reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trądzik w ciąży:(

Misslena

Najszczęśliwsz mama;*
Dołączył(a)
24 Listopad 2009
Postów
596
Miasto
Chocianów
Nigdy nie byłam właścicielką pięknej cery ale teraz, podczas ciąży jestem po prostu załamana:(
Codziennie rano gdy się budzę na mojej twarzy pojawiają się kolejne wielkie, białe bądź czerwone bolące "wulkany", które nawet po wyciśnięciu (Nie potrafiłabym wyjść na miasto z wielkimi białymi syfami:() całkowicie do końca goją się naprawdę długo, a skóra jest strasznie wrażliwa i często nawet prosty uśmiech jest bolesny przez rany które nadal pozostaję.
Zastanawiałam się nad pójściem do dermatologa ale nie wiem czy w tym jest sens, czy w ogóle coś poradzi czy tylko powie że muszę przeczekać?
A czy wy macie podobny problem kochane przyszłe mamy? Jeżeli tak to co polecacie żeby te zmiany złagodzić choć trochę, bo naprawdę powoli zaczynam się załamywać coraz bardziej przez wygląd mojej buzi:(
 
reklama
witaj ja mialam ten sam problem, nie dosc ze nigdy nie mialam super cery i co jakis czas (zwlaszcza w czasie okresu) pojawial sie tradzik to teraz wygladalam jak tredowata, wielkie czerwone wulkaniki ktorych czasen nawet nie bylo jak wycisnac bo poprostu byly tylko duze i czerwone a do tego bolace. probowalam wszystkiego tonikow, kremow itp. itd. az jedna jedyna rzecz ktora mi pomogla to zwykla masc cynkowa. wieczorem myje twarz tonikiem gleboko oczyszczajacym, smaruje kremem takim ktory zawsze codziennie uzywam i po 5 minutak jak krem sie dobrze wchlonie smaruje twarz mascia. wycisniete syfki szybciej sie goja a na dodatek prawie wogole nie wychadza mi nowe. naprawde niesamowita ulga a teraz nawet slysze komplementy ze ciaza mi sluzy i ze ladnie wygladam.... wiec to juz naprawde cos :) zycze powodzenia.
 
Wyduszanie to najgorsze co robisz, w ten sposob rozsiewasz to po calej buzi.Sadze ze wizyta u dermatologa nei zaszkodzi-poleci Ci jakies bezpieczne kosmetyki w ciazy.
Ale to na tle hormonalnym.
 
dermatolog za duzo nie pomoze, nie diosc ze skasuje za wizyte to przepisze jeszcze jakies mascie ktore (przynajmiej w moim przypadku) nie wiele pomoga. sama bylam u dermatologa i przetestowalam z 4 rodzaje roznych specyfikow i gotowych i robionych na zamowienie i nic... mi jedyne co pomoglo to wlasnie masc cynkowa, jest niedroga a u mnie efekty juz bylo widac po okolo tygodniu wiec napewno nie zaszkodzi sprobowac, niewiele sie traci (i pieniedzy i czasu) a moze akutat cos da...
pozatym niewszyscy lekarze sa nieomylni ja na wlasnej skurze nie raz sie przekonalam ze lepiej polegac na samemu sobie i pilnowac co robi lekarz, gdybym tego nie robila to przez tarczyce stracilabym teraz kolejna ciaze:wściekła/y: bo lekarz nie chcial podniesc mi dawki leku, ale to juz inna historia...
 
Wiem że nie wolno wyciskać ale jak widzę wielką czerwono białą kulę na twarzy to mnie trafia:( do tego póki się jej nie pozbędę to boli jakbym miała tak jakąś igłę wbitą, a wiadomo tu się włosy poprawia, tu coś z makijażem i praktycznie cały czas jakoś się tego dotyka;/
Też mi się wydaje że to na tle hormonów ale wiadomo że każda zapewne chciałaby się tego pozbyć bo jednak ślady zostają, i to czasami naprawdę brzydko wygląda.
Kupie sobie zwykłą maść cynkową jak poleciła gosiekg82.
Mam jeszcze jedno pytanie, czy można w ciąży stosować maść Benzacne? Mam ją w domu i zawsze nieco mi pomagała, i punktowo zapewne coś zdziała.
I nie będę szła do dermatologa bo zapewne skasuje sobie za wizytę a i tak nic nie da;/ jak zawsze zresztą;/
 
Nie wyciskajcie to najgorsze co można zrobić tylko podrażniacie trądziki a on i tak nie zniknie. Możesz przecież udać się zapisując na wizytę nie musisz iść prywatnie. A jeśli nie dermatolog to na pogromcapryszczy.pl jest dużo porad na trądzik.
 
wizyty u lekarza na pewno nic Ci nie zastąpi ale ja na lekki trądzik swego czasu stosowałam żel curiosin. wysuszał moich nieprzyjaciół a co najważniejsze nie powodował przebarwień na mojej twarzy.
 
Ja kiedy byłam podczas kuracji to stosowałam oczywiście benzacne bezpośrednio na pryszcze oraz obecnie najskuteczniejsze tabletki nonacne. Zamawiałam na skutecznienatradzik.pl dokładnie jeszcze przeczytałam cały opis produktu. Przesyłka w kilka dni po zamówieniu. Efekty pojawiły się po miesiącu regularnego stosowania. Jestem bardzo zadowolona z produktów które zamówiłam ponieważ mi pomogły ;)
 
Niestety czasami się to zdarza i warto wybrać się wtedy do dobrego dermatologa, który pomoże nam okiełznać problem. Sama skorzystałam z pomocy dr Ewy Koncy, która jest znakomitym specjalistą i świetnie zna się na różnych schorzeniach skóry.
 
reklama
Do góry