reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trudne niemowlę

Dołączył(a)
1 Lipiec 2018
Postów
12
Hej :) Zwracam się do Was doświadczone mamy o pomoc. Mam 7 tygodniową córkę. Poród - cc - wywoływany. Córka z racji cięzkiego dochodzenia do siebie spedzila pierwsza i druga noc beze mnie w szpitalu. W druga noc dala popalic poloznym. Całe dnie i noce na cycku (szpital) + dokarmianie mm. Po szpitalu karmienie mieszane, większość pierś. Miałam niedobór pokarmu. Karmienia wyglądały tak, że mała wisiała caly dzien na piersi. Wieczorami pokarmu brakowało, dziecko płakało z głodu. Konsultowałam się z doradca laktacyjnym. Po miesiacu kazala mi jesli zauwaze objawy, ze dziecko budzi sie pol godziny po karmieniu dokarmic. Zdecydowalam sie pojsc za jej rada. Proszę tylko nie zjedźcie mnie ze nie walczylam o kp. Walczylam cale 2 tyg. Z przystawianiem z laktatorem. Mala calymi dniami przy piersi. Ja nie moglam zjesc, umyc sie, posprzatac. Nie mialam nikogo do pomocy. Z racji slabego samopoczucia (lezalam i karmilam, bo siedziec nie dawalam juz rady) mialam zaslabniecia, to pewnie anemia na ktora chorowalam w czasie ciazy postanowilam przejsc calkowicie na butelke. I tu zaczal sie problem. Karmie najpierw piersia potem podaje mm. Niestety....corka domaga sie nawet po mleku piersi..i wcale nie jest glodna..dopycha sie do samego konca brzydko mowiac. Łamie sie i podaje piers. (Z piersi cmokajac zawsze cos wycisnie). Jest przekarmiona. Ma problemy z brzuchem, wzdeciami, refluksem. Dostala leki na to - Debridat, Espumisan i ma nowe mleko Bebilon Comfort. Mała ma ogromny problem zasnac w dzien na 3 godziny. Wczesniej bylo jakos lepiej z tym. Przez to cycanie nie wiem ile zjada. Nie potrafi skupic swojej uwagi na dluzej niz 10 min bo chce cyca (chociaz jest najedzona). Zasnac tez nie potrafi zawsze. Musi byc cycek w buzi. Albo wybudza sie po 20 min. Smoczek odrzuca. Ciezko reaguje na obcych. Potem odreagowuje np. przez caly dzien wiszac na piersi nowe bodzce. Nie da sie jej uspokoic niczym. Tylko piers. Bledne kolo... myslalam ze podajac mm po piersi mala chociaz na 3 godziny 2 lub 1 bedzie aktywna cos ja zainteresuje...nawet jak nie zasnie a ona po karmieniu dalej chce piers ssac! ..czy ktoras z mam miala podobna historie?
 
reklama
Rozwiązanie
Nie wiem co się stalo. Od 2 dni nie podalam corce butelki. Przez 2 dni do poludnia spala ładnie co 2,5 h budzila się na karmienie. Po poludniu troche częściej. W nocy 2 pobudki byly. Dzisiaj zrobiła gesta ciagnaca kupke koloru ciemno brazowego.taka sluzowata. Zrobiła ja z niemalym trudem a od 3 dni meczyly ja gazy. (Smierdzace zgnilym jajkiem). Podaje jej espumisan i debridat. Czy to może oznaczac nietolerancje laktozy?? Mala ma też wysypke na buzi (krostki) jak jest cieplo to robia sie czerwone. Ma rowniez czesto zatkany nosek i charczy. Ja jestem alergikiem, AZS. Lubi zasypiac przy piersi wiec moze pic duzo mleka 1 fazy. Ja jem duzo miesa. Codziennie na obiad + wedlina na kanapki pieczywo. Czasami ciastka zbozowe.
Mozesz jesc...
Nie... ale mnie to wygląda na niezłą manipulantkę ;) a ty się dajesz. Ja rozumiem że ona może chcieć przytulania i to jest okej ale cycki zamknij na kłódkę i nie dawaj. Szczególnie że dziecko nie potrzebuje go do zaspokojenia głodu a jak mniemam bliskości
 
