reklama

Torbiel jajnika a ciąża?

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez majdaczek14, 4 Maj 2016.

1. majdaczek14

majdaczek14 Fanka BB :)

Witam. Nie migłam znaleźć podobnego tematu, więc założyłam nowy, bo jest to dla mnie bardzo ważne.
    Jestem prawie w 11 tygodniu ciąży i na pierwszej wizycie moja gin wykryła u mnie torbiel jajnika. Jestem przerażona, szczególnie, że po dwóch zdrowych ciążach jakieś 1,5 roku temu poroniłam (zarodek przestał się rozwijać). Teraz jest OK, dzidzia rozwija się prawidłowo, jest serduszko, ale ta torbiel... Nie wiem co myśleć... Jeżeli miałyście podobną sytuację lub obecnie jesteście, piszcie. Na pewno będzie nam raźniej jak się trochę po wspieramy na wzajem. Zapraszam.

2. kate_p7

kate_p7 Fanka BB :)

często robią się torbiele w ciąży (czynnościowe) ja miałam chyba więcej niż jedną :-) A pomimo torbieli robal jest na świecie ima się dobrze:-)

3. reklama
  4. Asia28BK

Asia28BK Fanka BB :)

Witaj,
    ,jak miałam pierwsze usg w 5-6tyg to okazało się że na prawym jajniku mam torbiel ok 3 cm,ale lekarz kazał czekać,ok 8-9 tyg urosła do 4,5 cm brałam duphaston i miałam się oszczędzać,zakaz współżycia.Torbiel była zdiagnozowana jako ciążowa/ciałka żółtego...nie mialam żadnych objawów,ale bardzo się martwiłam bo to moja pierwsza ciąża.Lekarka mówiła że do 12-13 tyg jest czas i że zniknie i tak chodziłam na wizyty co 2 tyg po 15 tyg dalej była,wyczytałam gdzieś potem że jest to związane z mega dużą czynnością jajników i że do momentu przejęcia funkcji przez łożysko może się utrzymywać,czyli do ok 20tyg.i u mnie tak właśnie było,dopiero po 20 tyg zniknęła,teraz jestem w 29 tygodniu a po torbieli ani śladu;-)
    Bądź dobrej myśli;-)

• Przyda mi się Przyda mi się x 1
    • Lista
  5. majdaczek14

Asia a na jakiej podstawie miałaś ją zdiagnozowaną jako ciążową, tylko przez USG, czy robiłaś jakieś inne badania?

6. Asia28BK

na podstawie obrazu USG,dodam że przed ciążą byłam na wizycie ok 8 miesięcy wcześniej i wszystko było u mnie ok,nie miałam nic na jajnikach;-)

7. majdaczek14

Ja byłam u gin w październiku, a w końcem lutego zaszłam w ciąże. U gin na pierwszej wizycie byłam 31 marca i wtedy okazało się, że jest torbiel.
    Mi gin kazałam zrobić badanie roma. Nie wiem czy robić czy nie. Jest drogie, a w ogóle to kolejny stres.

8. mum2016

mum2016 Początkująca w BB

Cześć, jestem w podobnej sytuacji :-) Jutro zaczynam 9 tydzień i też mam torbiel 8cm! Muszę się oszczędzać, z badań kazano mi zrobić m.in. marker Ca-125. Na szczęście wyszedł w miarę okej (nie idealnie). Przed zajściem w ciążę byłam u ginekolożki we wrześniu i wszystko było okej. Nigdy wcześniej nie miałam torbieli. Zażywam duphaston 2x dziennie. Czuję się dobrze. Przekopałam internet w poszukiwaniu informacji i jestem dobrej myśli, choć moja torbiel jest spora :-) Mam wizytę za tydzień. Zawsze to dodatkowy stres niestety.

9. LILITH

LILITH Moderatorka

To już druga ciąża z torbielem. W obu dowiedziałam się w 6tc. Jutro na scanie będę pytać czy juz się wchlonal. Nie jest to nic niezwykłego, często się zdarza. Powinien się wchłonąć z czasem. Dobrze brać dupka i więcej odpoczywać. Nie ma się czym denerwować.

Majdaczek.. Ty chyba listopadowka?

10. reklama
  11. Asia28BK

to baranie roma to jest w kierunku markerów nowotworowych?ginekolog nic nie mówił że to może być torbiel ciążowa,która się wchłania?bo moja lekarka od razu tak powiedziała,
    jeśli wcześniej nic nie miałaś na jajnikach to bądź dobrej myśli,stresem zaszkodzisz tylko dzidzi,a torbieli nie pomożesz;-)

12. majdaczek14

Dzięki dziewczyny, fajnie przeczytać trochę słów otuchy.

Lilith tak listopadówka.

Zastanawiam się jeszcze dlaczego mam przepisaną luteinę 2x dziennie, bo z tego co czytam to wszystkie biorą duphaston? Czy to jest jakaś różnica?

Poleć forum