reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tradycyjna Chinska Medycyna a staranie o ciaze.

Dołączył(a)
7 Listopad 2019
Postów
9
Witam wszystkie staraczki :)
Chcialam sie podzielic z wami moja historia starania o ciaze. Mam 37 lat, moj partner 42 przez ostatnie 3 lata nie zabezpieczalismy sie ale rowniez nie moge powiedziec abysmy sie jakos intensywnie starali o ciaze, oboje od dawna myslelismy ze nie mozemy miec dzieci poniewaz nigdy wczesniej nie bylismy "w ciazy". W sierpniu tego roku poszlam do ginekologa aby przedyskutowac temat, i dowiedzialam sie ze mam dwa duze miesniaki poza macica (na szczescie). Lekarz przepisal owulomed max i powiedzial ze potrzebna bedzie operacja. Jestem ogolnie zwolennikiem medycyny naturalnej dlatego wybralam sie do lekarza o specjalizacji TCM. Pani powiedziala, ze trzeba zaczac od kuracji ziolami i akupunktura. Wykupilam pierwsza sesje, ktora miala trwac 6 tygodni. Po dwoch tygodniach picia ziol i akupunktury zrobilam USG u mojego ginekologa, ktory radosnie oswiadczyl ze oba miesniaki zmniejszyly sie o 1,5 cm, kazal kontynuowac picie ovulomed max oraz kuracje TCM. Nadszedl czas mojej owulacji pani doktor nakazala intensywnych igraszek lozkowych, tak tez zrobilismy ale nic sie nie wydarzylo okres dostalam normalnie w 25 dniu cyklu, pani powiedziala aby sie nie przejmowac bo to pierwsza proba. Nadszedl czas drugiej owulacji, ktora wypadla w 6 tygodniu mojej kuracji akupunktury i ziolami chinskimi. Pani powiedziala aby intensywnie sie starac przez kolejnych kilka dni a jak spozni sie okres to aby ja powiadomic. Juz tydzien przed spodziewanym okresem czulam bole piersi oraz skurcze w podbrzuszu, tak jak to zwykle bywalo. Pierwszy dzien spoznienia uznalam za normalne bo czasem nawet 3 dni @ sie spozniala ale wkoncu przychodzila. W drugim dniu po spoznionym okresie postanowilam zrobic test ciazowy, tak tylko dla pewnosci, chociaz nie myslalam wcale ze moze zadzialalo. Zrobilam wiec test, ktory pokazal dwie grube fioletowe krechy. Teraz jestem w 6 tygodniu i nadal nie wierze, ze to sie dzieje! Jak poszlam do pani doktor od chinskiej medycyny, to bylam przekonana ze starania beda dlugie i psychicznie wyczerpujace, nic podobnego wszystko zadzialalo w zaskakujaco szybkim tempie!

Ps. przepraszam za bledy oraz brak interpunkcji mam problemy z ustawieniem jez polskiego na moim laptopie.
 
