reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trombofilia a ciaza

Hej dziewczyny ja mam takie pytanie odnośnie trombofili mam córkę ma 11 lat i jestem po 3 poronieniach ostatnie w kwietniu ( ciąża obumarła ) lekarz stwierdził że mogę mieć nabyta trombofilie i że należy wykonać badania w tym kierunku czy któraś sluszala o takim przypadku nabytej a nie wrodzonej trombofili? Pozdrawiam
 
reklama
Hej dziewczyny ja mam takie pytanie odnośnie trombofili mam córkę ma 11 lat i jestem po 3 poronieniach ostatnie w kwietniu ( ciąża obumarła ) lekarz stwierdził że mogę mieć nabyta trombofilie i że należy wykonać badania w tym kierunku czy któraś sluszala o takim przypadku nabytej a nie wrodzonej trombofili? Pozdrawiam
Kochana ja prawdopodobnie mam nabyte poprostu się rozwinęła do tego stopnia ze " przeszkadza " Mam dwoje zdrowych dzieci i 3 poronienia za sobą. Teraz jestem w 16 tc. Na zastrzykach i acardzie i jestem narazie ksiazkowo 😘

Nie wiem czy kto tu jeszcze zaglada ale czy któraś kobietka z trombofilia wrodzona moze napisać jak wygląda porod ? Czy koniecznie musi być cc ? Wlasnie jestem w trakcie zmiany lekarza , bo ten mój nic nie wie na ten temat 🤦‍♀️
 
Kochana ja prawdopodobnie mam nabyte poprostu się rozwinęła do tego stopnia ze " przeszkadza " Mam dwoje zdrowych dzieci i 3 poronienia za sobą. Teraz jestem w 16 tc. Na zastrzykach i acardzie i jestem narazie ksiazkowo 😘

Nie wiem czy kto tu jeszcze zaglada ale czy któraś kobietka z trombofilia wrodzona moze napisać jak wygląda porod ? Czy koniecznie musi być cc ? Wlasnie jestem w trakcie zmiany lekarza , bo ten mój nic nie wie na ten temat 🤦‍♀️
Hej fajnie że napisałaś mam kilka pytań mogę napisać do Ciebie na priv?
 
Nie wiem czy kto tu jeszcze zaglada ale czy któraś kobietka z trombofilia wrodzona moze napisać jak wygląda porod ? Czy koniecznie musi być cc ?
Raczej odwrotnie, podejrzewam, że operacja CC zwiększa ryzyko epizodu zakrzepowego. Acard będziesz musiała go odstawić pod koniec ciąży. Heparynę będziesz brała jeszcze w połogu, nawet po SN. Kontrolujesz parametry krzepnięcia w ciąży? Masz rozpoznanie tylko na podstawie badań genetycznych i wywiadu, czy też coś w wynikach krwi jest nie w porządku? Ginekolog nie musi ogarniać trombo, ale powinien bazować na zaleceniach hematologa.
 
Raczej odwrotnie, podejrzewam, że operacja CC zwiększa ryzyko epizodu zakrzepowego. Acard będziesz musiała go odstawić pod koniec ciąży. Heparynę będziesz brała jeszcze w połogu, nawet po SN. Kontrolujesz parametry krzepnięcia w ciąży? Masz rozpoznanie tylko na podstawie badań genetycznych i wywiadu, czy też coś w wynikach krwi jest nie w porządku? Ginekolog nie musi ogarniać trombo, ale powinien bazować na zaleceniach hematologa.
Wyniki krwi mam prawidlowe, nie mialam nigdy żadnych epizodów, mogących świadczyć o złej krzepliwosci krwi. Wlasnie jestem w trakcie zmiany lekarza. Bo ten mój nawet nie ma chęci podjąć tematu jak narazie na ten temat. Ogolnie od poczatku jestem zle kierowana. W sobotę idę do endokrynologa, który nie jest hematologiem ale zna sie na tym i juz raz na początku ciąży zlecał badania krwi w kierunku krzepliwosci. Im dłużej o tym czytam tym bardziej się boje czegoś ze o czymś zapomniałam.
Ogolnie ginekolog powinien zalecić wizytę u hematologa , czy ja do wszystkiego sama musze dochodzić 🤦‍♀️
Na szczęście sie obudziłam i idę do lekarza który zna temat trombofili. Zabardzo zaufałam bylemu mojemu lekarzowi.
Na tą chwilę jestem troszkę zalamana
 
