reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trzecia ciąża po dwóch cięciach cesarskich

Joannaa24

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Czerwiec 2017
Postów
1 432
Witajcie forumowe koleżanki! Chciałabym się dowiedzieć ile jest pań po 2 cięciach i w kolejnej ciąży lub już po porodzie. Jak szybko zaszłyście w kolejną ciążę? Jak ona przebiegała? No i jak poród?
Ja obecnie jestem niespełna 8 miesięcy po drugim CC. Oba były nieplanowane. Druga ciąża rok po pierwszym porodzie. Teraz chciałam odczekać 2 lata.
Podzielcie się swoimi historiami!
 
reklama
Witajcie forumowe koleżanki! Chciałabym się dowiedzieć ile jest pań po 2 cięciach i w kolejnej ciąży lub już po porodzie. Jak szybko zaszłyście w kolejną ciążę? Jak ona przebiegała? No i jak poród?
Ja obecnie jestem niespełna 8 miesięcy po drugim CC. Oba były nieplanowane. Druga ciąża rok po pierwszym porodzie. Teraz chciałam odczekać 2 lata.
Podzielcie się swoimi historiami!
Jestem po 3 CC. Odstępy pomiędzy 1 a 2 dokładnie 4 lata i 9 miesięcy pomiędzy 2 a 3 3 lata i 2 miesiące. CC zaniosłam dobrze po 2 tygodniach już nie pamiętałam, że byłam cięta:) ciąża jak moje wszystkie z komplikacjami ale to nie przez cc
 
Ja jestem po dwóch cesarkach, jedna nieplanowana, druga planowana, obecnie jestem w 23tc, ta ciąża z krwawieniami nieznanego pochodzenia, jeden lekarz właśnie sugerował, ze ma to związek z wcześniejszymi cc, ale nikt nie może niczego powiedzieć na pewno. Między pierwsza, a druga cesarka było 6 lat różnicy, między druga cesarka, a obecna ciąża niecałe 1,5 roku. W tej ciąży zdecydowanie bardziej dokucza mi blizna, w drugiej ciąży, po długiej przerwie, nic nie czułam, a teraz boli codziennie.
 
Ja Jestem po 2 cc teraz obecnie w 25 tc...wsio ok..zaszlam w drugim cyklu
Tez bedzie cc....bedzie ok 2 tyg przed terminem
Lekarz stwierdził ze tak bedzie idealnie
Różnica miedzy cc to 18 lat i 13
Mam 36 lat
 
Hey, ja jestem po dwóch cięcia ch. 1 w 2017 styczniu, drugie marzec 2018 i teraz jestem w ciąży. Mój prowadzący mówi, że 1.5 roku to dobry odstęp . Minimum musi być rok a najlepiej 2. Moja bratowa miała 3 cc w podobnym odstępie i było ok. Także bądźmy dobrej myśli:)
 
Jestem świeżo po 3 cc. Odstępy dosyć duże bo 2009 i 2014. Tak samo jak w poprzednich się dochodziło po operacji. W trakcie ciąży groziło pęknięciem ale na szczęście dobrze się skończyło. Powodzenia
 
Wtrąca swoje 2 grosze :) z tym pęknięcie m to generalnie chodzi o to, gdzie się zagnieździ ciąża, ile przytyjesz itd. Mi lekarz mówił, że do pęknięcia dochodzi przede wszystkim jak szybciej skurcze porodowe chwyca. Dlatego nie ryzykują - u Nas - i robią po 1 cc drugie cc ok tyg dwóch szybciej.
 
reklama
Zaczynam się teraz zastanawiać czy już po roku po tym cc nie spróbować znów zajść. Dodałyście mi odwagi. [emoji846]
I ogólnie to muszę przyznać się, że przez kilka ostatnich dni żyłam w strachu, bo właśnie myślałam, że już jestem w ciąży. Tym razem to był fałszywy alarm, ale gdyby jednak nie był to po waszych wiadomościach na pewno byłabym zdecydowanie spokojniejsza. Dzięki!
 
Do góry