reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toxoplazma gondi p/c IgG (X41) jak interpretować wynik

reklama
Cytuję: "Przeciwciała klasy IgM bywają obecne w niektórych przypadkach nawet lata po pierwotnym zarażeniu, zaś specyficzne IgA mogą się utrzymywać nawet do 45 miesięcy od serokonwersji."
"Przeciwciała klasy IgM pojawiają się jako pierwsze po zarażeniu (już po tygodniu od momentu kontaktu z pasożytem) i utrzymują się około 4 miesięcy. Niekiedy jednak wykrywa się je u osób z przewlekłą postacią choroby (w niskich stężeniach nawet do 2 lat), w związku z czym nie mogą być one jedynym markerem świeżego zarażenia"

Więcej tutaj: https://www.google.com/url?sa=t&rct.../35804/25916&usg=AOvVaw2HP_ANjUkDyBRU65JFNYzf
 
A masz wynik awidności? Ile wyszło?

Gdzieś kiedyś był tutaj podobny wątek - jak wrócę z pracy to postaram się poszukać. Że dziewczynie wychodziły podobne wyniki - a było to związane z jakąś chorobą (bodajże reumatoidalną). Ale nie mogę sobie przypomnieć czy wynik był przez chorobę czy przez przyjmowane na nią leki...
 
reklama
Przyszły wyniki. Awidność 80,80%. IgM 1,30 index. Mam nadzieję, że laboratorium nic nie sknociło jeśli chodzi o awidność. Niepokoi mnie ten IgM taki wysoki.
 
Do góry