reklama

Trudny powrót do przedszkola po wakacjach

Temat na forum 'Przedszkolaki' rozpoczęty przez Mery, 2 Wrzesień 2010.

1. Mery

Mery zakręcona pozytywnie

Witam dziewczyny mam problem i proszę o radę.
    Posłałam moją starszą córkę dzisiaj pierwszy raz po wakacjach do przedszkola ogólnie wcale się nie cieszyła ze idzie , ale dzisiaj już pokazała w aucie zaczęła płakać później nie chciała wyjść a jak już weszła do szatni to zaczął sie cyrk zaczęła tak płakać że ona chce do domu i nie chce tu zostać. Zaprowadziłam ją do grupy wszystkie dzieci się bawiły a ją trzebabyło odrywać ode mnie :no:. Słychać ją było wszędzie. Ciekawe jak dłyugo to trwało.
    W zeszłym roku płakała przez 2 tyg ale wkońcu sie przyzwyczaiła i przez jakiś czas chodziła chętnie do momentu jak po wycięciu migdałow miała miesiąc przerwy i poźniej już do końca czerwca zawsze marudziła jak ją odprowadzaliśmy.
    Ona jest ogólnie dzieckiem nieśmiałym, zamkniętym i straszną przylepką. Szkoda mi jej ale strasznie mnie wkurza ta jej histeria.
    Co robić jak jej tłumaczyć chyba wszystko próbowałam nawet od niedawna zaczęłam zbierać jej kamyczki i mówiłam że jak będzie ładnie chodzić dostanie kamyczka i jak uzbiera odpowiednią ilość może sobie wybrać coś w sklepie .Moze macie jakies sprawdzone sposoby?:happy:

2. Jadran

Jadran Fanka BB :)

Wiesz, chyba najlepszym sposobem jest...przeczekanie.Moja córka w zeszłym roku (jako czterolatka) dużo chorowała więc często opuszczała przedszkole.i też był płacz gdy ją zostawiałam.Widziałam też podobne sytuacje u innych dzieci w grupie.Pewnie przeczekanie i rozmowy pomogą.Mów jej,że jeszcze tylko pięć dni i będzie weekend,że jeszcze cztery i weekend i żeby sobie sama odliczała.
    Albo zaproponuj na przykład jakąś cykliczną nagrodę w każdy poniedziałek po przedszkolu.Z tymi kamyczkami to też bardzo motywujący pomysł.

3. reklama
  4. sma85&06

sma85&06 Fanka BB :)

spróbujcie ją zaprzyjaźnić z dzieckiem z grupy. zaproście do domu kilka razy.
    julia bardzo lubi chlopca, który ma podobny problem zeby sie rozstac z mamą. po chorobie najlepiej dzialaja odwiedziny julki, wtedy troche chetniej idzie, zeby znow sie razem bawic.

Poleć forum