reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torba do szpitala

Ale sie cieszę, że są tu mamuśki, które jeszcze nie mają kompletu rzeczy- myślałam że tylko ja jestem taka roztrzepana :D
Cóż, ja dla siebie dopiero powoli zaczynam kolekcjonować rzeczy, więc do "przygotowanej w 100% do porodu" jeszcze mi daleko :D
Właściwie dla synka też ciągle coś dokupuję, wydaje mi sie że mam jeszcze czas. Termin- października :)
 
reklama
Dziewczyny zaczęłam się pakować i już widzę, że dwie torby to mało ;/ tzn mooooże się zmieszczę jak coś inaczej ułożę. sam szlafrok i ręczniki zajmują większość miejsca w mojej torbie a u małego rożek i pieluchy... zastanawiałam się czy nie rozpakować pieluch i pojedynczo gdzieś nie poupychać ale wtedy nie będzie już tak "sterylnie".
u mnie muszą wejśc jeszcze kapcie x2 (drugie pod prysznic) no i te środki higieniczne (majtki i wkładki poporodowe, wkładki laktacyjne) a to też nie mało miejsca zajmuje ;/ bo jakieś tam skarpetki czy stanik to upchnę po bokach, dobrze że kosmetyki mini kupiłam bo mogło by być słabo.
Jak Wy się spakowałyście? Też Wam tyle wyszło? Może te moje torby jakieś małe. no nie wiem.

Już sobie wyobrażam jakiś wyjazd na pare dni z dzieckiem :D będzie trzeba jakieś torby podróżne dokupić.
 
Colly, u mnie w szpitalu podkreślają, że można mieć tylko jedną torbę więc nie ma wyjścia trzeba się zmieścić ;) Ja poduszkę do karmienia mam osobno bo ona sama by zajęła pół torby ;) Poprzednio zrobiłam tak, że zabrałam 10 Pampersów w zamkniętej torebce a resztę M. przyniósł przedpołudniem (ja na sali poporodowe znalazłam się o 21). Nie zabieraj np. laktatora - jak będzie potrzebny mąż Ci przywiezie. Podkłady i wkładki też można zapakować w mniejszej ilości i następnego dnia resztę donieść.
 
Colly ja jeszcze sie nie spakowalam... ale jak pakowalam sie na poprzednie porody to mialam wielka torbe podrozna taka ze stelezem na kolkach ;) teraz chce 2 mniejsze torby wziac, jedna dla malej druga dla mnie, ale jeszcze nie spakowalam niczego... :)
 
Colly ja się spakowalam w 1 duża torbę. Jakoś to upchnelam. Np wkładki to wzięłam ok 8 szt a nie całe opak. Poprzednio jak się pakowalam to wzięłam ok 10 szt pieluch i jedno ubranko a w domu przygotowane 3 takie komplety i mąż dowozil mi ale przyznam że dużo miejsca tym chyba nie zaoszczędzilam i teraz spakowalam po prostu całą paczkę 43 szt i wzięłam 4 komplety ubranek. Kosmetyki tez starałam się miniaturki i mam żel Facelle który posłuży mi do umycia całego ciała łącznie z włosami :)
 
Colly ja sie jeszcze nie spakowalam, ale podejrzewam, ze masz gruby szlafrok, a to zly wybor, bo w szpitalach goraco, wiec ja mam tylko taka cienka bawelniana narzutke co zajmuje tyle miejsca co majtki, recznik mam w planie wziac jeden, a do tego reczniki papierowe, bedzie sterylnie do podmywania nawet krocza, chyba jakos tam sie zmieszcze w jedna, ale dopiero pod koniec tyg mam zamiar pakowac hehe juz 38 tydz bedzie i sie okaze czy ja pomieszcze czy nie :D
 
No właśnie z rzeczy małego to tam i tak malutkie to wszystko jest i tam już się jakoś zapakuję ale nie wiem co z moją torbą. Ja żadnej poduszki do karmienia nie biorę i laktatora tym bardziej. Nie wiem czy ten mój będzie do mnie kursował bo jednak ma trochę napiętą sytuacje w pracy więc może być słabo ale myślę że akurat na paru wkładkach mniej dużo miejsca nie zaoszczędzę. Chyba zrezygnuję z jednego ręcznika czyli wezmę tylko 1. Jakoś sobie będę musiała poradzić.
 
Idziesz tylko na chwilę :) Dwie, trzy doby przeżyjesz na jednym ręczniku :) Ja mam jeden. W ogóle to moja torba jest mała i prawie pusta :) Ja mam tylko kosmetyczkę, podkłady, gacie jednorazowe, cienki szlafrok i dorzucę laktator tak w razie czego. Kubek, sztućce to zawinęłam ciasno jedno w drugie i jakoś mi zostało duuużo miejsca. Nawet pieluszki sztuk 43 mam wpakowane do środka ;) I też jest miejsce. A dodam, że torba nie jest wielka.
 
reklama
Do góry