reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torbiele płodu pomocy!

grzelak989

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Lipiec 2018
Postów
17
Dziewczyny pomocy wczoraj byłam na USG polowkowym, lekarz u mojego maluszka wykrył 3 torbiele splotu naczynikowego, oczywiście zapewnial mnie ze wszystko jest ok a one do 30 tygodnia same się wchlona jednak mnie to wcale nie uspokoiło bo na podsumowaniu całego badania mam napis "eutrophia, CPC bil" co to oznacza?????? Jakie zagrożenie stwarzają mojemu maluszkowi te torbiele????? Wizytę u lekarza prowadzącego mam dopiero za tydzień i chyba zwariuje do tego czasu....
 
reklama
Synek mojej koleżanki miał stwierdzone to samo. Kolezanke lekarz zapewnial ze sie wchloną i rzeczywiście tak się stało. Teraz ma ślicznego i mądrego 4,5 latka :-). Mam nadzieję, że u Ciebie też będzie ok, ale jak mocno się martwisz to moż lekarz przyjmnie Cię wcześniej...
 
Dzwoniłam do lekarza i kazał mi się nie denerwować tylko spokojnie poczekać do wizyty bo skoro pozostałe markery są w normie a dzidziuś prawidłowo się rozwija to nie ma powodów do obaw tylko musimy za kilka tygodni powtórzyć USG i skontrolować sytuacje..tylko jak tu spokojnie czekać kiedy słyszy się coś takiego...martwię się ze to jest początkiem czegoś poważnego, naczytalam się jeszcze niepotrzebnie w internecie różnych historii
 
Mój synek ma to samo. Tylko wykryte po porodzie. Do roczku się nie wchlonely. Ciemie zarosło i nie da się już USG zrobić. Odwiedziliśmy wielu specjalistów. Podsumowując jest zdrowym normalnym chłopcem . W splocie naczyniowym nie są niebezpieczne na szczęście. Także wiem że to trudne ale też wiem że i u Was będzie dobrze. Tak jak u nas. Powodzenia!
 
Mój synek też miał dwie torbiele na połówkowym, do 30tygodnia się faktycznie wchłonęły. Lekarz od usg mi tłumaczył że najnowsza wiedza jest taka że czasem taka torbiel (czyli poprostu jakaś wolna przestrzeń) jest etapem rozwoju mózgu i kompletnie o niczym nie świadczy.
 
Mój też miał torbiel na połówkowym i na usg III trymestru nie było po niej śladu także posłuchaj lekarza i się nie martw :)
 
No mam nadzieje ze wszystko to co piszecie się sprawdzi i rzeczywiście one się wchłoną, ale chyba dopóki nie będę miała takiego potwierdzenia spać spokojnie nie będę mogla dzięki za każde dobre slowo
 
Witam. Moje dzieciatko ma 2 torbiele splotow naczyniowych i 1 z prawej strony brzuszka. Lekarz prowadzacy, robiacy usg polowkowe namawia, wrecz kaze mi zrobic badanie kariotypu. Bylam wczoraj dodatkowo na wizycie u genetyka ktory stwierdzil ze torbiele sie wchaniaja od 26 tyg i zeby wtedy wrocic na konrolne usg a badanie kariotypu jest zbedne, z reszta szkodliwe dla plodu. A ja juz sama nie wiem co mam robic. Czekac czy wykonywac kolejne badania?
 
reklama
No właśnie mnie też wszyscy uspokajają, każą czekać do 30 tygodnia i wtedy sprawdzić bo tego czasu powinny się wchłonąć, ale ja umieram z niepokoju, niewytrzymam tak długo i po niedzieli ruszam do swojego lekarza prowadzącego i czy on mi zaleci czy nie i tak zrobię dodtakowe badania.
 
Do góry