reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trombofilia wrodzona a poród

A mozesz napisac jak przebiegała u ciebie ciaza po usunięciu? Bo rozumiem ze wczesniej były z tym problemy.
W sensie czy mogłaś normalnie funkcjonować czy jednak leki i mocne oszczędzanie sie?
Zastanawiam sie czy u mnie to miałoby sens . W sensie ciazy juz nie planuje, ale w życiu roznie to bywa. Wiec może lepiej usunąć.
Czyli tez jesteś jej szczęśliwa posiadaczka? Generalnie u mnie nie wiadomo co było przyczyna poronien bo miałam jeszcze coś nie tak w immunologii,choć najbardziej prawdopodobne ze dzieci lokowały się właśnie na błonie i obumierały... Leczyłam się u dr Przybycienia i u niego jest kompleks badań, wiedziałam już podczas 1 ciąży ze mam macice dwurożna dopiero po 2 poronieniu miałam zrobione hsg i wycięta przegrodę. Ciąże miałam na zastrzykach przeciwzakrzep clexane, steryd do 20 tyg i tradycyjnie duphaston i luteina. Ciąża była bez komplikacji, jedyne to miałam cała ciąże bóle brzucha jak na okres I po 20 tyg twardnienia. A jak u Ciebie przebiegały ciąże?
 
reklama
Hej, są tu jakieś dziewczyny, które rodziły lub będą rodzić w najbliższym czasie i mają stwierdzoną trombofilię ?
Ja codziennie biorę acard, heparynę i metylowany kwas foliowy, ze względu na 3 nieprawidłowe mutację

Czy przed porodem odstawiałyście jakieś leki ? Czy brałyście/bierzecie do końca ?
Ja nawet jak idę pobrać krew to później długo mi się leje z ranki, a co dopiero przy porodzie ;d
Możesz napisać jakie dokładnie masz mutacje i w jakim układzie, ja mam 2 MTHFR i PAI-1 w układzie heterozygotycznym i lekarz nie chce mi dać heparyny ani acard.
 
Do góry