reklama
Witam wszystkie staraczki :)
Chcialam sie podzielic z wami moja historia starania o ciaze. Mam 37 lat, moj partner 42 przez ostatnie 3 lata nie zabezpieczalismy sie ale rowniez nie moge powiedziec abysmy sie jakos intensywnie starali o ciaze, oboje od dawna myslelismy ze nie mozemy miec dzieci poniewaz nigdy wczesniej nie bylismy "w ciazy". W sierpniu tego roku poszlam do ginekologa aby przedyskutowac temat, i dowiedzialam sie ze mam dwa duze miesniaki poza macica (na szczescie). Lekarz przepisal owulomed max i powiedzial ze potrzebna bedzie operacja. Jestem ogolnie zwolennikiem medycyny naturalnej dlatego wybralam sie do lekarza o specjalizacji TCM. Pani powiedziala, ze trzeba zaczac od kuracji ziolami i akupunktura. Wykupilam pierwsza sesje, ktora miala trwac 6 tygodni. Po dwoch tygodniach picia ziol i akupunktury zrobilam USG u mojego ginekologa, ktory radosnie oswiadczyl ze oba miesniaki zmniejszyly sie o 1,5 cm, kazal kontynuowac picie ovulomed max oraz kuracje TCM. Nadszedl czas mojej owulacji pani doktor nakazala intensywnych igraszek lozkowych, tak tez zrobilismy ale nic sie nie wydarzylo okres dostalam normalnie w 25 dniu cyklu, pani powiedziala aby sie nie przejmowac bo to pierwsza proba. Nadszedl czas drugiej owulacji, ktora wypadla w 6 tygodniu mojej kuracji akupunktury i ziolami chinskimi. Pani powiedziala aby intensywnie sie starac przez kolejnych kilka dni a jak spozni sie okres to aby ja powiadomic. Juz tydzien przed spodziewanym okresem czulam bole piersi oraz skurcze w podbrzuszu, tak jak to zwykle bywalo. Pierwszy dzien spoznienia uznalam za normalne bo czasem nawet 3 dni @ sie spozniala ale wkoncu przychodzila. W drugim dniu po spoznionym okresie postanowilam zrobic test ciazowy, tak tylko dla pewnosci, chociaz nie myslalam wcale ze moze zadzialalo. Zrobilam wiec test, ktory pokazal dwie grube fioletowe krechy. Teraz jestem w 6 tygodniu i nadal nie wierze, ze to sie dzieje! Jak poszlam do pani doktor od chinskiej medycyny, to bylam przekonana ze starania beda dlugie i psychicznie wyczerpujace, nic podobnego wszystko zadzialalo w zaskakujaco szybkim tempie!

Ps. przepraszam za bledy oraz brak interpunkcji mam problemy z ustawieniem jez polskiego na moim laptopie.
Gratulacje!!! A mozesz powiedziec jakie to ziola pilas??
 
Gratulacje!!! A mozesz powiedziec jakie to ziola pilas??
Onika6, ziola dobiera pani doktor indywidualnie do potrzeb pacjenta, przy kazdej wizycie bada puls i dobiera odpowienie ziola. Ziola sa sprowadzane z Chin, receptury sa oczywiscie znane jedynie osoba, ktore studiowaly TCM i sa specjalistami w tej dziedzinie. Nie wiem co wchodzi w skad tych ziol, ale pani miala ich cala szafe i za kazdym razem dobierala odpowiednia dla mnie recepture, pakowala do malych foliowych woreczkow i kazala pic rano i wieczorem. Bardzo bym chciala powiedziec co to za ziola ale na prawde nie wiem, jezeli masz taka mozliwosc to radze isc na konsulatcje z lekarzem TCM.
 
A mozna wiedziedziec skad jestes i co to za lekarz??
Jestem z dolnego slaska, ale mieszkam w Anglii, Pani doktor do ktorej chodzilam nazywa sie Xiu Jie LUAN, przyjmuje pacjentow w swoim domu w Derby. To starsza pani, studiowala medycyne zachodnia w UK oraz TCM w Chinach posiada rowniez certyfikat Brytyjskiej Rady Akupunktury. Mam nadzieje, ze gdzies blisko masz gdzies podobnych lekarzy, bo na prawde warto tam zajrzec i sprobowac. Moja kolezanka Wloszka jest jeszcze starsza ode mnie, ma miesniaki macicy wewnterzne, ma jeden martwy jajnik i meza, ktory jest prawie bezplodny. Po kuracji ziolami i akupunktura po 10 latach staran zaszla w ciaze! Sama mam 37 lat, i powiem szczerze ze przez wiele lat patrzylam jak kolezanki, kuzynki, ogolnie kobiety wokol mnie zachodza w ciaze, rodza dzieci...balam sie ze mnie to nigdy nie spotka, a jednak spotkalo i tak szybko ze nadal nie moge uwierzyc ze ja tez jestem jedna z tych kobiet co zachodza w ciaze.
 
reklama
Polecam zioła z rosypine.com Produkty, które sprzedają są z lokalnego rynku chińskiego, dokładnie przebadane i najlepszej jakości. Mają tam bardzo dobrej jakości mieszanki na różne dolegliwości i potrzeby. Wszystko jest przebadane w laboratoriach i przyjeżdża w oryginalnych opakowaniach. Bardzo duży wybór produktów, szybka wysyłka.
 
Do góry