reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torba do szpitala

aga1986r

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Lipiec 2015
Postów
333
Spakowałam póki co 2 ręczniki- ciemniejszego koloru, 2 koszule nocne, kosmetyczkę (podstawowe przybory- w wersji mini)
Podkładów i bielizny siateczkowatej jeszcze nie mam dołożę jak nabędę. Dokumenty mam położone wszystkie w jednym miejscu

Dla Julci śpioszki+kaftanik+ czapeczka+niedrapki i pieluszki jednorazowe.

A teraz to niechże sie ta walizka kurzy do października
 
reklama
hmm to ja narazie planuje wlozyc do torby:
dla siebie:
-2 koszule , biustonosz
-wkładki laktacyjne
-majtki jednorazowe ( 6szt)
-podkłady poporodowe 1 op
--maść na brodawki
-laktator
- 2 ręczniki

dla dziecka:
-pampersy
-chusteczki
-pieluszki flanelowe 3-4szt
-smoczek
-maść na odparzenia


jako ze szpital mam daleko wiec M mi nic nie dowiezie będę musiała wszystko wziasc naraz wiec wyjdzie ze 2 torby, jesli okaze sie ze gin mnie położy wcześniej to wszystko muszę mieć na wszelki wypadek
to co zawsze biore do szpitala:
-sztućce, kubek
-klapki
-ksiazka
-ladowarka
-laptop
-poduszkę jasiek
-kosmetyki( szampon, zel, szczotka i pasta, grzebien, balsam do ciała,suszarka)
-mini lampke nocną
-woda mineralna, słodkości;-)
 
Ostatnia edycja:
Dolga pozwoliłam sobie tą Twoją listę skopiować może uda się ją zachować na wierzchu
RZECZY OSOBISTE DLA RODZĄCEJ




  • 1 wygodna koszula na zmianę przeznaczona na czas porodu,
  • 1 wygodna koszula do karmienia piersią,
  • Wygodny nieobciskający biustonosz do karmienia(najlepiej dwa),
  • Szlafrok, skarpety, kapcie, klapki pod prysznic,
  • podpaski, majtki jednorazowe,
  • Podkłady jednorazowe na łóżko,
  • 2 ręczniki: kąpielowy i zwykły, dodatkowy ręcznik dla pacjentek korzytających z wanny porodowej.
  • Przybory toaletowe i kosmetyki,
  • Woda mineralna niegazowana,
  • Poduszka (jasiek) przydatna przy karmieniu,
  • Telefon i ładowarka.


DLA DZIECKA


  • Najmniejszy rozmiar pieluszek jednorazowych,
  • Kilka pieluch tetrowych,
  • 3 bawełniane koszulki,

  • 2 bawełniane cienkie czapeczki i jedna cieplejsza,
  • 3 pajacyki (rozpinane w kroku) lub 3 kaftaniki i 3 pary śpiochów,
  • 2 pary skarpetek,
  • Kosmetyki (wilgotne chusteczki, krem do pośladków),
  • Szczoteczka do włosów,
  • Ręcznik,
  • Kocyk lub śpiworek.

 
a prosze bardzo, ale jeszcze trzeba u siebie w szpitalu dopytac, bo czesto daja wiele z tych rzeczy, ale akurat u mnie trzeba miec wszytsko :p
 
Chyba każdy szpital ma na swojej stronie internetowej taką listę "must have" :) Ja się będę pakować właśnie według takiej listy.
Dobra rada: na oddziale poporodowym jest strasznie ciepło! Okien się prawie nie otwiera żeby noworodków nie przeziębić. Nie bierzcie dla siebie ciepłych rzeczy bo się raczej nie przydadzą ;)
 
ooo tak to prawda co pisze Annietess, ja mialam cienki szlafroczek i nawet go nie uzylam :/ bylo okropnie gorąco, ale ktos mi opowiadal, ze u niego bylo chlodno, wiec nic nie wiadomo :)
 
dużo zależy od pogody, u nas w lecie okna pootwierane, nie wyobrażam kisisc sie w pokoju niewietrzonym:baffled:, jak byłam w zimie to tez bylo bardzo cieplo, okno otwieralam co jakis czas bo taka duchota , ja szlafroka nie biore moze jakas cienka bluze? bo jakos nie lubie paradowac w koszuli po korytarzu....
 
no wlasnie ten szlafrok to chyba tylko na korytarz, ale ja przez pobyt w szpitalu poszlam tylko raz po wypis, wiec nawet nie skorzystalam za bardzo, ale wziac wezme, bo niewiadomo nigdy :)
 
Tylko te szlafroki strasznie dużo miejsca zajmują. A w czym pierzecie rzeczy do szpitala dla siebie? W zwykłym proszku czy w tym dziecięcym?
 
reklama
ja mam taki cieniutki szlafrok, ze mniej miejsca zajmuje jak koszula, a dla sieie piore w normalnym proszku
 
Do góry