reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trądzik niemowlęcy

A czy u Waszych dzieciaczków krostki są też we włosach? bo u nas od 2 dni rozlazły się na całą główkę, szyję i dekolt natomiast prawie zniknęły z czoła.
 
reklama
dori moj mial tylko na brodzie i policzkach.a jak dlugo juz sa krostki?a bylas z mala u dermatologa?
 
kwas borowy lub woda borowa bardzo jest toksyczna dla maluchow do 3 roku
dermatolodzy kategorycznie zabraniaja
niestety pediatrzy czesto zapisuja, nam tez juz 2x ale nie wykupilam
(wiecej info na forum pediatrycznym gazeta.pl)
 
U dermatologa jeszcze nie byłam ale tydzień temu pediatra stwierdziła, że to trądzik i żeby przemywać tylko przegotowaną wodą ale od tamtej pory krostek przybyło. Na policzkach wygląda to tragicznie a od wczoraj właśnie pojawiły się też we włoskach i na szyi.
Dzisiaj chyba już pójdę do dermatologa bo martwi mnie, żeby to nie było coś powazniejszego (na wszelki wypadek od piątku nie piję mleka i nie jem jego przetworów ale wygląda na to, że to nie jest przyczyna) i żeby małej ślady potem nie zostały na buźce. A czy to musi być jakiś specjalny dermatolog dziecięcy czy każdy dermatolog poradzi też coś takiemu maluszkowi.
 
iwosz pisze:
chyba nie ma normy - u nas pojawiła się w 5 tygodniu (mniej więcej) i "babrała" się ok półtora tygodnia - teraz już jest ładnie; aha - wydaje mi się, że ślad zostanie na zawsze...(ale nie dam sobie głowy uciąć)

Zostanie, zostanie. ;D
Każda z nas ma na lewym ramieniu ten ślad
U nas juz 3 tydzień rośnie i wyglada, że jeszcze trochę pobędzie zanim się zabliźni:(
 
dziewczyny wklejam cytat dr dermatolog:


Niestety, kwas borowy doskonale penetruje zarówno przez błony śluzowe, jak i
nieuszkodzoną skórę niemowląt i może być u nich toksyczny - w literaturze
fachowej opisano około 20 przypadków zgonów noworodków, niemowląt i małych
dzieci wskutek stosowania do ich pielęgnacji preparatów zawierających kwas
borowy. W związku z powyższym NIE WOLNO go używać u niemowląt i dzieci do
ukończenia 3 lat. Jest to zgodne zarówno z Dyrektywą Kosmetyczną Unii
Europejskiej, jak i z przepisami obowiązującymi w tym zakresie w Polsce. Jestem
ekspertem z sąsiedniego forum o kosmetykach dla dzieci i staram się od wielu
lat nagłaśniać ten problem na wykładach dla lekarzy i w mediach. Problem
dotyczy nie tylko Tormentiolu, ale i m.in. takich preparatów, jak
maść "pośladkowa", Neo-Tormentil, Tormentile Forte, a także Aphtinu (którego
nie należy stosować u dzieci nawet do 11 r.ż.). Moim zdaniem usunięcie kwasu
borowego ze składu Tormentiolu nie wpłynęłoby w istotny sposób na zmniejszenie
jego działania, bo rzeczywiście jest to preparat bardzo skuteczny - niestety,
producent nie jest tym zainteresowany. Serdecznie pozdrawiam.



wątek nr 2275
 
dori zwykly dermatolog-oni wszystkie wysypki,krostki maja w jednym paluszku

monika no to mnie nastraszylas..............

to dlaczego lekarze to przepisuja?
i te wszystkie masci tez szkodliwe.................
 
monika dzieki za informacje mam nadzieje ze nie zazkodzilam-i jak tu zaufac lekarzom :mad: :mad: :mad:
mi ta wlasnie przepisala pani dermatolog!!! :mad:
 
reklama
Dori moja Zuzia tez ma krostki na policzkach, we wloskach, na szyjce i dekoldzie. mi sie wydaje ze to potowki bo znikaja np jak jej nie przytulam do piersi czy nie lezy mi na golej rece (czyli tak gdzie moze sie spocic) to one znikaja a pojawiaja sie po przytulaniu...ale moge sie mylic bo jeszcze u lekarza z tym nie bylam :-[
 
Do góry