reklama

Trzecia umowa

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez czarna76, 29 Październik 2012.

1. czarna76

czarna76 Fanka BB :)

Moje pytania :
    1.Czy trzecia umowa z tego samego zakładu pracy na czas określony jest traktowana jak na czas nieokreślony ? Czy mozna mieć kilka umów na czas określony?
    2. Pracodawca przedłuża kończącą się umowę o pracę na czas określony , gdy pracownica ma skończone 12 tyg. ciąży w momencie gdy umowa się kończy . Liczy się tygodnie ciązy od ostatniej miesiączki ?
    Z góry dziękuję

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Co do zasady - tak. Sprawę jednak skomplikowała tzw. ustawa antykryzysowa. Wiele zalezy zatem od tego czy umowy te były zawierane przed 1 stycznia 2012, czy po.

Tak, ale tylko gdy umowa na czas określony jest zawarta na okres dłuższy niż 1 mieisąc.

3. reklama
  4. czarna76

u mnie są następujące umowy :
    na okres próbny od 01.09.2010 do 30.11.2010
    kolejna na czas określony od 01.12.2010 do 30.11.2012
    czy jeśli dostanę umowę np na rok , będzie ona miała skutki prawne umowy na czas nieokreślony ?

jeśli tak byłoby , to czy wtedy mogę pójść w dowolnym momencie na L4 i wykorzystać urlop macierzyński i wypoczynkowy , nawet wtedy gdy przekroczy to datę końca umowy ?

Liczy się tygodnie ciązy od ostatniej miesiączki ?
    u mnie 12tygodni skończy się 28.11 , a koniec umowy 30.11

proszę o odpowiedz ...

Ostatnia edycja: 1 Listopad 2012
  5. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Nie. Z uwagi własnie na pakiet antykryzysowy.

Tak, od pierwszego dnia ostatniej miesiączki.
    Zatem Pani umowa ulegnie przedłużeniu do dnia porodu (jesli nie będzie nowej umowy). W dniu porodu stanie się pani bezrobotna. Będzie Pani przysługiwąła zasiłek macierzyński.

6. czarna76

serdecznie dziękuje za odpowiedzi

Poleć forum