reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toruń

To jakaś mała balanga się szykuje co Japaneczka? My małe co nieco szykujemy na sobotę bo akurat tak wypadają urodzinki Ninki:p Tort zamówiony, reszta jeszcze w proszku, ale w pt będzie się trzeba wziąć ;)
 
reklama
Witajcie pierniczki!!! Szukałam właśnie mamusie lub przyszłe mamusie z Torunia! :) Mam na imię Magda mam 23 lata :) i jestem w ciąży. Właśnie zaczynam 14 tydzień ;) Termin mam na 13 grudnia ;)
 
hej mam takie pytanko czy ktg u nas w szpitalu jest platne bez skierowania? Lekarz mi zalecil robic ktg raz w tygodniu na ostatniej wizycie...
 
Chrobek niestety tak, trzeba płacić. A Twój lekarz nie ma ktg? Ja chyba od 36tc chodziłam na ktg raz w tygodniu, a ostatni tydzień przed porodem co 2 dzień.
 
jak ja byłam w ciązy to KTG było za darmo w szpitalu nawet jak się nie miało skierowania.
Evka skąd masz takie informacje, że KTG płatne?
 
Moja koleżanka chodziła na ktg do szpitala i za każde musiała płacić 30zł. Nie mówię o ktg jak już kobitka jest przyjęta na oddział, wtedy oczywiście jest za darmo. Ale jak przychodzisz "z zewnątrz" to trzeba było płacić. Może teraz to się zmieniło, ale w 2011 kasowali :)
 
Potwierdzam KTG w szpitalu jest obecnie płatne (30 zł). Dziewczyny mam do Was kilka pytań
.
Czy wybierałyście przychodnię gdzie wasze pociechy są/będą korzystać z porad pediatry w szpitalu czy dopiero po wyjściu ze szpitala. Którą przychodnie lub lekarza polecacie...
Drugie pytanie: jak wygląda sprawa szczepień. Czy szczepicie i gdzie tzn. czy w przychodni gdzie jest zapisane Wasze dziecko czy są jakieś specjalne punkty gdzie trzeba się udać:sorry2: To moje pierwsze dziecko (nadal czekam na rozwiaznie a to już 40ty tydzień i cisza....) i nie wiem jak to wygląda. Jeśli bede szczepić to chciałabym zakupić szczepionki skojarzone, czy trzeba je gdzieś wcześniej kupić (przed szczepieniem, czy zgłosić w punkcie szczepień i tam zapłacić za szczepionkę). Proszę o opowiedzi. Pozdrawiam cieplucho :-)
 
Jeżeli chodzi o przychodnię to przed wyjściem do domu(po urodzeniu)pytają się czy dziecko będzie należeć do przychodni tam gdzie jest zameldowane.Wtedy powiadamiają że będzie nowy pacjent.Dostaje się książeczkę zdrowia i jak zgłosisz się do przychodni z maluchem pierwszy raz oni będą mieli już wszystkie dokumenty,tzn będzie tam wywiad położnej która Was odwiedzi jak będziecie już w domu.
Ale jak byś chciała możesz zapisać dziecko gdzie chcesz jak masz takie życzenie.Nie wiem gdzie mieszkasz i czy stać by Cię było na prywatne wizyty to nie mogę doradzić.
Co do szczepień,jak chcesz jakąś inną co Ci zaproponują,płatną musisz zgłosić to wcześniej w gabinecie szczepień tam gdzie będzie zapisane Twoje dziecko i tam też się płaci.
 
reklama
Do góry