reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trombofolia + poronienia

renoxd

Początkująca w BB
Dołączył(a)
22 Październik 2020
Postów
15
Witam,

Moja żona jest po 5ciu nieudanych ciążach. Ma 42 lata. Wszystkie zakończyły się w 1 trymestrze. Po pierwszym poronieniu zrobiliśmy badania i wyszło, że żona choruje na Trombofilię.
Na 6 zbadanych genów, 4 są nieprawidłowe.

1603392449133.png


Od drugiej ciąży bierze Acard oraz heparynę. Niestety każda następna i tak zakończyła się przedwcześnie.
Co nas najbardziej zastanawia to to, że za każdym razem powstawał krwiak, blisko zarodka.
Podczas ostatniej ciąży, krwiak, zamiast się pomniejszać, powiększał się podczas jej 5 dniowego pobytu w szpitalu. Serduszko przestało bić.
(wcześniej tylko raz doszło do akcji serca)

Czy ktoś z was miał do czynienia z ciągle tworzącymi się krwiakami? Jak sobie z nimi radzić? Jak się uchronić przed ich powstawaniem?
W Internecie nie mogę znaleźć żadnych konkretnych informacji a lekarze rozkładają ręce.


2x zrobiliśmy badania genetyczne po poronieniu, zarodek był zdrowy.
Zaczęliśmy nawet terapię Intralipidami (kroplówka z tłuszczami), aby zmniejszyć ilość komórek NK, których ilość byłą w górnej granicy normy.

Kończą się nam pomysły a czasu już prawie nie zostało.

Pozdrowionka
 
reklama
Warto napisać na wątku ciąża po poronieniu. Dziewczyny niestety ale z doświadczenia mają dużą wiedzę i chętnie pomogą.
 
Ostatnia edycja:
Podobno krwiaki są ściśle związane z trombofilia i często się tworzą.
Ja bym poleciła konsultacje w klinice leczenia niepłodności +dobry hematolog. Dodatkowo umówić się z genetykiem na jedną konsultacje. Podpowie dużo rzeczy. Mogę polecić na priv.

Przy tych mutacjach niektórzy lekarze zalecają heparyne już od owulacji.

A było wykonywane badanie "anty - xa" w którejkolwiek ciąży? Ono mówi czy heparyna jest dobrze dobrana. Niektóre dziewczyny pomimo wagi np 60 kg mają dawkę 1.0 bo z badania wychodziło, że trzeba zwiększać ciągle.

Ja bylam tylko w jednej ciąży (też mam trombofilie) i też miałam krwiaka.
Polecam poniższą grupę o trombofili na Facebooku. Jest tam dużo staraczek. Dużo się z niej dowiedziałam.

 
Do góry