reklama

Tormentiol

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez eli1125, 2 Czerwiec 2009.

1. eli1125

eli1125 mama jasia i olka

moj synek jak mial 6 miesicy zrobily mu sie odparzenia na pupie walczylam z tym wsyztskimi dostepnymi srodkami jakos sie udało i zeszlo mu wszytsko moja tesciowa przyniosla mi dla malego tormentiol nigdy nie slyszalam o tej masci wzielam ulotke i zaczelam czytac ze przeznaczona dla dzieci od 3 roku zycia zrezygnowalam jednak tesciowa za wygrana nie dala i wczoraj jak u nas byla znowy przywiozla tormentiol mowiac ze to najlepsza masc na odparzenia zaczelam czytac w necie i zadania sie podzielone czy mialyscie stycznośc z tormentiolem moze uzywalysci?e co sadziecie? ja narazie sie wstrzymam???

2. Anna25

Anna25 wrzesień2006/lipiec2012

ja używałam ale na opryszczkę na twarzy więc dziecku bym pewnie tym nie posmarowała pupci:sorry:

3. reklama
  4. anetah

anetah Zaangażowana w BB

a ja kiedyś jej użyłam i faktycznie super wszystko zniknęło i nic się nie stało

5. dib2

dib2 Mama Sary - 06.12.2008r.

nam go lekarz polecoł na uciążliwe odpażenie 4 x na dobe po 2 dniach znikło a meczyłyśmy się 2tyg

6. eli1125

eli1125 mama jasia i olka

tez slyszalam ze lekarze przepisuja tylko po co w ulotce ze od 3 roku zycia nie rozumiem :szok:

7. Sabina-mama Macka

Sabina-mama Macka kwiecień 2006

moj synek tez mial bardzo odparzona pupcie w czasie pobytu w szpitalu gdzie dostawal mocne antybiotyki noi oczywiscie biegunka byla jak cholera i wtedy pani doktor ktora sie nami opiekowala kazala mu smarowac dupcie wlasnie TORMENTIOLEM i naprawde po dwoch dniach nie bylo juz sladu po odparzeniach i teraz zawsze mam go w szafce i jak cos to nim smaruje

8. e-stera

e-stera Fan(ka)

Tormentiol jest zakazany do 3 roku zycia-bo zawiera kwas borny .Kwas borny nie powinien być stosowany u małych dzieci, jest toksyczny, kumuluje się w organiźmie i może powodować uszkodzenie nerek czy układu nerwowego,jest to związane z nie do końca dobrze wykształconą barierą ochronną skóry dziecka
    . Polecam maść TORMENTALUM taki sam skład jak w Tormentiolu tylko bez kwasu bornego ok 4 zł.
    To samo dotyczy Aphtinu na plesniawki(ktory nie powiniwn byc stosowany poniej 11 roku zycia)
    I rozporzadzenie Ministra Zdrowia co do tego spceyfiku
    http://www.portalmed.pl/xml/prawo/medycyna/medycyna/r2002/020934s/020934s2

Ostatnia edycja: 4 Czerwiec 2009
  9. dib2

dib2 Mama Sary - 06.12.2008r.

tak samo krem sudocrem nie powinno się stosować go do 6 M, a tak czy tak ludzie go kupują dla maluchów.

10. reklama
  11. sewa

sewa mamuśka ;-)

:baffled::baffled::baffled::baffled: az wzielam pudelko sudocremu i poszukalam takiego zakazu i... ....pisze jak wol, ze jest dla niemowlat :tak::tak: wiec chyba cos ci sie pomylilo :sorry:

Co do termentiolu ja balabym sie tym posmarowac tak malemu dziecku pupinki :-(

Ostatnia edycja: 5 Czerwiec 2009
  12. rudzia789

rudzia789 szczęściara

to prawda SUDOCREM jest dla niemowlakow najlepszy i uwazam ze tormentiol czy inne specyfiki ktore polecaja nam nawet lekarze sa zbedne... kaza mama wie co dla jej maluszka jest najlepsze i jak na co reaguje... a jesli w ulotce jest napisane ze jest od tego i tego wieku to po co ryzykowac... czasami skutki moga byc bardziej bolesne dla malucha niz te odparzenia...

Poleć forum