reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torbiel czy ciąża ?

Sylwia199630

Aktywna w BB
Dołączył(a)
16 Czerwiec 2020
Postów
74
Witam staramy się o dzidziusia. W dniu spodziewanej miesiączki gdy nie przyszła zrobiłam test ciążowy wyszła 2 blada kreska po dwóch dniach to samo. Ucieszona poszłam do lekarza ponieważ tez od 3 dni miałam jakieś swędzenie miejsc intymnych. Lekarka zasmuciła mnie ze ciąży narazie nie widać za to mam torbiel 33,5 mm na prawym jajniku. Zaleciła branie dalej kwasu foliowego globulki dopochwowe na ta infekcje ponieważ mówi ze jestem w środku cała napuchnięta i zaczerwieniona. Kazała iść za kilka dni na betę i za tydzień przyjść na kontrole. Powiem wam ze lekko się załamałam ze nie wyszło. Pozatym dokucza mi od 4 dni dyskomfort podbrzusza i lekki ból pleców. Jestem rozdrażniona i zmęczona. Jak myslicie jest szansa na ciąże czy to torbiel zafalszowal wyniki testu.
042C868B-FCE0-4045-A3EE-A3D85695290E.jpeg
 
reklama
I czy taki mały torbiel jest niegroźny ? Mogę normalnie pracować i funkcjonować. CZy jest coś co może załagodzić dolegliwości ?
 
Witam staramy się o dzidziusia. W dniu spodziewanej miesiączki gdy nie przyszła zrobiłam test ciążowy wyszła 2 blada kreska po dwóch dniach to samo. Ucieszona poszłam do lekarza ponieważ tez od 3 dni miałam jakieś swędzenie miejsc intymnych. Lekarka zasmuciła mnie ze ciąży narazie nie widać za to mam torbiel 33,5 mm na prawym jajniku. Zaleciła branie dalej kwasu foliowego globulki dopochwowe na ta infekcje ponieważ mówi ze jestem w środku cała napuchnięta i zaczerwieniona. Kazała iść za kilka dni na betę i za tydzień przyjść na kontrole. Powiem wam ze lekko się załamałam ze nie wyszło. Pozatym dokucza mi od 4 dni dyskomfort podbrzusza i lekki ból pleców. Jestem rozdrażniona i zmęczona. Jak myslicie jest szansa na ciąże czy to torbiel zafalszowal wyniki testu. Zobacz załącznik 1135140
Zrób betę z krwii. Powtórz jeśli wyjdzie pozywtywna, wówczas będziesz wiedziała co jest i jak ciąża, czy prawidłowo się rozwija.
Trzymam kciuki 👌
 
Tak jak dziewczyny piszą - powinnaś zrobić badanie beta hcg i powtórzyć po 48h. Jeśli jest ciąża - to powinien być wzrost o min 66%. Jeśli test wyszedł przez torbiel - to wartość nie będzie tak rosła.
 
Jeśli byłaś u lekarza w pierwszym tygodniu po spodziewanej miesiączce, to i tak było za wcześnie na to, aby lekarz zobaczył ciążę na USG. Tym bardziej, że ciąża może być młodsza, niż wynika z ostatniej miesiączki (późniejsza owulacja).
Nie rozumiem, dlaczego nadal większość lekarzy nie potrafi rozmawiać z pacjentem i jasno przekazać mu wynik badania. Na tym etapie sprawdza się ciążę na podstawie badania beta HCG z krwi, a USG dobrze, że zrobił lekarz, bo np właśnie znalazł torbiel.

Pamiętaj, żeby zrobić betę dwa razy, drugi raz po dwóch lub trzech dniach (48-72 h).

O torbieli się nie wypowiem, bo się niestety nie znam.
 
Zrób betę, sama torbiel nie wyklucza ciąży, u mnie jest i to i to. Wg mojego lekarza tej wielkości torbiel jest do obserwacji w ciąży, powinna się wchłonąć, jakby rosła trzeba będzie prawdopodobnie usunąć.
 

Załączniki

  • 20200618_121132.jpg
    20200618_121132.jpg
    473,8 KB · Wyświetleń: 3 513
W drugiej ciąży poleciałam do lekarza w 5tc.
Miałam za sobą testy ciążowe, więc wiedziałam, że w ciąży jestem.
Lekarka badała mnie długo, z dziwną miną, w końcu oświadczyła, że ona żadnej ciąży nie widzi, za to widzi torbiel i jakbym dostała krwotoku, to do szpitala.
Nie muszę pisać, ile łez wylałam po tej wiadomości, dopiero jak ochłonęłam to do mnie dotarło, że idiotka zrobiła mi USG przez powłoki brzuszne, zamiast dopochwowe.
Tydzień później poszłam do innego lekarza i już na "normalnym" USG zobaczyłam zarodek, a obecnie ta mała Bestia ma ponad 5 lat ;)

Jeśli u Ciebie było USG dopochwowe, to po prostu zrób betę i sprawdź przyrost :)
 
Zrobiłam dziś kolejny test po kilku dniach kreska moim zdaniem o wiele ciemniejsza od tamtych. Dziś odbieram wyniki z pierwszej bety i robię druga a w czwartek chwila prawdy wizyta z wynikami u doktora ale ten niby torbiel lekko dokucza mi ból pleców i pieczenie rwanie w podbrzuszu okresu nadal brak ani krwawienie i oby już nie przyszło 😹
7651099F-BE3E-4CAE-960F-403AED6DDA22.jpeg
 
reklama
Zrobiłam dziś kolejny test po kilku dniach kreska moim zdaniem o wiele ciemniejsza od tamtych. Dziś odbieram wyniki z pierwszej bety i robię druga a w czwartek chwila prawdy wizyta z wynikami u doktora ale ten niby torbiel lekko dokucza mi ból pleców i pieczenie rwanie w podbrzuszu okresu nadal brak ani krwawienie i oby już nie przyszło 😹Zobacz załącznik 1137201
Super krecha, a jaki wynik bety?
 
Do góry