reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Triki na oszczędzanie pieniędzy

Joannacz

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Grudzień 2020
Postów
49
Jakie macie triki na oszczędzanie i odkładanie pieniędzy?
Ja: planuje jadłospis, robie zakupy z lista, sprawdzam zasoby domowe przed zakupami, nie kupuje zbędnych gadżetów (w stylu milionowy kubek w Pepco, kolejne tanie body - to bylo moje uzależnienie, zakupy w Pepco). Zastanawiam sie czy można coś jeszcze zrobić by zaoszczędzić?
 
reklama
Warto na początku każdego miesiąca zrobić sobie małą listę- oszacowanie kosztów danego miesiąca pozwala Nam lepiej zarządzać pieniędźmi. Uwierzcie mi, że takie działanie wpływa podświadomie na Nasze decyzje. Już po tym, jak zaplanujecie będziecie mieli z tyłu głowy OGÓLNY OBRAZ WYDATKÓW.
No i dobrze jest załozyć sobie konto do oszczedzania i co miesiąc przelewać na nie pieniądze.
 
Ostatnia edycja:
Polecam blog Marcina Iwucia do ogarnięcia domowego budżetu.
W bankach są różne cele oszczędnościowe lub programy oszczędnościowe. Warto sobie taki założyć. Pieniądze same się odkładają i nie trzeba o tym pamiętać.
 
Przede wszystkim nie płacić kartą, ja jak tylko miałam jeden do ręki, to potrafiłam sporo zaoszczędzić. Odkad praktycznie za wszystko płacimy kartą, to kasa idzie jak woda tu stówka tam dwie i tak się rozchodzą pieniądze . Fakt faktem teraz jest wszystko drogie
 
My gdy przychodzi wypłata obliczamy koszty i to co się zostaje dzielimy przez ilość dni do kolejne wypłaty i mamy np 180 zł dziennie na wydatki. Wiemy że tyle nie możemy dziennie stracić chyba że robimy większe zakupu i to zawszę w poniedziałek. Jeśli stracimy strzelam 360 zł to odpuszczamy na zakupy kolejny dzień z tym że po poniedziałkowych Zapasach zazwyczaj do czwartku nic nie kupujemy chyba że chleb . Kupujemy z, gazetka Biedronka np kupując 2 masz taniej 3 to trzeci gratis itp przy zakupach ok 300 zł mamy na paragonie oszczędności ok 70 zł to super sprawa. Chemię i kosmetyki mamy zawsze coś w zanadrzu i w związku z, tym kupujemy je co ok 2 a nawet 3 MC. Odkładamy na oszczędności różne kwoty np 100 zł a to co się zostanie z wypłaty z, automatu przelewamy na oszczędzam. I znowu przychodzi wypłata i obliczamy na nowo . Spisujemy też zawsze 1 każdego MC Stany liczników prądu wody i ogrzewania co pozwala nam na kontrolowanie tych opłat. Dla dziecka kupujemy przez allegro szukając dobrych ofert np kaszki pieluchy chusteczki i kupujemy na zapas i średnio też na ok 2 MC starcza. Robiąc większe zakupy kupujemy tak by mieć co dzień coś na obiad. Mielone robię i mam 2 obiady kolejny zamrażam tak samo z kotletami czy sosem z, mięsa czy spagetti. Oszczędzam czas i pieniądze.
 
Chemię kupuję przez internet w wielopakach. Na zakupy zawsze nosimy torby wielorazowego użytku. Staram się płacić gotówką a bilon z reszty wrzucam do słoika. Auto mamy na gaz.
Jeżeli chodzi o spożywkę to dużo zamrażam. Często robię obiad na 2 dni, albo przynajmniej z tych samych składników np jednogo dnia mam mielone z kiszoną kapustą zasmażaną na patelni a na drugi dzień robię makaron typu łazanki z tą samą kapustą. Mam to szczęście, że mojego faceta zadowoli surówka, ziemniaki i jajo sadzone. Obiad dla 2 osób wychodzi wtedy za max 10 zł. Robienie zup też pomaga dużo zaoszczędzić, zarówno czasu jak i pieniędzy.
 
Do góry