reklama

trudno gojąca się rana

Temat na forum 'Porady - rozwój i zdrowie dzieci' rozpoczęty przez mambaa, 30 Kwiecień 2012.

1. mambaa

mambaa Fanka BB :)

Dziewczyny potrzebuje szybkiej pomocy w spawie pozdzieranych łokci, moja bratanica pozdzierała łokcie na rolkach, oczywiście było dużo płaczu, ale mam wyrzuty sumienia że to moja wina i chciłalbym coś kupić żeby przyśpieszyć proces gojenia się ran, chce też aby strupki nie pozostawiły po sobie żadnych blizn. Widzę po kilku dniach że strupki podeszły ropą, ale łokcie nie wygoiły się całkowicie, co robić?

2. anineczka

anineczka królowa mrówek :P

kup arnikę w maści,przyspiesza gojenie.Cepan na blizny.No i ochroniacze na łokcie.

3. reklama
  4. mambaa

dzięki za radę, ale wydaje mi się że maść to nie koniecznie najlepsze rozwiązanie, ponieważ moja bratanica jest strasznie ruchliwa i zaraz po nałożeniu maści, nie było by po niej śladu na łokciach, myślałam raczej o jakimś biologicznym opatrunku.

5. Pysia29d

Pysia29d Fanka BB :)

jak jest ropa to najlepiej do lekarza.powinny byc same strupki bez zadnych wodnych"naciekow" Antosiowi kazda prawie rana ropieje nawet mala kropstka przeradza się w spuchnietą noge i ropiejaca rane.i mysimy brac antybiotyk

6. mambaa

Ale czy Twój maluch ma jakieś poważne powikłania zdrowotne, że rany tak trudno się u niego goją, ze musicie aż sięgać po antybiotyki???

7. łupinka

łupinka Fanka BB :)

No jak jest ropa to lepiej nie ryzykować, ale myślę, że na takie ranki curiosin świetnie się sprawdzi, chociaż goi tez ciężkie trudno gojące się rany to dla dzieci też często się przydaje.

8. kolakinka

kolakinka Fanka BB :)

Pytajcie w aptekach

Ostatnia edycja: 3 Listopad 2015
  9. mambaa

właśnie ponawiam pytanie, albo sama podskoczę do apteki i sprawdzę, bo chyba będzie szybciej, ciekawe czy jego cena mnie zaskoczy :)

10. reklama
  11. mambaa

podbijam pytanie, co z tym curiosine, bo nie wiem czy jest sens pójścia do apteki bez recepty?

12. łupinka

łupinka Fanka BB :)

Żel jest bez recepty i w każdej aptece można go kupić, no i co ważne można go nabyć w różnej wielkości opakowaniach, 15, 30 i 50g bodajże

Poleć forum