reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trądzik noworodkowy

  • Starter tematu użytkowniczka Co
  • Rozpoczęty
Octenisept pomógł.
Adjustments.JPG
 
reklama
Hej, dziewczyny[emoji5]

Od kilku dni na twarzy mojego synka występuje trądzik noworodkowy. Wygląda to strasznie.
Macie może jakieś sprawdzone sposoby na złagodzenie tej dolegliwości?

Położna poleciła stosować Sudocrem, ale on nie za bardzo pomaga. Pediatrę mamy dopiero we wtorek, ponieważ jest na urlopie.

Dodam, że synek dzisiaj skończył trzy tygodnie, a wygląda to tak:

Zobacz załącznik 1077403
Hej mogę zapytać czy to napewno był trądzik ? I po jakim czasie przeszedł ..czy miałaś jakaś dietę że to podejrzenie alergii było czy cos? Mój synek też ma coś podobnego na twarzy, jest tego baardzo dużo i przypomina zaskórniki które pod wpływem ciepła zlewają się w czerwone plamy :(
 
Hej mogę zapytać czy to napewno był trądzik ? I po jakim czasie przeszedł ..czy miałaś jakaś dietę że to podejrzenie alergii było czy cos? Mój synek też ma coś podobnego na twarzy, jest tego baardzo dużo i przypomina zaskórniki które pod wpływem ciepła zlewają się w czerwone plamy :(
Tak, to był trądzik.
 
Temat już troszkę stary, ale może komuś się przyda takie info - u mojego syna też był trądzik, rozlał się wręcz podręcznikowo: buzia, broda, za uszami, na granicy włosów, klatka, brzuszek, ramiona. Plecy, fałdki, pachy, łokcie czyste, co jest ważne, bo to wykluczało uczulenie na proszek do prania. Póki chrostki były rozognione to obsuszałam przemywając szarym mydłem (ale nie biały jeleń! Jego skład uległ pograszeniu w ostatnich latach), a później po ustąpieniusstanu zapalnego nawilżałam ziajką z żółwikiem. Ważne by nie natłuszczać.
Tak czy inaczej trądzik długo się goi, a występuje przez burzę hormonalną jaką przeżywa dziecko po porodzie i odcięciu od dostaw hormonów mamy.
Wszystko powyższe dowiedziałam się od naszej położnej.
 
[QUOTE=post,22162165 8 lat temu już córka też dostała trądzik, nic nie pomagało, najgorsze zmiany były koło oczka jednego. Trwało około 2-2.5 miesiąca i samo przeszło.
 
Do góry