reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trudności z oddychaniem i ból w klatce piersiowej

Mary_beth dobrze, że lekarze porobili Ci badania i wiesz na czym stoisz. Z tym oddychaniem wiele kobitek się zmaga i też słyszałam, że dopiero w ostatniej fazie - krótko przed porodem - jak brzuch się opuszcza, można normalnie oddychać.

Dostałaś jakieś leki do brania?
Trzymaj się! Na pewno wszystko będzie dobrze.
 
reklama
dobrze, ze wiesz na czym stoisz i dobrze, ze dobrze przebadali:tak:pamietam jak mnie taksowka wyslali na porodowke w 34 tyg a ja spiecie w oczach, ze co ja mam zaraz rodzic:-D do tego w poczekalni wszystkie stekajace z wielkimi bebechami :-Dna szczescie w szpitalu wszystko sie unormowalo.

jak brzuszek obnizy Ci sie po 30 tyg bedzie lepiej:tak: mnie obnizyl sie w 26 tyg i na szczescie takich dlugofalowych problemow z oddychaniem nie mialam. A co do porodu to zawsze mozesz porozmawiac z lekarzem o cesarce, ale oni do tego nie sa chetni szczegolnie jak to jest pierwsza ciaza, ja np. powinnam miec, ale dopiero po porodzie przyznali sie do tego.

Co do paczuszek, tak jest ich troche, w poprzednim roku przechodzilam przez ich odbieranie po raz pierwszy, teraz znowu:-), napisalam o vitus apotek, bo tego w poprzednim roku nie bylo. Ja musze do pazdziernika poczekac z wiekszoscia, ale z Bam juz przyszlo.

trzymaj sie Mary
 
Manuska - nie, nic nie dostałam. Mieszkam w kraju, w którym leki stosuje się bardzo oszczędnie. Jeśli się pogorszy, to do szpitala, a póki co...

Livastrid - mi z Bam też już przyszło, i w Babyproffice można też odebrać wcześniej (w Strømstad w Szwecji), ale to jak komu po drodze. ;-)

Dzięki, babeczki! Miłej soboty!
 
Witam, jestem w 9 tygodniu, i wiecznie brakuje mi powietrza, nawet po przejściu z pokoju do pokoju muszę na chwilę usiąść i poczekać aż serce i oddech wrócą do normy. Wiem że w późniejszej ciąży jest to raczej normalne. Ale tak wczesnie?
Proszę podpowiedzcie, to moja pierwsza ciąża i trochę panikuję.
 
Ja w pierwszej ciąży tak jak mówisz, miałam takie objawy pod koniec, natomiast w tej od samego początku, praktycznie chodzenie i np rozmawianie jednocześnie były niemożliwe:-) ale wszystkie badania i ciśnienie wypadają u mnie wzorowo :) a teraz będąc w 33tc nie mam tego problemu. Powiedz o tym lekarzowi przy następnej wizycie, z pewnością Cię to uspokoi. Ale nie martw się na zapas :)
 
Też tak miałam w pierwszym trymestrze - brzucha jeszcze nie było, waga nie rosła, a sapka łapała mnie po byle wysiłku. W drugim trymestrze przeszło, a teraz powróciło.
Jeśli badania krwi - głównie morfologia w porządku to chyba nie masz się czym martwić - ciało przystosowuje się do hormonów i nowej sytuacji.:-)
 
reklama
To są typowe zadyszki ciążowe, mam takie nawet po wejściu na piętro, dyszę jak lokomotywa a nawet robi mi się ciemno przed oczami. Każdy wysiłek jest wyzwaniem. Czekam cierpliwie aż mi przejdzie. Te zadyszki mam gdzieś od 15 tygodnia wtedy tak mi tlenu brakowało ,ze miałam omdlenia. Największe zadyszki mam po posiłku jak jest żołądek pełniejszy.
 
Do góry