reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trądzik, krosty nie tylko na twarzy

sandee

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
26 Czerwiec 2005
Postów
31
cał ą ciążę miałam ładną cerę, ładniejszą niż to było wcześniej. Po porodzie moja buzia przybrała okropny wygląd. Od uszu do brody nawyskakiwało mi mnóstwo ropiejących grudkowatych krost!!! Codziennie więcej!Zaczyna sie to rozłazić na policzki!!
Powinno to sie leczyć antybiotykiem, erytromycyną doustnie - porada dermatologa - jednak ponieważ karmię piersią niewiele mogę z tym zrobić . Miejscowo smaruję od Davercinem, ale bardzo leciutko, do tego przysuszam spirytusem, acnosanem. Stosuję serię kosmetyków dla cery trądzikowej firmy La Roche, jak polecił mi lekarz, ale rewelacji nie ma!
Może ktoś poradzi mi co z tym zrobić , prosze o jakiś złoty przepis, np z poradnika babuni....
Mam nadzieje , że nie macie takich problemów, ale jeśli możecie mi podać sprawdzone rady - będę wdzięczna.
>sandee<
 
reklama
Sandee - a próbowałaś maści cynkowej?? Nie działa cudów, ale pomaga. Ewentualnie sudocrem - ten do pupy naszych maluchów, ale sama maść cynkowa jest tańsza - dosłownie kilka zł, zapytaj w aptece.
 
Sudokrem też stosowałm , ale nie codziennie. Martwie się tym , że część z preparatów może mieć jakieś uboczne działanie pod wpływem słońca. Jak oprócz krost wyskoczą mi jeszcze plamy, albo coś jescze gorszego to chyba zwątpię i się pochlastam!!!!!!!!!!!, a o maść cynkową zapytam w aptece.
dzięki
 
cał ą ciążę miałam ładną cerę, ładniejszą niż to było wcześniej. Po porodzie moja buzia przybrała okropny wygląd. Od uszu do brody nawyskakiwało mi mnóstwo ropiejących grudkowatych krost!!! Codziennie więcej!Zaczyna sie to rozłazić na policzki!!
Powinno to sie leczyć antybiotykiem, erytromycyną doustnie - porada dermatologa - jednak ponieważ karmię piersią niewiele mogę z tym zrobić . Miejscowo smaruję od Davercinem, ale bardzo leciutko, do tego przysuszam spirytusem, acnosanem. Stosuję serię kosmetyków dla cery trądzikowej firmy La Roche, jak polecił mi lekarz, ale rewelacji nie ma!
Może ktoś poradzi mi co z tym zrobić , prosze o jakiś złoty przepis, np z poradnika babuni....
Mam nadzieje , że nie macie takich problemów, ale jeśli możecie mi podać sprawdzone rady - będę wdzięczna.
>sandee<
witam sandee,ja takze mam taki problem ale kompletnie jestem bezradna,chrosty zamiast znikac to z dnia na dzien wychodza nowe,byłam u dermatologa ale nic nie moge przyjmowac poniewaz karmie piersia,chyba pozostało mi jedynie czekac az samo zniknie o ile zniknie...jestem zrospaczona,wygladam fatalnie!(ble)smaruje twarz dawercin ale efektow jak na razie nie widac,i mam jakis łagodny krem ale bez zmian,tragedia,ale za to mam przesliczną,zdrową córeczkę Adusię,i to jest dla mnie pocieszeniem:-)ma juz dwa miesiące!!!
 
dziewczyny,mam to samo zmartwienie!probowalam wszystkiego i nic do konca nie pomaga,najlepsza okazala sie masc firmy OILATUM, na egzemy(ja mam w tubce nie wiem czy sa w innej formie).moze drozsza ale pomaga,tyleze na nastepny dzien po zejsciu jednej krosty-wyskakuja dwie inne!tragedia!i tak w kolko!!!
 
sandee, może te twoj krosty to wynik jakichś zmian hormonalnych po porodzie, bo przecież zwykły trądzik też ma takie podłoże. Może porozmawiaj z ginem żeby zbadać poziom hormonów. Oczywiście żadne poważne leczenie nie wchodzi w grę, jeśli karmisz, ale może zwykłe Cerazette by pomogło, bo to przecież jakoś stabilizuje gospodarkę hormonalną, a nie jest szkodliwe dla maluszka. Jeśli oczywiście wogóle bierzesz pod uwagę branie takich tabletek.

pozdrawiam
nikita
 
Hej.
Mam pytanie o trądzik.
Czy może któraś z mam ma jakiś dobry sposób na taką chorobę skóry.
Może znacie jakiś dobry krem lub maść na taki trądzik, który męczy dojrzałe osoby.
Wiem, że mam tą przypadłość, bo byłam kiedyś z tym u dermatologa.
Pani przepisała maść Brewoxyl, przez jakiś rok, dwa lata działała nawet nieźle.
Ale niestety już przestała mi pomagać.
Proszę o rady.
Pozdrawiam.
 
Ja na trądzik używam polecony przez przyjaciółkę żel Skinornen. Naprawdę nieźle się sprawdza.łagodne działanie i skuteczny. Przynajmniej jeśli chodzi o mój przypadek :). Lek jest dostępny bez recepty. Jesli chcesz to możesz spróbować, może okazac sie pomocny.
 
Ja na trądzik używam polecony przez przyjaciółkę żel Skinornen. Naprawdę nieźle się sprawdza.łagodne działanie i skuteczny. Przynajmniej jeśli chodzi o mój przypadek :). Lek jest dostępny bez recepty. Jesli chcesz to możesz spróbować, może okazac sie pomocny.

Hej!!
Dzięki za odpowiedź.
Możesz napisać ile mniej więcej kusztuje i czy należy go stosować miejscowo czy na całą twarz??

Pozdrawiam.
 
reklama
Hej!
Przepraszam że późno odpisuję, zarobiona jestem.
Ja swój kupiłam za 44 zł o ile dobrze pamiętam. Wiem że cena może zrazić i ja te miałam taka reakcje na początku, ale tubka jest spora i na miesiąc spokojnie wystarczy.
I żel możesz nakładać na całą twarz bez problemu, tylko na początek cienką warstwę, żeby skóra sie przyzwyczaiła, a potem coraz grubsze.
Bardzo sie ciesze że mogłam pomóc :happy::happy::happy:
 
Do góry