reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tormentiol

eli1125

mama jasia i olka
Dołączył(a)
5 Luty 2009
Postów
25
Miasto
Marki
moj synek jak mial 6 miesicy zrobily mu sie odparzenia na pupie walczylam z tym wsyztskimi dostepnymi srodkami jakos sie udało i zeszlo mu wszytsko moja tesciowa przyniosla mi dla malego tormentiol nigdy nie slyszalam o tej masci wzielam ulotke i zaczelam czytac ze przeznaczona dla dzieci od 3 roku zycia zrezygnowalam jednak tesciowa za wygrana nie dala i wczoraj jak u nas byla znowy przywiozla tormentiol mowiac ze to najlepsza masc na odparzenia zaczelam czytac w necie i zadania sie podzielone czy mialyscie stycznośc z tormentiolem moze uzywalysci?e co sadziecie? ja narazie sie wstrzymam???
 
reklama
moj synek tez mial bardzo odparzona pupcie w czasie pobytu w szpitalu gdzie dostawal mocne antybiotyki noi oczywiscie biegunka byla jak cholera i wtedy pani doktor ktora sie nami opiekowala kazala mu smarowac dupcie wlasnie TORMENTIOLEM i naprawde po dwoch dniach nie bylo juz sladu po odparzeniach i teraz zawsze mam go w szafce i jak cos to nim smaruje
 
Tormentiol jest zakazany do 3 roku zycia-bo zawiera kwas borny .Kwas borny nie powinien być stosowany u małych dzieci, jest toksyczny, kumuluje się w organiźmie i może powodować uszkodzenie nerek czy układu nerwowego,jest to związane z nie do końca dobrze wykształconą barierą ochronną skóry dziecka
. Polecam maść TORMENTALUM taki sam skład jak w Tormentiolu tylko bez kwasu bornego ok 4 zł.
To samo dotyczy Aphtinu na plesniawki(ktory nie powiniwn byc stosowany poniej 11 roku zycia)
I rozporzadzenie Ministra Zdrowia co do tego spceyfiku
http://www.portalmed.pl/xml/prawo/medycyna/medycyna/r2002/020934s/020934s2
 
Ostatnia edycja:
tak samo krem sudocrem nie powinno się stosować go do 6 M, a tak czy tak ludzie go kupują dla maluchów.

:baffled::baffled::baffled::baffled: az wzielam pudelko sudocremu i poszukalam takiego zakazu i... ....pisze jak wol, ze jest dla niemowlat :tak::tak: wiec chyba cos ci sie pomylilo :sorry:

Co do termentiolu ja balabym sie tym posmarowac tak malemu dziecku pupinki :-(
 
Ostatnia edycja:
reklama
:baffled::baffled::baffled::baffled: az wzielam pudelko sudocremu i poszukalam takiego zakazu i... ....pisze jak wol, ze jest dla niemowlat :tak::tak: wiec chyba cos ci sie pomylilo :sorry:

Co do termentiolu ja balabym sie tym posmarowac tak malemu dziecku pupinki :-(

to prawda SUDOCREM jest dla niemowlakow najlepszy i uwazam ze tormentiol czy inne specyfiki ktore polecaja nam nawet lekarze sa zbedne... kaza mama wie co dla jej maluszka jest najlepsze i jak na co reaguje... a jesli w ulotce jest napisane ze jest od tego i tego wieku to po co ryzykowac... czasami skutki moga byc bardziej bolesne dla malucha niz te odparzenia...
 
Do góry