reklama

Trochę inaczej

Temat na forum 'Pożegnania' rozpoczęty przez mmisiak, 17 Sierpień 2010.

1. mmisiak

mmisiak Zaciekawiona BB

Może moja opowieść komuś pomoże coś przetrwać, nie jest do końca związana z tematem - ale ostatnio, nie wiem czemu, wędruję trochę po tak dramatycznych forach, czytam opowieści różne, i pomyślałem, że może opiszę nie do końca swoją historię, ciąg dalszy.

Otóz... Lat temu już prawie 40, moja Mama zaszła w ciążę. Szczegółów medycznych nie znam, czesci nie pamietam, nie w tym rzecz. Jednak Marcinek urodził się duzo za wcześnie, pewnie ok. 30 tygodnia. Dawno temu, inkubator jakiś tam w szpitalu był, nienagrzany, technika medyczna była na zupełnie innym poziomie - 45 minut życia, za mały, za słaby.

Ja urodziłem się bezproblemowo kilka lat później.

Ale... Miałem brata. Mam brata. Trudno to nazwać, żyliśmy w innym czasie, nigdy sie nie spotkalismy, moze kiedys gdzies sie spotkamy. Znam tylko malutki grobek na cmentarzu, na którym od dziecka zapalam świeczki, kładę mały kwiatek. I czuję się cholernie z tym miejscem związany. Tam jest mój Brat. Czasami sobie myślę, jaki byłby, co by mi powiedział, jak by żył. Może trochę czasem mi żal, że nie biliśmy się o samochodziki w dziecinstwie. Ale od zawsze wiem, ze tam, pod malutką płytą, leży mój brat.
    I równoczesnie czuję, że mam brata - nierealnego, niecielesnego, ale gdzies tam we mnie gleboko siedzi poczucie jego istnienia.

I w ten sposob po prostu jest z nami, przy mnie od zawsze. Moze wlasnie dlatego Jego istnienie, króciutkie zycie, było wazne, potrzebne ?

Dla mnie zawsze to bylo oczywiste. Ten maly grobek, to, ze z rodzicami szlismy do Marcinka zapalic znicz, potem juz bardzej dojrzale mysli. Ae nigdy nawet przez glowe mi nie przeszlo, ze moge byc zamiast Niego, zastepuje Go rodzicom, czy cos takiego. Ot, jest nas trojka rodzenstwa, tylko Marcinek mieszka gdzies indziej. NI nieraz o Nim myslę jako o tej małej kruszynce, jaką był, a nieraz - jak o kilka lat starszym facecie, ktorym bylby dzisiaj - wiec, rosnie wraz z nami.

I, nie wiem, czy to mądre, ale tak myślę, życzę Wam, obolałym, po przeżytej tragedii, żeby rodzeństwo Waszych Aniołków miało w sercach swoich braci i siostry, a Aniołki będą w nich żyły...

2. Bodzinka

Bodzinka Lekko Stuknięta Mamuśka;)

Łezka mi sie w oku zakręciła...

3. reklama
  4. Marciaa

Marciaa Mamma 04.2010 i 02.2012

Pięknie napisane...

5. aniolki

aniolki i tym razem sie uda !!!

moje dzieci beda wiedzialy o 4 swojego rodzenstwa-o Aniolkach...
    i dobrze przeczytac odczucia osoby ktora ma Brata-Aniolka.....matka czuje inaczej,Ojciec inaczej a Brat czy siostra jeszcze inaczej.....
    dziekuje mmsiak za opisanie swoich uczuc....

6. martycha1

martycha1 Fanka BB :)

to piękne, co napisałeś. dzięki temu wiem, że jeśli będę miała kiedykolwiek jeszcze dziecko, na pewno opowiem mu o braciszku, który nigdy się nie urodził. i chociaż nie miałam możliwości pochowania mojej kruszynki zostanie ona na zawsze w moim sercu, w sercu mojego męża i naszych przyszłych dzieci.

7. ewcia3004

ewcia3004 Nadzieja umarła...

Mmisiak piękne słowa...
    aż mi się łezka w oku zakręciła...

8. kamlotka

kamlotka Fanka BB :)

Pięknie napisane...... Dla Twojego braciszka [*]

9. tymira

tymira Fanka BB :)

Jeny cudownie, że tu trafiłam,łzy same mi lecą. Mam nadzieję, że będe miała kiedyś dzieci i zrobię wszystko, żeby Laura Faustyna towarzyszyła w ich życiu tak jak Twoj brat w waszym...Światełko dla Twojego braciszka i światełko dla mojej córeczki(*)(*)

10. reklama
  11. maborka

maborka Fanka BB :)

Dziękuję Ci za tę historię. Czuć obecność Brata - dar. Światełko dla Niego [*]
    Czasem zastanawiamy się z mężem, jak opowiedzieć Szymkowi o jego Braciszku. Naturalnie pewne rzeczy widać się dzieją.
    Dziękuję raz jeszcze.

12. Nina25

Nina25 Fanka BB :)

mmisiak bardzo dziękuję za Twoje słowa, są balsamem na mija zbolałą duszę.... przesyłam światełko dla maleńkiego Marcinka
    [*]
    [*]
    [*]
    [*]

Poleć forum