reklama

Truskawkowa pasta do zębów

Temat na forum 'Zdrowe zęby - porady dentysty' rozpoczęty przez Ania1989, 25 Październik 2013.

1. Ania1989

Ania1989 Zaciekawiona BB

2. Mozna spróbować , na pewno coś nowego może ja zachęcić do mycia zebow. Niestety smakowe pasty cżesto sa zbadane przez dzieci i nie jest to dobre. Dlatego jak tylko zauważysz, ze cora zjada paste, to zamien na lekko mietowa.

Pzdraiam
    daj koniecznie znać czy małej sie podobało mycie nowa pasta

3. reklama
  4. annank

annank Zaangażowana w BB

Moja 5 - latka od dłuższego już czasu już myje w lavera i ją uwielbia. Świetnie pachnie, sama mam ochotę ją zjeść :) Przede wszystkim jest zdrowa, z naturalnych składników nie ma w niej "chemii" i przy połknięciu nie wyrządzi dziecku krzywdy. Ostatnio kupuję wszystko eko. Zapraszam na bloga gdzie sporo jest właśnie o kosmetykach naturalnych dla dzieci.

5. I teraz chętniej myje odkąd ma smakowe paste?

6. Kod:

To dlatego tak boisz sie fluoru w pascie dla dziecka ;)

7. zosiesamosie

zosiesamosie Początkująca w BB

Takie słodkie pasty są niezdrowe dla zębów.. mogą przyczyniać się do powstawania próchnicy.. Zamiast truskawkowych lepiej kupować jednak jakieś delikatniejsze, np. jabłkowe, lekko owocowe.

8. malinkowo

malinkowo Początkująca w BB

Zgadzam się. Pasta to nie jest dobry "zachęcacz", jest mnóstwo innych metod na zachęcenie swojego dziecka do mycia zębów. Pasty mają myć ząbki, a nie smakować. Gdy będą smakować to dziecko będzie je zjadać, więc nie prędko się nauczy poprawnego nawyku wypluwania pasty. Tylko pasty niesłodzone, chyba, że z odrobiną dodatku xylitolu. I co ważne pasta nie powinna się pienić w ustach, a więc trzeba unikać SLS-ów w składzie i innych parabenów czy konserwantów.

9. paula.rozman

paula.rozman Początkująca w BB

Ja swojej córce kupiłam juz dawno pastę weleda a elmex od pierwszego ząbka zastosujemy jak skończy dwa latka i jak będzie świadoma żeby nie połykać. Niby pasty od pierwszego ząbka mają zmniejszoną wartość fluoru do zalecanej przez dentystów dzieciom a jednak to i tak idzie połykane do organizmu i choć taką elmex stosuje się do 2 roku życia raz dziennie a od 2 roku dwa razy dziennie to i tak poczekam jeszcze trochę. Z tego co przeczytałam jest to chyba jedna z najlepszych past na rynku

10. reklama

Poleć forum