reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trombofilia-mutacje

masz tylko mthfr? Ciążę z krwawieniami się nie utrzymały? Jestem teraz w drugiej ciąży z krwawieniami, z pierwszdj mam dziecko i mam nadzieję, że teraz też tak będzie. Więc coś tam mogłabym podpowiedzieć, co sprawdzić, ale nie wiem co już badalas i co się działo u Ciebie w poprzednich ciążach.
Wyszła mi mutacja haplotypu m2 w genie ANXA5. Jeśli chodzi o ciążę l, pierwsza poroniona w końcówce 13 tygodnia. W 8 tygodniu mega krwotok. Krew ciekła ciurkiem, dzidziuś przeżył. Krwiaka brak. Później miałam jeszcze 3 takie bardzo mocne krwotoki. Ostatniego już maluch nie przetrwał.
Kolejna ciąża już na heparynie. Neoparin 0,4. Krwotok w 6 tygodniu, serduszko bije. Później kolejny krwotok, na obrazie już brak zarodka.
Nawet heparyna niewiele dała 🤷‍♀️
 
reklama
Wyszła mi mutacja haplotypu m2 w genie ANXA5. Jeśli chodzi o ciążę l, pierwsza poroniona w końcówce 13 tygodnia. W 8 tygodniu mega krwotok. Krew ciekła ciurkiem, dzidziuś przeżył. Krwiaka brak. Później miałam jeszcze 3 takie bardzo mocne krwotoki. Ostatniego już maluch nie przetrwał.
Kolejna ciąża już na heparynie. Neoparin 0,4. Krwotok w 6 tygodniu, serduszko bije. Później kolejny krwotok, na obrazie już brak zarodka.
Nawet heparyna niewiele dała 🤷‍♀️
A brałaś dużo progesteronu?
 
Tak, tak. Tutaj rownież lekarz mnie zaopatrzył w duphaston.
Przy tej 2 ciąży miałam wielkiego krwiaka.
Przy 1 krwawienia nieznanego pochodzenia.
duphaston to trochę za mało przy krwawieniach (aczkolwiek ja popieram, wg moich lekarzy on ma udowodnione działanie), zdecydowanie warto iść też w dopochwowy progesteron i to w dużych dawkach. Co do no spy są trochę sprzeczne opinie, ale jednak większość ginow zapisuje i ja ją biore.

Ja żałuje, że nie postawiłam na swoim i nie zmusilam lekarza, żeby zrobił mi histeroskopie z biopsją endometrium. Gdzieś mam z tylu głowy, że tam jest jakaś patologia w endometrium lub bakteria.

Była na forum dziewczyna, której zdiagnozowano wadę drobnych naczyń i ona przed ciążą brała dobezylan wapnia (dostępny bez recepty) na wzmocnienie naczyń.
 
Do góry