reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trądzik niemowlecy czy skaza białkowa?

Suprise87

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Luty 2019
Postów
2 443
Witam! Syn ma 16 dni i ostatnio pojawił się u niego straszny trądzik i kaszka, najwięcej na czole i policzkach... pojedyncze krostki pojawiły się także na ciele. Czy któraś z Was miala ten problem? Pasuje mi to na trądzik niemowlęcy... Jak go jednak rozróżnić od skazy białkowej?
Jutro chcemy się umówić do lekarza...
 
reklama
Czyli nie mam co się martwic ze to co innego?
Ile już macie?
Pytanie kiedy zejdzie, wyglada to nie fajnie :(
Mamy już z trzy tygodnie. I pewnie jeszcze kilka mieć będziemy. Obstawiam że do ok. 3m. Tak u starszych dzieci było. To tylko tak wygląda, groźne nie jest, byle nie natłuszczać itd by nie nadkaziło się bo gorzej wyglądać będzie.
 
reklama
Dziewczyny czy to trądzik niemowlęcy?
Jest to tylko na całej twarzy, najwiecej na policzkach.
Jeśli trądzik, borykała się któraś z tym problemem?
U Was to jeszcze naprawdę dobrze wygląda... U nas wygląda duuużo gorzej, przeszło już na klatkę piersiową i rączki... :/ Kąpiele w krochmalu delikatnie łagodzą te zmiany, ale szału nie ma... Jedyne, co pozostaje, to cierpliwie czekać...
 
Mamy już z trzy tygodnie. I pewnie jeszcze kilka mieć będziemy. Obstawiam że do ok. 3m. Tak u starszych dzieci było. To tylko tak wygląda, groźne nie jest, byle nie natłuszczać itd by nie nadkaziło się bo gorzej wyglądać będzie.
A mocny ma trądzik? Tylko na twarzy czy obejmuje też inne części ciała? My mamy to już dwa tygodnie... I nie zapowiada się, aby szybko zeszło :(
 
Czym nawilżać?
Jakims balsamem dla maluszków, pamiętaj że im mniej ma w składzie tym lepiej. Trądzik niemowlęcy to normalna rzecz związana z hormonami, nie ma się czym przejmować. Wiem że brzydko wygląda ale to nic groźnego, dużo dzieci go ma, póki co ma tylko troszkę, jeśli wyspie dzieciaczka mocniej to można iść do pediatry po poradę czym smarować, natomiast nie za bardzo można coś zrobić, przejdzie samo. Dla pocieszenia powiem że moja mala miała taki trądzik że wyglądała jak nastolatka w trakcie dojrzewania, buzia cała czerwona, cerę miała jak tarka. Także przeczekać
 
reklama
Dokładnie, skóra dziecka na początku nie jest jak to się wydaje gładka i mięciutka i dość długo taka nie bywa, na twarz nie polecam żadnych kremów ani balsamow, mycie woda przygotowana lekko osuszyć buźke i nic więcej lub jedynie mleko mamy.
Najlepiej niczym ciężkim. Poleca się właśnie przegotowaną wodę, krochmal lub mleko mamy właśnie.
To hormonalne poporodowe zmiany. Nic strasznego czy groźnego [emoji6]
 
Do góry