reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trądzik w ciąży:(

Dziewczyny od lat walczę z trądzikiem... Wcześniej brałam Izotek, który dobrze na mnie dzialał. Jednak obecnie jestem w ciązy. Nie przyjmuje tego leku . Jednak stan mojej skóry znacznie się pogorszył i wprost nie mogę sie na siebie patrzeć :(
Co mogłoby mi pomóc? Jaki środek przeciwtrądzikowy mogę przyjmować tak aby nie zaszkodził dzieciaczkowi ?
 
reklama
Ja w ciąży nie polecam żadnych doustnych preparatów. Stawiałabym na pielęgnację i regularne złuszczanie skóry. Bałabym się brać jakieś tabletki, bo nawet ziołowe mogą źle wpływać na dzidziusia.
 
Cetaphil jest również bezpieczny, balsam cetaphil dermoprotektor u mnie fajnie się sprawdził w ciąży i na twarz i na ciało, potem też można bez problemu smarować maleństwo.
 
Cetaphil jest również bezpieczny, balsam cetaphil dermoprotektor u mnie fajnie się sprawdził w ciąży i na twarz i na ciało, potem też można bez problemu smarować maleństwo.
Cetaphil nie jest na trądzik :) To emulsja nawilżająca i tyle. Może nie zaszkodzi, ale też nie pomoże.
Mnie nie dziwi ten wysyp w ciąży, w końcu to wszystko przez hormony. Ale też mnie ciekawi, czy jakieś maści można używać? Wiem tylko, że retinoidy odpadają, bo mogą być niebezpieczne dla maluszka.
 
reklama
Sama całe zycie sądziłam, ze mam tradzik z powodu hormonów. Jednak kilka razy robiłam sobie badania hormonalne i wszystko było w porządku Okazało sie jednak ,ze musiałam wprowadzić kilka działan, ktore znacznie poprawiły stan mojej skory i trądziku już obecnie nie mam (poza kilkoma przebarwieniami, ale te schodzą sobie powoli bo staram się regularnie robić peelingi, no i teraz jesienią chcę się jeszcze szarpnąć na peelingi kwasami w gabinecie kosmetologicznym). No ale wracając do tematu
przestałam dotykać twarzy
zaczełam się zdrowo odżywiac, jem dużo warzy i owoców
piję codziennie 2-3 litry wody
nauczyłam sie czytac składy kosmetykow oraz wyeliminowałam kosmetyki z potencjlanymi zapychaczami
biorę tabletki normatabs - tabletki dedykowane są dla osób z trądzikiem, nie mam porównania do innych tabletek na tradzik ale przyznam, ze te naprawdę mi pomagają, twarz wyglada o wiele lepiej, nie mam już takiego wysypu na brodzie oraz czole jak wcześniej
Skontaktuj sie z nimi Link do: Oczyszczanie wodorowe twarzy - DermaMED Kraków
 
Ostatnia edycja:
Do góry