reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toxoplazmoza słabo dodatnia

bleucoco

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Marzec 2019
Postów
13 700
Hej! Czy któraś z Was w trakcie ciąży miała słabo dodatnie wyniki IgM toxo? Dziś odebrałam wyniki i IgG 46,2 (dodatnie powyżej 3, ale przy czynnym zakażeniu sięga powyżej 300), a IgM wyszło 0,990 (wynik dodatni jest powyżej 0,6, więc niewiele podwyższone).

Badania robiłam w Diagnostyce, mojej znajomej zrobili te badania fałszywie dodatnie... Jutro powtarzam w CMD oni korzystają z Synevo. Zobaczę jakie będą wyniki.

Zastanawiam się czy któraś z Was miała podobną sytuację? Zaczęłam 7 tc, a wizyta u gine dopiero w sobotę.
 
reklama
Ja w ciąży miałam Igg dodatnie a Igm wynik wątpliwy. I na początku dostałam antybiotyk później wynik Igm wyszedł negatywny. Zbadali awidność i wyszła niska, że świeże zakażenie a później znowu Igm wynik wątpliwy (w ciągu całej ciąży miałam takie dziwne wyniki) Najlepiej zbadać wtedy awidność (proszę sobie poczytać) duża oznacza, dawno przebytą chorobę.
 
Dziewczyny, żyje ten wątek? 24.11 robiłam badania na toxo. Igg wyszło mi 299,0 a IgM 1,170 gdzie wszystko powyżej 1,0 jest reaktywne. Zrobiłam awidność wczoraj wieczorem miałam wynik i wyszło mi, że IgG spadło do 290,0 a awidnosc 69, 50 gdzie od 70 znaczyna się szara strefa.
 
Do góry