Raczej odwrotnie, podejrzewam, że operacja CC zwiększa ryzyko epizodu zakrzepowego. Acard będziesz musiała go odstawić pod koniec ciąży. Heparynę będziesz brała jeszcze w połogu, nawet po SN. Kontrolujesz parametry krzepnięcia w ciąży? Masz rozpoznanie tylko na podstawie badań genetycznych i wywiadu, czy też coś w wynikach krwi jest nie w porządku? Ginekolog nie musi ogarniać trombo, ale powinien bazować na zaleceniach hematologa.
Gdzieś mi się obiło o uszy ze wskazane cc. Ale masz racje wszędzie oisze ze SN. Tylko teraz mam problem bo mam ognisko paciorkowcow i tu jest wskazanie wlasnie do cc . 🤦‍♀️ i jak nie znajdę dobrego lekarza który mnie dalej poprowadzi to zwariuje . Nie czuje się bezpiecznie na ta vhwile
 
Gdzieś mi się obiło o uszy ze wskazane cc. Ale masz racje wszędzie oisze ze SN. Tylko teraz mam problem bo mam ognisko paciorkowcow i tu jest wskazanie wlasnie do cc . [emoji2356] i jak nie znajdę dobrego lekarza który mnie dalej poprowadzi to zwariuje . Nie czuje się bezpiecznie na ta vhwile
Ale piszesz o GBS w wymazie z pochwy? Czy o innej grupie paciorkowców? Wiem, że przy GBS powiklanai brzmia przerażająco i mama myśli o ochronie dziecka, ale jednak lekarze zdecydowali, że to nie jest powod do CC, rodzi się SN w osłonie antybiotykowej i kontrola krwi dziecka na oddziale. Przy innych zakażeniach nie znam procedury. Ale faktycznie zmień lekarza, skoro temu nie ufasz.
 
Ale piszesz o GBS w wymazie z pochwy? Czy o innej grupie paciorkowców? Wiem, że przy GBS powiklanai brzmia przerażająco i mama myśli o ochronie dziecka, ale jednak lekarze zdecydowali, że to nie jest powod do CC, rodzi się SN w osłonie antybiotykowej i kontrola krwi dziecka na oddziale. Przy innych zakażeniach nie znam procedury. Ale faktycznie zmień lekarza, skoro temu nie ufasz.
Chodzi o wynik ASO. Nie wiem jak postępowanie jest w tej sytuacji z tego co czytałam to tez jest problem. Syn sie urodzil 7 lat temu SN przed porodem wyszlo ASO wysokie , dostalam dożylnie antybiotyk jeden raz. Syn od razu po urodzeniu antybiotyk 7 dni, i komplikacje były dokąd nie wycięliśmy migdałków czyli 4 lata jego życia. Plus w 3 miesiącu zapalenie płuc. Na ta chwile nie wiem bo nikt mi nie powiedzial czy bylo przez paciorkowce, jednak czytałam ze wlasnie takie objawy są przy zarażeniu przy porodzie. Obawiam się tego drugi raz. Wymaz pochwy mialam robiony przy poronieniu i nic nie stwierdzono jakiś rok temu. Teraz tez cytologia super. Nic więcej nie mialam narazie robione. Ale wiem ze pozniej te badanie jest wykonywane. Tak juz sie zapisałam do innego lekarza i dzis wizyta u endokrynologa który jest również specjalista od niepłodności i zna temat zarówno paciorkowcow jak i trombofili.

Osobiście dwa razy rodziłam SN i jednak wolałabym teraz tez SN 😉

Dziękuję Ci za odpowiedzi . Na forum nie mogę nic znaleźć świeżego w tym temacie.

A i jeszcze dziś zapytam o hematologa bo oczywiście nikt wcześniej mnie nie pokierował 🤦‍♀️
 
reklama
powinnas dostac heparyne w ciazy, gin lub hematolog napewno da Ci takie zalecenie w przypadku ciazy.
Mi tez po stracie wyszla mutacja V Leiden, dodatkowo MTHFR i Pai-1 i jestesmy obecnie w 33tc :) od pozytywnego testu na heparynie, od pierwszej wizyty dodatkowo acard.
Mam potwierdzoną trombofilię kompletnie nie wiem co teraz pod opieka jakiego lekarza byłaś? czy tylko ginekolog Cie prowadził i czy dopiero od ciąży powinno się brać leki, proszę o odp-
 
reklama
Do góry