Poczta blog Hafija.Nie masz trudnego niemowlaka tylko to jest potrzeba ssania i bliskości! Kurcze tyle się o tym mówi.Położna chyba jest niedouczona..Dzieci KP się na żądanie.Na początku dziecko może cały czas wisieć na piersi to nie jest głód a potrzeba ssania i bliskości (4 trymestr) i dziecko może wisiec na początku 24 na dobę.Tak wiem to uciążliwe ale takie uroki KP czasem. Niektóre dzieci mają potrzebę ssania porównywalna z głodem
Nie masz po prostu wiedzy o laktacji.Jak dziecko jest cały czas przy piersi to o niedobrze pokarmu nie ma mowy..Laktator nie ściąganie tyle co dziecko ..Ja karmie 1.5 roku a ściągam kilka ml...dużo mam tak ma.
Koleżanki córeczka na początku wisiała 24 na dobę ..serio nic ja nie uspokajalo tylko mama i piers bo to teraz najważniejsze dla dziecka .Mądry lekarz kazał jej wziąć dobra książkę usiąść i pozwolić ssać. Minęło jak mała miała 3 mies i ma duże przerwy .
Tak też dzieci wypracowuje laktacje.
Piją także nie tylko jedzą i same sobie wiedza co ile mają jeść.To normalne zachowanie co drugiego dziecka na piersi .Więc Położna swoje dobre rady niech wsadzi i się douczy.Bo skoro dziecko robi siku i przybiera znaczy że się najada.Naprawdę trzeba się szkolić jeszcze w ciąży a niestety połowa położnych nie ma dobrej wiedzy na temat KP ..poczytaj u hafiji jakie kwiatki ...Tonie nitki nie mówi kiedy masz zjeść.

A sama sobie odpowiedziałas skoro bo butli dalej chce pierś to znaczy że chce ssać i być przy mamie a nie głód.Odrazu że brak mleka i głód :/...Ja równe dobrze mogę powiedzieć że się butelka nie najada.Poza tym to mieszanie dziecku w brzuchu
.Dzieci KP mają inna florę.jedna butelka mm zaburza ja na miesiąc. Więc pozwól ssać i zostaw butelkę wszystko się unormuje .Z ręką na sercu mówię Ci ze 90 %moich koleżanek na początku tak miało że dziecko wisialo cały czas i to minęło i jest super
 
Ostatnia edycja:
I sorry ale nie dziwię się że jest przekarmiona..podajesz jej bez sensu butelkę i szkodzisz .Gdzie sama widzisz ze dziecko chce ssać a nie jeść . Poczytaj o tym u hafiji.Gdybyś nie miała.mleka to dziecko by nie robiło siku nie przybieralo i zamiast ssać to by płakało,.Ona teraz traktuje Cie jak jedno ciało .Więc jeśli zależy CI na KP to pozwól jej ssać i odstaw to mm :/ Bo mała cierpi.A dziecko je 5 góra 10 min.I to czuć kiedy je a kiedy ssa.
 
Ostatnia edycja:
Nie... ale mnie to wygląda na niezłą manipulantkę ;) a ty się dajesz. Ja rozumiem że ona może chcieć przytulania i to jest okej ale cycki zamknij na kłódkę i nie dawaj. Szczególnie że dziecko nie potrzebuje go do zaspokojenia głodu a jak mniemam bliskości
Jak zamknij na klodke i nie dawaj ? No powiedz ze to ironia...Dziewczyna z własnej niewciedzy miesza dziecku w brzuchu i dokarmia niepotrzebnie.To normalne zachowanie dzieci KP.Zje a potem chce być przy mamie i tyle to mija .Jak można nie dać ..I teraz skutki tego dokarmiania wychodzą. A dziecku mleko z piersi w zupelnosci wystarcza.
 
Jak zamknij na klodke i nie dawaj ? No powiedz ze to ironia...Dziewczyna z własnej niewiedzy miesza dziecku w brzuchu i dokarmia niepotrzebnie.To normalne zachowanie dzieci KP.Zje a potem chce być przy mamie i tyle to mija .Jak można nie dać ..I teraz skutki tego dokarmiania wychodzą
Tu sie z Tobą zgadzam. Ale jeśli już decyduje się dawać butlę to już niech nie daje piersi bo albo rybka albo atrament. Nie wiem czy mnie rozumiesz. Nie namawiam do karmienia na siłę ani cycem ani butlą... ale przekarmianie dziecka mija sie tu z celem jakimkolwiek.
 
Tu sie z Tobą zgadzam. Ale jeśli już decyduje się dawać butlę to już niech nie daje piersi bo albo rybka albo atrament. Nie wiem czy mnie rozumiesz. Nie namawiam do karmienia na siłę ani cycem ani butlą... ale przekarmianie dziecka mija sie tu z celem jakimkolwiek.
No tak kochana myślę że chce KP ale myśli że jak mała wisi to znaczy że głodna i się nie najada a ona nie ma mleka. A to normalne zachowanie 90%procent dzieci KP. Może by zrozumiała gdyby mała butelki nie tolerowala jak inne dzieci. :) A ona wypije bo leci po prostu a i tak nie o to maluszkowi chodzi ..Tej mojej koleżanki mała to wisiała serio jak szalona na spacerze co chwile do cyca butle dała dwa razy to wypila i zaraz znowu cyc musiała być .Więc wyrzuciła mm do kosza dała jej wisieć minęło i super od tamtej pory :)
Starsze dziecko lubi sobie powisiec a co dopiero taki maluch.
 
Ostatnia edycja:
reklama
reklama
Do góry