reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Translokacja chromosomow

Mam nadzieje, że dostane skierowanie bo cały czas mówią że amnio. mnie nie ominie ale po co to robić i znów czekać 2 tyg za wynikiem jak już teraz wiadomo że jest źle.
 
reklama
Dziewczyny, jesteście?
Ja mam zdrowego 5 letniego chlopca. Gdy mial 3 lata zaczelismy sie starać o kolejne dziecko i tu sie zaczęło.. Poroniłam juz 5 razy, 3 razy samoistnie, do 7 tygodnia, 2 razy mialam zabieg (8 tydzień). Niedawno zrobilismy z mezem badanie kariotypu i okazał sie, że mąż ma translokacje zrównoważona pomiedzy chromosomem 7 i 11.. Nie wiem co teraz robić. Podobno mamy 10% na chore dziecko. Czekam jeszcze na wyniki z trombofilii wrodzonej, czy nie ma jeszcze dodatkowego czynnika wywołującego poronienia.. A jakie są Wasze historie?
 
Dziewczyny, jesteście?
Ja mam zdrowego 5 letniego chlopca. Gdy mial 3 lata zaczelismy sie starać o kolejne dziecko i tu sie zaczęło.. Poroniłam juz 5 razy, 3 razy samoistnie, do 7 tygodnia, 2 razy mialam zabieg (8 tydzień). Niedawno zrobilismy z mezem badanie kariotypu i okazał sie, że mąż ma translokacje zrównoważona pomiedzy chromosomem 7 i 11.. Nie wiem co teraz robić. Podobno mamy 10% na chore dziecko. Czekam jeszcze na wyniki z trombofilii wrodzonej, czy nie ma jeszcze dodatkowego czynnika wywołującego poronienia.. A jakie są Wasze historie?
Ja mam translokacje i zakrzepicę,ale ciążową. Raz poronienie zatrzymane, potem ciąża z hipotrofią i iugr, CC w 36tc, potem poronienie zupełne, ciąża pozamaciczna, poronienie samoistne i syn urodzony o czasie z ciąży bez komplikacji, ale na acard od starań+ heparyna od testu.
Oboje mają tę translokacje. Córka dodatkowo somatotropinową nieodczynność przysadki mózgowej, agenezję ciała modzelowatego, zespół Aspergera, zaburzenia SI, dyspraksję. Genetyk widzi zespół genetyczny, będziemy robić teraz wes. Po rehabilitacji zaczęła chodzić o czasie, biega, jeździ na rowerze, hulajnodze, mówić zaczęła przed rokiem, pełnymi złożonymi zdaniami na 18mcy. Bardzo inteligentna, problemy z emocjami oraz umiejętnościami szkolnymi- np. motoryką małą.
 
reklama
Ja dzisiaj odebrałam wyniki naszych kariotypów. U męża ok, u mnie niestety translokacja robetsonowska pomiędzy chromosomem 13 i 14. Za nami dwie ciążę, obie utracone. Pierwsza w 8 tyg (serduszko przestało bić), druga okazała się pustym jajem. Pani genetyk nie próbowała povieszyc mnie w żaden sposób... Była to teleporada, miała głos jakby przekazywala mi informacje o nieuleczalnej chorobie w której został mi miesiąc życia 🙄 wypłakałam się mężowi, mąż uważa że to nie wyrok i trzeba próbować a ja w obu ciążach miałam łyżeczkowanie i nie wiem ile jestem w stanie jeszcze znieść... Znajomi, rodzina co rusz obwieszczają wesołe nowiny o ciąży, narodzinach a mi pęka serce, czuje się jak jakiś wybrakowany egzemplarz 😭🥺
 
Do góry