reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torbiel endometrialna w ciąży

Dołączył(a)
10 Marzec 2024
Postów
14
Cześć dziewczyny,
aktualnie jestem w 10tc, podczas pierwszego USG dowiedziałam się, że mam 4cm torbiel endometrialną na lewym jajniku, podczas drugiego USG w 8tc pani ginekolog stwierdziła, że torbiel nie rośnie i narazie tylko obserwujemy. Czy któraś z was miała torbiel endometrialną w ciąży i obyło się bez operacji/bezpiecznie donosiła ciążę? Trochę mnie to niepokoi ze względu na rodzaj torbieli
 
reklama
Ja miałam torbiele na jajniku w każdej ciąży. Ok 4x5cm. U mnie lekarz mówił, że to czynnościowe.
Po połogu nie było po nich śladu. Chyba nawet pytałam, co jeśli nie znikną - i chyba się leczy je hormonami z tego co pamiętam (tj. tabletkami antykoncepcyjnymi).
 
Ja również miałam je w obu ciążach, miały ok 4cm. Przestały być widoczne w obrazie USG jak dziecko było już tak duże, że zasłaniało. Po pierwszej ciąży torbiel nie zniknęła ale była tylko obserwowana, robiłam nawet markery nowotworowe dla świętego spokoju ale wszystko było ok. Po drugie ciąży zniknęła.
 
Cześć dziewczyny,
aktualnie jestem w 10tc, podczas pierwszego USG dowiedziałam się, że mam 4cm torbiel endometrialną na lewym jajniku, podczas drugiego USG w 8tc pani ginekolog stwierdziła, że torbiel nie rośnie i narazie tylko obserwujemy. Czy któraś z was miała torbiel endometrialną w ciąży i obyło się bez operacji/bezpiecznie donosiła ciążę? Trochę mnie to niepokoi ze względu na rodzaj torbieli
W ciąży nie miałam, że ogólnie taka po ciąży mi się pojawiła, znikał jak stosowałam terapię hormonalna. Może dziewczyny mają rację że zniknie jak urodzisz ale obserwacja będzie wskazana
 
Do góry