reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trudna sztuka karmienia piersią

Podziwiam Was wszystkie mamuski serdecznie za to że na upartego walczycie o pokarm.Ja za pierwszym razem zbyt szybko dałam za wygraną ale mam nadzieje że teraz tak szybko nie skapituluje.
 
reklama
Grooha dzisiaj użyłam ale i tak bolało
może o 1% mniej ;)
ale bołało,
więc narazie odpuszczm nakładki, bo wolę, żeby Paris miała dobry nawyk ssania na samą pierś
może jeszcze skorzystam ale narazie odpuszczam te nakładki
 
U mnie mleko pojawia się tak różnie. Raz jest więcej a raz mniej. Niestety czasami bywa co kilka dni że wieczorem musze małą dokarmić butelką bo mleczarnie są puste a ona głośno oznajmia, że jest głodna. Cały czas walczę o pokarm.
Melani z tymi bolącymi brodawkami to przejdzie. Ja też mialam poranione i strasznie mnie bolałao a teraz po ponad dwóch tygodniach już nie boli czasami jak mała chwyci żle.
Dla mnie laktator jest niezbędny. Bo jak mam nadmiar to ściągam i mam mleczko na chude dni. Zresztą jak muszę gdzieś wyjść a mała zostaje z mężem to ściągnięte mleczko przydaje się jak znalazł.
 
Kobietki!!! Jak pierwszy raz karmiłam miałam podobne problemy jak poranione piersi,ale lekarz przepisał mi witamine "E" w kapsułkach,taka z żelem w środku i smarować tym własnie żelem po karmieniu.Piersi były zdrowe w ciągu kilku dni,a małej to w żaden sposób nie zaszkodziło.Może poproscie o taka recepte swoich lekarzy ,bo kiedys to tylko na receptę ta witaminka była teraz nie wiem jak jest,bo jeszcze nie pytałam.
 
Melanie jeszcze raz wielkie buziaki dla Ciebie i Paris!
Ciesze sie, ze karmisz :) mi na bolacy sutek (na szczescie tylko jeden bolal) pomoglo smarowanie wlasnym mlekiem i wietrzenie ;)
blyszkawicznie przeszlo...

Dzis w nocy Arisa dala mi popalic :( byla glodna, ale nie lapala ladnie piersi tylko sie zloscila... i tak czesto robi z lewa piersia, nie mam pojecia czemu jej nie pasuje :(
w efekcie po 10 min. mi strzlalo mleko jak z fontanny, ona byla zalana mlekiem, ja bylam mokra i obie bylysmy zle... plozylam ja na chwile na kolanach, poglaskalam, powiedzialam, ze I TAK b. mocno ja kocham i poszlo ;)
martwi mnie jej lapczywosc, b. czesto pije tak szybko, ze sie krztusi :(
oczy robia sie wielkie i cala sie robi golebio-sina :(

ile jedza Wasze Maluszki?
Moja najada sie w mniej wiecej 20-30 min. i odlatuje ;)
 
Blanusku a skąd Ty wiesz ile to wychodzi na ml ?

Ściągasz pokarm ?

ja nie mam pojęcia ile wypija moja mała ale wiem jedno w nocy otrzymałam nowe cycki
są wielkie jak....
no są ogromne :o

nawał pokarmu - mam nadzieję, że się zapalenie nie wda
moje sutki ciągle poranione

rónież całujemy Ciebie i Ariskę
i w ogóle wszystkie wrześniówki i ich maluszki w brzuszkach i poza nimi :D

 
reklama
Melanie, jeszcze w szpitalu wazylam Mala przed i po kazdym karmieniu - i jak tak intensywnie ssie przez pierwszych 15 min. a potem juz spokojniej, to wychodzilo nawet 80 ml!!!
Poza tym czuje po piersi, ze jest miekka - niemal calkiem oprozniona ;)
A przy nawale mleka, to mam piers wielkosci glowki Malej :o :o sama jestem w szoku, z miseczki C wskoczylam na D, a teraz na E!

Jak karmicie? Czy przystawiacie Maluszka raz do jednej piersi, raz do drugiej? Czy zmieniacie w trakcie karmienia?
I czy zawsze odbija sie Maluchowi po cycoleniu?
 
Do góry