reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trudna sztuka karmienia piersią

reklama
A mi przytrafiło się coś zupełnie niespodziewanego. Badzo się martwiłam, że będę miała problemy z karmieniem albo że nie będę miała pokarmu, ale na szczęście jak widzę moją Niunię to mleko samo mi kapie ;) Ale od kilku dni dostałam uczulenie na piersiach!! Swędzi cholernie :mad: Dziś byłam u dermatologa i pani dr powiedziała że to kontaktowe zapalenie skóry i przepisała maśc ze sterydami. Boję się ją stosować ze względu na Małą, ale jeśli czymś tego nie zacznę smarować to chyba oszaleję :( Nawet nie wiem na co to uczulenie. Chyba na wkładki laktacyjne....
 
Mada zmień proszek, w którym pierzesz staniki i wkładki laktacyjne też zmień, może ustąpi, A tej maści sterydowej postaraj się nie używać bo może nie będziesz potem mogła karmić... sutki można smarować mlekiem z piersi, spróbuj posmarować całe piersi mlekiem, może coś pomoże???
 
Och jak ja się tego karmienia boję
tyle się naczytałam o pękających i krwawiących brodawkach
ze na samą myśl mnie cycki bolą.
Mam nadzieję, że będzie ok :-[
 
:mad: Mnie niestety pokarm zanikl :( Polozna stwierdzila, ze to przez moja mega anemie (pamiatke po porodzie) i dosc dramatyczny porod. Karmilam zaledwie 4 tygodnie, ale szlo nam calkiem niezle. Oczywiscie musialam dokarmiac maluchy butelka bo popyt przewyzszal podaz ;D
 
ja tez mam anemie po porodzie :(
Aniaibania moze sie jeszcze uda!

mleko mi kapalo od 6 miesiaca ciazy, a po cesarce poszlam nakarmic Mala i dupa...
maz kupil laktator aventu, ale mimo godzinnego pompowania nic nie poplynelo :(
wtedy sie zawzielam - chodzilam co godzine do inkubatora i Malutka okazala sie najlepszym laktatorem - najpierw sciagala po 5 ml, potem 10, 20, a w koncu skoczyla do 80!!!
i absolutnie popieram Anik!
wietrzyc sutki kiedy bola i smarowac je mlekiem, jesli piersi sa twarde i nabrzmiale dobrze jest przed karmieniem je rozmasowac i zrobic cieple oklady, zeby Dzidzi latwiej sie ciagnelo.
I duuuuzo pic - najlepiej wody!!!
 
cZY WASZE ANIOŁKI MAJA SWOJĄ ULUBIONĄ PIERŚ,mój upodobał sobie lewą i jak chcę go karmić z prawej to trochę grymasi i dłużej się przystawia,więc troche wiecej karmię tą ulubioną ::)
 
Izis moja też wybrała sobie ulubioną lewą - ze względu pewnie na słyszalne bicie serduszka mamusi. Ale musiałam ja koniecznie przestawic na obie. Bo prawa piers robiła sie mniejsza i pokarmu było tam coraz mniej. Więc proponuję Ci to samo. Kilka razy poprzystawiasz na upartego i maluszek polubi prawą.
 
reklama
moj lekarz powiedzial ze wiecej pokarmu sie produkuje jesli przy karmieniu (albo sciaganiu pokarmu) mama cos pije-wode albo herbatki
podobno mozg wtedy zakodowuje sobie ze musi wiecej produkowac mleka
 
Do góry