reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trądzik noworodkowy

  • Starter tematu użytkowniczka Co
  • Rozpoczęty
A to na pewno trądzik ? U nas też był. Jakoś specjalnie się z tym nie rozprawialismy. Częste mycie buzi, bepanthen czasem ( nie wiem czy to był dobry wybór) bo jakimś czasie zeszło samo. Ale jeśli on ma to tak intensywne, moze warto zapytać pediatry, nie tylko położnej.
 
reklama
Hej, dziewczyny[emoji5]

Od kilku dni na twarzy mojego synka występuje trądzik noworodkowy. Wygląda to strasznie.
Macie może jakieś sprawdzone sposoby na złagodzenie tej dolegliwości?

Położna poleciła stosować Sudocrem, ale on nie za bardzo pomaga. Pediatrę mamy dopiero we wtorek, ponieważ jest na urlopie.

Dodam, że synek dzisiaj skończył trzy tygodnie, a wygląda to tak:

Zobacz załącznik 1077403
Przemywalam wodą z płynem emolium lub samą wodą przegotowaną. Raz dziennie smarowalam kremem emolium. Zeszło szybko.
 
A to na pewno trądzik ? U nas też był. Jakoś specjalnie się z tym nie rozprawialismy. Częste mycie buzi, bepanthen czasem ( nie wiem czy to był dobry wybór) bo jakimś czasie zeszło samo. Ale jeśli on ma to tak intensywne, moze warto zapytać pediatry, nie tylko położnej.

Tak, to trądzik. Pediatra potwierdziła, ale nie nasza tylko z innej przychodni. Nasza jest na urlopie i idziemy we wtorek :)
 
Mój synek właśnie po Emolium dostał problemów skórnych.
Na trądzik pomogło mu przemywanie buzi wacikiem bawełnianym zamoczonym w przegotowanej ciepłej wodzie. Jednak mój synek nie był tak bardzo wysypany jak Twój.

Mój chyba przez posmarowanie mu buźki emolium :/
 
Witam mamy
Dzisiaj u mojego synka zobaczylam taką wysypke ma ja na pleckach główce raczkach i szyjce głównie w faldkach. Dodam że synek od środy miał wirusowke ale tylko goraczkowal i miał zaczerwienione gardło. Gorączki wczoraj już nie było a wysypka dopiero dzisiaj
received_2527972080804946.jpeg
 
Witam mamy
Dzisiaj u mojego synka zobaczylam taką wysypke ma ja na pleckach główce raczkach i szyjce głównie w faldkach. Dodam że synek od środy miał wirusowke ale tylko goraczkowal i miał zaczerwienione gardło. Gorączki wczoraj już nie było a wysypka dopiero dzisiajZobacz załącznik 1078050
To może być 3dniowka. Po temperaturze jest wysypka. Albo przegrzanie podobno też tak wychodzi.
 
reklama
Do góry