reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torba do szpitala

reklama
Ja urodziałm na poczatku kwietnia i na zewnatrz było jeszcze bardzo zimno, ale my okna normalnie otiweralismy i wietrzylismy. No i w szpitalu jak w weikszosci bywa było bardzo ciepło, ja mialam taki ciepleszy szlafrok, takze teraz zamowilam sobie taki cienki w komplecie z koszula, bo szlafrok musze miec.
Ja pralam swoje koszule, stanik w proszku dla dziecka i teraz bede tez tak robiła.
 
Ja swoje w normalnym proszku, Olka w dziecięcym. Jak chcemy przytulić dzieciaczka to zazwyczaj i tak podklada się pieluszkę tetrową bo dzieci często ulewają albo ślinią cokolwiek :) A jak coś to na gołe ciałko - nic się na pewno złego nie stanie.
Czasem mam wrażenie, że niektórzy za bardzo w szczegóły wchodzą hihihi

A co do szlafroka - ja nie używam w ogóle. Nie lubię szlafroków, do szpitala mam taki... yyy... satynowy pożyczony od mamy, zwija się do maleńkich rozmiarów. Więc spokojnie wezmę, ale raczej nie użyję.
 
ja rodzilam Maje w lutym to bylo mi zimno i szlafrok sie przydal, nie wiem jak jest w PL w szpitalach ale tu do przykrycia sa przescieradla z cieniutkim kocem? to takie jakby koc, ale zimno mi bylo pod tym wiec szlafok sie przydal bo sie nim przykrywalam ;) ja swoje ciuchy piore w zwyklym proszku, tylko biustonosze wypralam z ciuszkami dzieciecymi ;)
 
No ja swoje bedę prała w zwykłym, chodziło mi raczej o te rzeczy co trzeba wziąć do szpitala typu stanik, piżamy, szlafrok,ręcznik. W sumie to zobaczę ile rzeczy będę miała do prania i co się zmieści to wypiorę też w dziecięcym.
 
zrobiło mi się żal ;-) że wy już popakowane to i ja zaczęłam...na razie mam 2 koszule, 2 ręczniki, pieluchy tetrowe 5 szt, szlafrok, octenisept (położna uczuliła mnie że dobrze mieć swój żeby pępuszka nie zaniedbać bo podobno u nas w szpitalu zdarzały się różne sytuacje), chusteczki nawilżające do pupy.....na razie tyle.
dziś wybiorę się do rossmana i pokupię kosmetyki takie małe tylko do szpitala typu szampon inne
chcę też zamówić na tej stronce (https://www.blizejciebie.pl) inne kosmetyki potrzebne dla niuni. okazuje się że w aptece te rzeczy są droższe.
zastanawia mnie jaki rozmiar mam wziąć tych majtek jednorazowych.....jeśli normalnie przed ciążą nosiłam zwykłe majtki XL to te rozmiarówki są podobne?
 
reklama
Po poprzedniim porodzie używałam zwykłych tanich majtek bawełnianych. Mimo że miałam i siatkowe majtki, i takie jednorazowe, jakoś nie mogłam się do nich przekonac.

A nauczona doświadczniem tym razem wezmę chyba dwa kocyki dla małego (pooprzednim razem, jak tylko odwinęłam Michasia z pieluchy na pierwszą wizytę pediatry to strzelił mega kupę na kocyk i musiałam pożyczać szpitalny)
 
Do góry