reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trudne relacje z nastolatkiem

Cytrysia

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
26 Sierpień 2012
Postów
100
Czesc dziewczyny, jak w temacie... czego dotyczaca wasze najwieksze problemy z
dorastajacymi dziecmi? jak sobie z nimi radzicie? U nas wlasnie zaczal sie okres dojrzewania i pojawil sie bunt, przeciwko wszystkim i wszystkiemu...
 
reklama
Oj tak ten okres "burzy i naporu" jest najgorszy, trzeba mieć morze cierpliwości - przede wszystkim słuchać i rozmawiać i przytulać, bo to wciąż nasze dzieci maleńkie - choć dorastają (gwałtownie) ;-)
 
Moim zdaniem najważniejsze to właśnie słuchać, co dziecko ma nam do powiedzenia i tak zwyczajnie, "po ludzku" się nim interesować - jego pasjami, osiągnięciami, itp. Żeby nie było, że rodzic to ktoś, kto kontroluje na każdym kroku.
 
No wlasnie... u nas sie zaczelo... Wciaz pretensje, za barzdo sie wtracasz... albo nic Cie nie interesuje:( czasem juz wymiekam... nie wiem jak sie zachowac w danej sytuacji, zeby znow nie bylo oskarżeń...
 
Bo tak zle I tak zle
jak za Bardzo kontrolujesz to Ich zdaniem sie wtracach
jak popuszczasz lejce to Ich zdaniem olewasz Ich
 
no wlasnie... ogladalam ostatnio Sale samobojcow i mimo, ze to tylko fikcja ten film mnie przerazil... Bo przeciez takie rzeczy sie zdarzaja naprawde... oszaleje, zanim Mlody dorosnie:(
 
Wiem i staram sie tak postepowac, ale wciaz slyszy sie o tym co te nastolatki wyprawiaja i az wlos jezy sie na glowie. A film zobacz, jest naprawde mocny.
 
reklama
Wiem i staram sie tak postepowac, ale wciaz slyszy sie o tym co te nastolatki wyprawiaja i az wlos jezy sie na glowie. A film zobacz, jest naprawde mocny.
No to teraz też do kin wchodzi film o tematyce właśnie trudnych relacji z nastolatkami, jakbyś chciała obejrzeć - "Obietnica". Trochę jest podobny chyba do "Sali Samobójców", ale jest większy akcent na same relacje niż na wirtualną rzeczywistość położony., tak mi się wydaje (wnioskuje po mini wywiadach z aktorami, które można znaleźć w internecie).
 
Do góry