reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trombofilia

Dołączył(a)
8 Luty 2018
Postów
5
Witam, postanowiłam, opisać swój przypadek. Może znajdzie się ktoś, kto podzieli się że mną swoimi doświadczeniami. Jestem po dwóch poronieniach( około 8 tygodnia, obumarcie samoistne) 2 poronienie to była wada genetyczna( trisomia). Genetyk skierował na badania w kierunku Trombofili, wynik pozytywny. Homozygotyczne mutacja A1298V w genie MTHFR, heterozygotyczny polimorfizm 4G 5G w genie PAI 1,heterozygota R5006 Q czynnik V Leiden. Wskazania profilaktyka przeciwzakrzepowa, kwas foliowy 5 mg. Po konsultacji zdecydowałam się na Femibion 1. Ponieważ kwas foliowy przy tych mutacjach może odkładać się toksycznie w organizmie bezpieczniej przyjmować zmetylowaną postać. Teraz jestem w 5 tygodniu ciąży. Zalecono 2 razy luteinę i 2 razy neoparin. Żeby było ciekawiej wykryto torbiel 7 cm Skierowano mnie do poradni patologi ciąży do Poznania. Jestem pełna obaw co będzie dalej. Jesli jest ktoś kto jest lub był w podobnej sytuacji piszcie.
 
reklama
Do góry