczka do włosów
  • kocyk
  • odpowiednie do pogody ubranko na wyjście ze szpitala (dobrze chroniące przed wiatrem i chłodem)
  • krem ochronny.


wydaje mi sie, ze niektore rzeczy mozna sobie darowac ;-)
no ale warto popatrzyc co mozna zabrac do szpitala - te torby to beda wygladac jak na wakacje 2-tygodniowe conajmniej :szok:
 
Dzieki tiggerku ja nawet nie wiedzialam co to te rekawiczki sa w polsce.:-D :-D A tej gazetki poszukam.dzisiaj znalazlam stanik dla matki karmiacej ale cen mnie zalamala 35 f. bede dalej szukac bo to narazie jedyny jaki wyszukalam.a maternity towels to zastapie zwyklumi duzymi podpaskami i napewno tez przezyje:tak: :tak:
 
majtki dla karmiącej :confused::szok:

staniki są w boots a widzialam tez fajne bluzki na naramkach z odpinanymi miseczkami w H&M :tak:
no i w mothercare jest nawet pizamka w tym tylu ;-)
 
miloku, jeszcze mi sie przypomnialo, ze w mothercare sa na pewno te maternity towels, i takie grubasne i ciensze. Poza tym jest tez wszystko ine typu disposable briefs (majtki jednorazowe), breast pads (wkladki laktacyjne)itp. Dzisiaj musialam sie mojej siostry wypytac o polskie odpowiedniki niektorych rzeczy, bo nie mialam pojecia jak sie co nazywa:-Da w ogole to powiedziala mi czego ile i co w ogole jest potrzebne pokrotce(nie tylko do szpitala), wiec z ta lista bede chyba po sklepach chodzic:laugh2:jakbys chciala to chetnie ci ja przesle:-)
 
reklama
aha, a co do stanikow to ja mam pod nosem sklep z tania bielizna, gdzie widzialam chyba po 4 £ jesli sie nie myle. Ale ze stanikami do karmienia to podobno lepiej troche poczekac i tak pod koniec ciazy zmierzy i kupic o rozmiar wiekszy (no moze nie o rozmiar, ale zeby byl luz jeszcze):-)co na to doswiadczone mamy?Melanie, jak bylo w twoim przypadku?
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry