reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trądzik, krosty nie tylko na twarzy

Aktualnie jestem w 6 miesiącu i pojawiło mi się kilka nieładnych wyprysków na buzi :/. Znalazłam w Rossmannie na bazie naturalnych składników krem o ciekawej nazwie "Niszcz Pryszcz" i powoli zaczyna mi się wszystko goić :).
 
reklama
W moim przypadku do stanu cery przyczyniają się nietolerancje pokarmowe :( Staram się wykluczać z diety pokarmy, które mi nie służą i widzę poprawę skóry. Pojedyncze wypryski łatwo jest zlikwidować. Naklejam plasterek na wypryski l'biotica i zwykle na drugi dzień wszystko jest ładnie wysuszone. W moim przypadku to skutkuje i wspiera codzienne, dokładne oczyszczanie cery i działanie naturalnych kosmetyków. Od kilku lat nie stosuję już chemicznych kremów, a tylko naturalne oleje i nawet w przypadku cery trądzikowej nie należy się ich bać, ponieważ nie przyczyniają się do powstawania zmian, a wręcz je łagodzą.
 
Usunęłam z diety słodycze (głównie ulubioną czekoladę) i po miesiącu od tej zmiany mam mniej krostek, cera mniej się przetłuszcza. Zmieniłam też trochę rzeczy w pielęgnacji cery, zaczęłam używać kremu i toniku specjalnie dedykowanego do cery trądzikowej Dr Medica Trądzik od Bielendy. Cera jest nawilżona i ukojona.
 
Ostatnio znowu mam masakrę na twarzy. Myślę nad piciem jakichś oczyszczających ziół. Może pokrzywa?
 
ogólnie w pewnym wieku jak się ma trądzik, to warto się udac do specjalisty :) ja mialam problem z wagrami, do których pałam nienawiścia, niby cera gładka, ale cała w ciemne kropki, zmieniłam żel do twarzy na peeling, kosmetyki do makijazu codziennego na mineralne z annabelle i jak ręka odjąl :) raz na jakis czas zrobie sobie plaster do wyciagania wągrów i tyle:)
 
ja mam fajny puder z annabelle minerals, ma w składzie tlenek cynku więc troszkę łagodzi trądzik, jak dla mnie fajny i nie drogi bo ok 35 zł
 
Oj dziewczynynawet mi tutaj o trądziku nie piszcie. Sama równiez miałam z tym problem, w zasadzie nadal mam bo zupełnie się z tego nie wyleczyłam ale i tak jest już o wiele lepiej niż jak byłąm nastolatką czy też studentką ( wtedy moje policzki były prakycznie całe pokryte paskudnymi plamami).
Co pomogło:
zrezygnowanie z peelingów mechanicznych na rzecz enzymatycznych
dokładne oczyszczanie cery
oraz przerzucenie się na kosmetyki naturalne ( polecam tutaj szczególnie serum do twarzy Sevolium - drogie, ale raczej juz z niego nie zrezygnuj e, cudo uratowało moją twarz)>
 
160 zł ostatnio dawałam. Ale warto bo działanie naprawdę dobre. Poza tym ma tak wydajną kosnsytencję ( żelik)ze mi wystarcza na ponad 3 miesiace.
 
Nie wiem czy jest sens tutaj kombinować z samodzielnym leczeniem. Jesli takie samodzizelne leczenie nie działa to czy nie lepiej jest zapisać się do jakiegoś dobrego dermatologa? Takiego specjalizującego się w leczeniu trądziku?
Link do: Trądzik - Centrum medyczne dr Rajzer Kraków
Obejrzy nasza twarz oraz zaproponuje leczenie, którego nie kupicie w popularnych drogeriach
 
Ostatnia edycja:
reklama
No wlasnie problem jest zawsze taki, że niektóre kremy zamiast na ans działać to pogarszają stan naszej skóry ;/ Ja np nie mogę używać żadnych produktów z drogerii tych tańszych, ewentualnie tołpa jest dla mnie w miarę. Ale najlepiej to działa sevolium, to jest takie specjalne serum na tądzik. Nawiża skórę i po paru tygodniach wyprysków jest mniej i blizny nawet się zaczynają rozjaśniać. Ale jeśli masz mocny trądzik to musisz koniecznie skoczyć do dermatologa niestetyy
 
Do góry